Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Coel napisał:

Przeszły mi biegunki, apetyt mi wrócił, może nawet jest lepszy niż normalnie. Mniej się stresuję pewnymi rzeczami, ale wczoraj miałam dwa mini ataki lęku. Natrętne myśli są. Spanie jest średnie. Budzę się w nocy o 4.00

Najgorsze uboki przeszly,z ta biegunka to najwazniejsze.Chyba jestes juz na dobrej drodze👍👍👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ju467 napisał:

Hej 🙂 biorę Asertin od tygodnia, na początku nie mogłam spać, aktualnie mam nocne zimne poty, niedobrze mi i totalny brak apetytu.. czy ktos miał może po nim podobnie?

Ja na początku nie mogłam jeść, teraz wciągam żarcie jak śmietnik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Coel napisał:

Mini update: dziś (po 22 dawce) po raz pierwszy wstałam bez odruchów wymiotnych.

Doktor zlecił mi od jutra 2x25 mg. Połówka rano i połówka wieczorem. Mam nadzieję, że mnie to nie rozjedzie, do dziś brałam 25 mg 

Super. Na 50 mg powinnas poczuć w pełni działanie sertry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, animal napisał:

Czy przy zolofcie i pregabalinie można wejść z antybiotykiem xifaxan. Byłem ostatnio u doktorka ale wyleciało z głowy xeby zapytać

 

Na ulotce są przeciwskazania albo z ktorymo substancjami uwazac. Jesli taki zapis jest to na pewno nie nalezy brac tylko skonsultowac z lekarzem. Tak czy siak lepiej skonsultowac z lekarzem a pozniej jeszcze samemu z ulotka na wypadek gdyby lekarz sie pomylil. Lekarze to tez ludzie- są omylni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Madzialenka napisał:

Witam! Po 9 latach zazywania Asentry w dawce od kilku lat 100mg lek przestał działać. Nerwica wróciła z podwójną siłą. Lekarz rodzinny zmienil na Rexetin 20 ale nie wiem jak brać czy zacząć od połowy czy brać całą? Pozdrawiam! 

Nie jesteśmy lekarzami, a nikt nie chce nikomu zaszkodzić. Najlepiej zapytać samego lekarza o tą kwestię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał przy zolofcie, że bolały go kosci, wieksze napiecie scigien co przekłada się na bole w stawach, ssanie w zoladku 9 dzień przy dawce 100 mg. Z tego co czytałem to sertralina działa tez minimalnie na dopamine i noraadrenaline czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.12.2021 o 15:21, Madzialenka napisał:

Witam! Po 9 latach zazywania Asentry w dawce od kilku lat 100mg lek przestał działać. Nerwica wróciła z podwójną siłą. Lekarz rodzinny zmienil na Rexetin 20 ale nie wiem jak brać czy zacząć od połowy czy brać całą? Pozdrawiam! 

Sporo zalezy od twojego stanu psychicznego, jak sie czujesz na silach mozesz zaczac od calej. Bezpieczniej jednak zaczac od polowki. A nawet cwiartki...dziwne ze 20 mg od razu dostalas. Chociaz jedno opakowanie 10 mg by ci sie przydalo, ale coz z lekarzami sie nie dyskutuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, animal napisał:

Czy ktoś miał przy zolofcie, że bolały go kosci, wieksze napiecie scigien co przekłada się na bole w stawach, ssanie w zoladku 9 dzień przy dawce 100 mg. Z tego co czytałem to sertralina działa tez minimalnie na dopamine i noraadrenaline czy to prawda?

Najprawdopodobniej to skutek ppprzedniego leku ktory brales o ile brales. A jesli nie brales nic wczesniej to teoche dziwne objawy. Bole w stawach raczej nie od sertry. Ssanie w zoladku coz . Moze tak moze nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Coel napisał:

Od czterech dni jestem na 50 mg. Nie przyniosło mi to żadnych skutków ubocznych. Dopisuję drugi dzień, w którym nie miałam porannych odruchów wymiotnych przed pracą.

A jesli chodzi o ogolne smaoppczucie i dzialanie na dwpreche? Juz widoczne? Uspokojenie jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, oko.grzegorz napisał:

Sporo zalezy od twojego stanu psychicznego, jak sie czujesz na silach mozesz zaczac od calej. Bezpieczniej jednak zaczac od polowki. A nawet cwiartki...dziwne ze 20 mg od razu dostalas. Chociaz jedno opakowanie 10 mg by ci sie przydalo, ale coz z lekarzami sie nie dyskutuje.

