Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, acherontia styx napisał:

Brałam sertralinę łącznie chyba z 7 lat, z czego dobre 4 lata w dawce 200mg. Nadal uważam, że to był dla mnie najlepszy lek.

Jak kiedyś będę musiała zrezygnować z paroksetyny, a nadal będzie konieczny jakiś antydepresant to wracam do sertraliny. 

Zresztą pół roku temu w szpitalu też już rozważali czy nie zmienić mi leku na sertralinę.

Jakiej różnicy w działaniu mogę się spodziewać po zwiększeniu dawki ze 150mg. na której jestem od dłuższego czasu, do 200mg. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore juz praktucznie tydzien. Bardzo szybkie dzialanie. Nawwt po zwiekszeniu dawki z 50 do 100 mg doslownie jeden dzien zly a pozniej eobry nastroj wrocil. 

Jesli chodzi o pierwsze wrazeniam bardzo podoba mi sie dzialanie ogolnie ssri. Natomiast w srodku czuje jest napięty. Nie wiem czy to sprawka tego ze sertra ma dodatkowe dzialanie na dopę byc moze. Ale raczej na pewno ten lek zmienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, igla83 napisał:

Jakiej różnicy w działaniu mogę się spodziewać po zwiększeniu dawki ze 150mg. na której jestem od dłuższego czasu, do 200mg. ?

A skąd mam wiedzieć. Ja 150mg nigdy nie brałam. U mnie był przeskok z 50mg na 200mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, igla83 napisał:

Jakiej różnicy w działaniu mogę się spodziewać po zwiększeniu dawki ze 150mg. na której jestem od dłuższego czasu, do 200mg. ?

Hmmm teoretycznie to na dopamine mozesz poczuc dzialanie czyli jeszcze wiecej powera itd....ale w praktyce sam ocenisz. Ale zastanow sie czy warto bo mozesz znowu poczuć uboki...

 

Lek wart na pewno uwagi ze wzgledu na dzialanie dopaminergiczne. Kurcze moze jednak zostane na tym leku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, igla83 napisał:

No więc jak porównujesz różnicę przy takim przeskoku ?

U mnie na pewno zmniejszył się poziom lęku i taka spokojniejsza byłam.  O działaniu aktywizujacym się nie wypowiadam bo u mnie nie o to chodziło, bo ja bez leków na tyłku nie potrafię usiedzieć. Z tym że zaznaczam że ja w okresie jej brania nie miałam stwierdzonej depresji, także o działaniu na nastrój też się nie wypowiem, bo nie to było u mnie problemem. Uboków przy zmianie dawki też nie miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, acherontia styx napisał:

U mnie na pewno zmniejszył się poziom lęku i taka spokojniejsza byłam.  O działaniu aktywizujacym się nie wypowiadam bo u mnie nie o to chodziło, bo ja bez leków na tyłku nie potrafię usiedzieć. Z tym że zaznaczam że ja w okresie jej brania nie miałam stwierdzonej depresji, także o działaniu na nastrój też się nie wypowiem, bo nie to było u mnie problemem. Uboków przy zmianie dawki też nie miałam.

A mnie chodziło właśnie o aktywizacje, no ale nic, dzięki za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, igla83 napisał:

A mnie chodziło właśnie o aktywizacje, no ale nic, dzięki za odpowiedz.

Powinien/powinnas chyba poczuć wieksza aktywizacje tylko pytanie czy to nie bd juz zbyt duza aktywizacja. Na aktywizacje dobra jest wenlafaksyna też. Ale ja bym wolał sertre, bo z wenlą chyba trudniej trafić z dawką, a sertra ma taką stonowaną aktywizacje ja bym ją okreslil jako w sam raz no i wlasnie te przeskoki z dawką to raczej subtelne roznice ale zawsze jakas eozbica powinna byc. Taka jest moja opinia 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, oko.grzegorz napisał:

Powinien/powinnas chyba poczuć wieksza aktywizacje tylko pytanie czy to nie bd juz zbyt duza aktywizacja. Na aktywizacje dobra jest wenlafaksyna też. Ale ja bym wolał sertre, bo z wenlą chyba trudniej trafić z dawką, a sertra ma taką stonowaną aktywizacje ja bym ją okreslil jako w sam raz no i wlasnie te przeskoki z dawką to raczej subtelne roznice ale zawsze jakas eozbica powinna byc. Taka jest moja opinia 

 

przy sercie na pewno pozostanę, dzięki za opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 15:21, Madzialenka napisał:

Witam! Po 9 latach zazywania Asentry w dawce od kilku lat 100mg lek przestał działać. Nerwica wróciła z podwójną siłą. Lekarz rodzinny zmienil na Rexetin 20 ale nie wiem jak brać czy zacząć od połowy czy brać całą? Pozdrawiam! 

