Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

@edi2933 - jak najbardziej może to być nerwica, pomimo że objawy mogą wskazywać na wieeeele innych chorób. Tez porobiłem multum badań i wyniki ok, a pomogła psychiatria i ssri 🙂

 

PYTANIE: czy ktoś z leczących się sertraliną przechodził covid i miał silne objawy (hospitalizacja)?  Pytam w kontekście dzisiejszych doniesień, jakoby leki z grupy ssri łagodziły objawy covidowe i zmniejszały ryzyko hospitalizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam napady paniki postaci silnego uczucia tracenia przytomności boje się stracę przytomność często napady występują mi do czasu duszności zmniejszyli się mogę oddychać czasami muszę głęboko odechnąć bo czuje brakuje mi tlenu czułem dalej nie pójdę strach że się przewrócę mam do wychodzę na spacer wczoraj nalewałem wodę do szklanki nagle upadłem na ziemię nie wiedziałem co się stało byłem nieświadomy po chwili odpowiedziałem matce nie wiem co się stało łykałem wieczorem zoloft pregabalina clonozepam bromergon czy to nerwica takie coś robi czy padaczka bo miałem remisję padaczki za odpowiedź będę wdzięczny leki nie pomagają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 03:13, edi2933 napisał:

Witam mam napady paniki postaci silnego uczucia tracenia przytomności boje się stracę przytomność często napady występują mi do czasu duszności zmniejszyli się mogę oddychać czasami muszę głęboko odechnąć bo czuje brakuje mi tlenu czułem dalej nie pójdę strach że się przewrócę mam do wychodzę na spacer wczoraj nalewałem wodę do szklanki nagle upadłem na ziemię nie wiedziałem co się stało byłem nieświadomy po chwili odpowiedziałem matce nie wiem co się stało łykałem wieczorem zoloft pregabalina clonozepam bromergon czy to nerwica takie coś robi czy padaczka bo miałem remisję padaczki za odpowiedź będę wdzięczny leki nie pomagają 

A bierzezz jakies inne leki np od serca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz zwiększył mi zoloft 100mg i 150 pregabalina pomimo brania nic mi nie pomogło więc włączyć clonozepam 3 razy dziennie i co pomaga nie mam napadu paniki czuje lepiej ten clonozepam jest lepszy lekarz kazał mi przyjść styczniu clonozepan odstawić po miesiącu przecież ja mam codziennie ataki bez clonozepam nie dał mi innego leku co wy zrobiliście na moim miejscu codzienne umieranie głowie duszności uczucie brak tlenu móżgu dodatkowo nogi mi idą na dół nie chce tego to okropne nie ma innych leków 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2021 o 09:00, oko.grzegorz napisał:

Napisze moze sie innym przyda ta opinia. Coz krotko i na temat jak ktos ma zdrowe nerki to bardziej polecam sertraline. Zdecydowanie lepsza na depresje. 

Jak dlugo brales Serte?pisales ze od pierwszej dawki redukowala lęk.Mialam tak samo ale nie doszlam dalej z nia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2021 o 16:45, Kar100 napisał:

 

 

Ulotka zoloft 

Aktualizacja ulotki 10/2019

Niezbyt częste (mogą wystąpić nie więcej niż 1na 100 osób) :

-Zaburzenia jelitowe,zakażenia ucha, 

-Nowotwór 

itd

W każdym leku z sertraliną jest wpisany w działaniach niepożądanych: niezbyt częstych lub rzadkich - "nowotwór" 

Sprawdziłam w necie większość nazw handlowych sertraliny i tak jest 

P. S. Tylko tak jak pisałam ktoś biorący udział w szerokich badaniach zachorował - co nie znaczy, że nowotwór wywołała  u niego sertralina. 

Ale wpisali to w ulotkę bo raczej muszą.. 