Jakbyś miał jakiekolwiek pojęcie o tym leku to byś nie pisał, że przydałoby się opakowanie 10mg bo takowe nie istnieje 🤡 

nie wiesz, a radzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, oko.grzegorz napisał:

A jesli chodzi o ogolne smaoppczucie i dzialanie na dwpreche? Juz widoczne? Uspokojenie jest?

Jest uspokojenie. Nie miałam teraz problemów z depresją, więc nie odpowiem. Ale praca mi się znowu zaczyna podobać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, oko.grzegorz napisał:

Najprawdopodobniej to skutek ppprzedniego leku ktory brales o ile brales. A jesli nie brales nic wczesniej to teoche dziwne objawy. Bole w stawach raczej nie od sertry. Ssanie w zoladku coz . Moze tak moze nie.

Bralem przez 3 miesiące escipram i pregabaline, czulem się co raz słabszy i nasiliy somatyzacja napiecie psychogenne sciegien i miesni z tad teraz sertralina. Na sertralinie Cczuję się cały spiety jeszcze bardziej, pocę się, bola miesn, sciegien jeszcze bardziej dokuczają do tego mdlosci. Umnie podłoże psychogenne, napiecie emocjonalne przełożyło się na cale cialo. Jak sertralina w miesiąc mnie nie wyciszy do wenflakasyna badz duloksetyna. Tak powiedzial psychiatra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, animal napisał:

Bralem przez 3 miesiące escipram i pregabaline, czulem się co raz słabszy i nasiliy somatyzacja napiecie psychogenne sciegien i miesni z tad teraz sertralina. Na sertralinie Cczuję się cały spiety jeszcze bardziej, pocę się, bola miesn, sciegien jeszcze bardziej dokuczają do tego mdlosci. Umnie podłoże psychogenne, napiecie emocjonalne przełożyło się na cale cialo. Jak sertralina w miesiąc mnie nie wyciszy do wenflakasyna badz duloksetyna. Tak powiedzial psychiatra.

No to tak jak mowie. To nie wina sertraliny. To nie po sertralinie sie tak czujesz tylko po odstawieniu pregabaliny. Powinno przejsc jesli noe brales dlugo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, oko.grzegorz napisał:

No to tak jak mowie. To nie wina sertraliny. To nie po sertralinie sie tak czujesz tylko po odstawieniu pregabaliny. Powinno przejsc jesli noe brales dlugo...

Pregabaline 3 miesiące, sertralina działa na noraadrebaline i dopamine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, animal napisał:

Pregabaline 3 miesiące, sertralina działa na noraadrebaline i dopamine?

 

Niby działa. Ale nie jest to raczej mocne dzialanie. Sertra jest aktywizujaca. Hmm a na co ty chcesz sie leczyc wgl? Masz lęki albo depresje ze ssri potrzebujesz? 

Bole miesni i ssanie zoladka to po uzalezniajaych substancjach raczej typu prega wlasnie...do tego jeszcze bol glowy,mdlosci czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, oko.grzegorz napisał:

No to tak jak mowie. To nie wina sertraliny. To nie po sertralinie sie tak czujesz tylko po odstawieniu pregabaliny. Powinno przejsc jesli noe brales dlugo...

Pregabaline 3 miesiące, sertralina działa na noraadrebaline i dopamine?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, oko.grzegorz napisał:

Niby działa. Ale nie jest to raczej mocne dzialanie. Sertra jest aktywizujaca. Hmm a na co ty chcesz sie leczyc wgl? Masz lęki albo depresje ze ssri potrzebujesz? 

Bole miesni i ssanie zoladka to po uzalezniajaych substancjach raczej typu prega wlasnie...do tego jeszcze bol glowy,mdlosci czasem.

Lek wolnoplynacy i bole psychogenne kregoslupa I prawego kolana. Sporo badań porobiłem I wszędzie że to psychogenne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, animal napisał:

Lek wolnoplynacy i bole psychogenne kregoslupa I prawego kolana. Sporo badań porobiłem I wszędzie że to psychogenne

Dodam że problem emocjonalne, szybko się nakrecam i przeżywam. Myślałem ze to cialo choruje a to glowa nie takie programy. Martwię się czy będzie jeszcze normalnie, zawsze byłem przewrażliwiony na punkcie, zdrowia. Od kwietnia to jest masakra ze mną. Dla tego wspomniałem o wenflafaksynie czy dulokshnie bo to głównie na bol psychiczny z tym że jaskra mam dlatego lekarz chciał próbować innych metod z tad escitalopram z pregabalina a teraz zoloft. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×