Hej. Ja brałam sertraline 7 lat i nigdy nie przestała działać ale poniosło mnie z odstawianiem i po 9 miesiącach udręki bez leków szybciuszko leciałam po pomoc i tez dali mi rexetin ale 20mg. Biorę go 3 lata tzn rexetin 20mg. Szczerze powiedziawszy działa, nie mówię ze nie, wiadomo ze oba leki są mega mocne przeciwlękowe wiec tak czy tak oba będą działały ale…po wielki latach oceniam ze na mnie jednak lepiej działała sertralina. No teraz po 3 latach niby spoko jest na rexetinie, ale nigdy nie było jakby to powiedzieć w 100% działania ale w jakiś 87%:) ja prywatnie mówiąc wracam z paroksetyny na sertraline. Trzymajcie kciuki żeby styknelo jak kiedyś. Wielki come black sram po gaciach żeby wziasc pierwsza tabletkę 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Po roku brania sertralina 50 mg na dobe i pregabaliny 37,5 mg na dobę zdecydowałam się przestać brać leki. ( Z założenia leczenie miało trwać rok). Stopniowo przez 2 tygodnie zmniejszał dawki i już niecały tydzień nie biorę nic. 

 

Bez leków zaczęłam się dziwnie czuć, czasem mam wrażenie bardzo delikatnego mrowienia w rękach, czasem mam takie uczucie jak przy jeździe windą, że z tyłu głowy tak się dziwnie robi. To wrażenie przechodzi tak jakby z głowy do rąk. Przy ruchu ciala albo nawet przy ruchu oczami co chwilę tez się takie dziwne uczucie pojawia. 

 

Nie potrafię dokładnie stwierdzić kiedy to się zaczęło. Na pewno trwało przy schodzeniu z leków i trwa teraz. Nie pamiętam dokładnie czy wcześniej, bezpośrednio przed przestaniemy leczenia też tak się mi robiło. 

 Głowa podpowiada mi że to efekt odstawienia leków i wszystko minie. Ale jaja już się zastanawiam czy to nie wylew, guz mozgu, albo coś z błędnikiem.

 

Czy ktoś z was spotkał się z takimi objawami przy zaprzestaniu leczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rock19 napisał:

Cześć,

Po roku brania sertralina 50 mg na dobe i pregabaliny 37,5 mg na dobę zdecydowałam się przestać brać leki. ( Z założenia leczenie miało trwać rok). Stopniowo przez 2 tygodnie zmniejszał dawki i już niecały tydzień nie biorę nic. 

 

Bez leków zaczęłam się dziwnie czuć, czasem mam wrażenie bardzo delikatnego mrowienia w rękach, czasem mam takie uczucie jak przy jeździe windą, że z tyłu głowy tak się dziwnie robi. To wrażenie przechodzi tak jakby z głowy do rąk. Przy ruchu ciala albo nawet przy ruchu oczami co chwilę tez się takie dziwne uczucie pojawia. 

 

Nie potrafię dokładnie stwierdzić kiedy to się zaczęło. Na pewno trwało przy schodzeniu z leków i trwa teraz. Nie pamiętam dokładnie czy wcześniej, bezpośrednio przed przestaniemy leczenia też tak się mi robiło. 

 Głowa podpowiada mi że to efekt odstawienia leków i wszystko minie. Ale jaja już się zastanawiam czy to nie wylew, guz mozgu, albo coś z błędnikiem.

 

Czy ktoś z was spotkał się z takimi objawami przy zaprzestaniu leczenia?

Wiadomo. Ja raz czułam po odstawianiu np taki prąd z głowy do serca , prze dziwne uczucie , innym razem ciśnienie w żyłach w dolnych partiach nóg jakby miały wybuchnąć , oczywiście poszłam na badania wszystkiego ale zawsze wyniki super, innym razem takie „ciążenie tylu glowy” i mogę tak wymieniać bez końca o dziwnych odczuciach które powodują stan lękowe bez leków że „coś mi się dzieje albo coś się stanie” prawda jest taka ze ile tysięcy miałam takich dziwnych odczuć w różnych partiach ciała , i tak wyniki były spoko i wszystko wracało do punktu wyjścia ze to zwyczajna nerwica lękowa a mózg wysyłał sygnały udające jakieś dziwne uczucie. Dupa   Blada. Współczuję nieciekawych odczuć. Na plus to że pewnie to tylko standardowe wyimaginowane odczucia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@localhost85 dziękuję za odpowiedź.

Objawy psychofizyczne przed rozpoczęciem leczenia miałam zupełnie inne. Te czucia które teraz mi towarzyszą są bardzo dziwne i nigdy czegoś takiego nie czułam. A mając nerwicę lękową na tle zdrowia każdy objaw analizuję z doktorem google:) Dziękuję że podzieliłes się swoimi objawami, trochę mnie to uspokoi  i da nadzieję że to minie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie walę 150mg Sertraliny bo mam bardzo kiepski okres - grudzień/styczeń to zawsze jest hardcore.

Jestem zahartowany, 150mg Serty działa na mnie nawet słabiej niż brana wcześniej Klomipramina w dawce 75mg.

Ale tutaj nie ma aż takiego zamulenia, to plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, oko.grzegorz napisał:

Długo juz bierzesz? Ja biore 50 mg rano i 50 mg wieczorem to tak słabo mnie akrywizuje ale jednak odczuwalnie

 

Biorę od 3 lat, zaczynałem od 50 a obecnie jestem na 150, lekarz dał mi wolną rękę w kwestii ewentualnego zwiększenia do 200 nad czym się właśnie zastanawiam, bo przydała by się większa aktywizacja.

Edytowane przez igla83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, igla83 napisał:

 

Biorę od 3 lat, zaczynałem od 50 a obecnie jestem na 150, lekarz dał mi wolną rękę w kwestii ewentualnego zwiększenia do 200 nad czym się właśnie zastanawiam bo przydała by się większa aktywizacja.

  Ja z kolei mysle o przejsciu na wenlafaksyne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem zoloft przez miesiąc miałem atak padaczki lecze się na atak paniki duszności miałem problem wytryskiem odstawiłem na miesiąc mam napadowe duszności kilka dni znowu wznowiłem leczenie zoloft zacząłem łykać 100mg zoloft teraz mam bóle mięśniu sercowym mam odstawić ten lek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, edi2933 napisał:

Brałem zoloft przez miesiąc miałem atak padaczki lecze się na atak paniki duszności miałem problem wytryskiem odstawiłem na miesiąc mam napadowe duszności kilka dni znowu wznowiłem leczenie zoloft zacząłem łykać 100mg zoloft teraz mam bóle mięśniu sercowym mam odstawić ten lek 

Z tą padaczką po leku to trochę dziwne, raczej mega żadka przypadłość. Myślałeś na zrobieniem sobie eeg głowy? Ja mam wrodzona padaczkę nocną ale leczoną wiec na szczęścia nie pojawiła się u mnie przez jakieś 16 lat. Sertralina czy paroksetyna nieważna , leki rozkręcają się u każdego inaczej. Np u mnie pełen rok. Np pierwsze 4 miesiące działa tak w 45% wiec jeszcze się mecze , potem kolejne 4 miechy już jest lepiej 75% ale po roku działa w 100%. Niestety u mnie każdy bardzo wolno zaczyna dzialać. Podobno są ludzie u których takie leki działają szybko ale ja już się przyzwyczaiłam ze muszę na efekt długo czekać. Ale odpukać zawsze się doczekałam w końcu bo biorę wiele lat i zmieniałam troszeczkę. Na pewno na lęki nie działam na mnie escitalopram a raz próbowałam. Napadowe duszności współczuje znam to , już miałam dość oddychania w pewnym momencie jak nie brałam leków , przerąbane, najgorsze co może być problem z lękowym oddychaniem. Pregabaliny nie znam choć zapisują ja na lęki tez. Powodzenia w wytrwałości długiejjjjj warto! Sertra jest spoko polecam ale niech lekarz zadecyduje w takich przypadkach. Każdy inaczej reaguje jak przy każdym leku i szczepionce. 

Edytowane przez localhost85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×