Mnie to akurat"kole w oczy" i już 

 

 

I 1 osoba na 1000 ..,,dziwne samopoczucie'' mial ktos?Ja to mam zawsze pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie zapytam ostatni raz bo mnie to trapi i wyczytalem na innym forum ze fluo tez splyca emocje.. co bardziej wlasnie to powoduje sertralina czy fluoksetyna? Podobno fluo tez splyca afekt ale nie tak jak sertrlina ale nie jestem pewien czy to prawda? Mam brac jakas wysoka dawke sertry lub fluo na OCD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lucy32 napisał:

Jak dlugo brales Serte?pisales ze od pierwszej dawki redukowala lęk.Mialam tak samo ale nie doszlam dalej z nia.

Ja juz nic nie wiem. Ssri dziwnie dzialaja. Raz dzialaja raz nie dzialaja. Raz czlowiek tylko skutki uboczne czuje. Masakra. Dawkowalem troche na wlasna reke, nie sluchajac wskazowek lekarza. To chyba byl blad. Dzialanie ssri mozna ocenic po dluzszym uzytkowaniu. Ja bralem krotko i male dawki, wiec nie sugeruj sie moja opinią.

W teorii powinny redukować lęk owszem. Ale z początku na pewno ten lęk zaostrzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tutaj wlasnie do uzyskownikow ssri. Przede wszyatkim citalu. Czy ssri w niskich dawkach dzialaja? Bralem przez jakies 2 miesiace 10 mg citalopramu niestety mam wrazenie ze lek nie dzialal za wiele a jak juz to wykazal najbardziej efekty uboczne czyli obnizyl libido i nic po za tym ciekawrgo nie uczynil...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, oko.grzegorz napisał:

Ja juz nic nie wiem. Ssri dziwnie dzialaja. Raz dzialaja raz nie dzialaja. Raz czlowiek tylko skutki uboczne czuje. Masakra. Dawkowalem troche na wlasna reke, nie sluchajac wskazowek lekarza. To chyba byl blad. Dzialanie ssri mozna ocenic po dluzszym uzytkowaniu. Ja bralem krotko i male dawki, wiec nie sugeruj sie moja opinią.

W teorii powinny redukować lęk owszem. Ale z początku na pewno ten lęk zaostrzą...

Nie bo ja tak samo sertre bralam tydzien w malej dawce wejsciowej 25mg ale juz czulam ze usuwa lek,potem odstawilam bo na 50 bylo ciezej wejsc,a szkoda mi troche nieudanej próby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni biorę 1/2 tabletki zoloft 50 mg, bo po ponad roku zażywania esci, odstawieniu go i trzech miesiącach bez leków, wróciły zaburzenia lękowo-depresyjne. Przestałam praktycznie jeść, pić,miałam natrętne myśli i odruchy wymiotne. 

Zaczelam brać Zoloft na noc w poniedziałek. Jestem głodna, ale obawiam się jedzenia, mam biegunki, natrętne myśli też są. Czasami mam je gdzieś, ale wczoraj spowodowały silny atak paniki, odruchy wymiotne. 

Martwi mnie to niejedzenie i nie wiem, co dalej. Teleporadę mam 1 grudnia. Mimo wdrożenia leków, nadal pracuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Coel napisał:

Ponieważ nie mogę edytować - dopisuję tutaj. Czy lekka aktywność fizyczna jakoś wpływa na samopoczucie podczas brania Zoloftu? 

Ja tam cwicze i jedyne co to mam to lepszy nastruj, nie sadze zeby zoloft byl przeciwskazaniem do uprawiania sportu  wlasciwie to jest to lek pierwszego rzutu wiec nie powinien sprawiac zadnych problemow ;) Biore na razie 100 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2018 o 20:52, picziklaki napisał:

Ja biorę 100 mg sertaliny do 300 mg wenlafaksyny z dnia na dzień od razu na dawki docelowe , jestem 4 dzień , trochę mam zaburzenia żałądkowo-jelitowe i mdłości ale nie wiem czy to nie skutki odstawienne innych leków , tak to toleruje to jak cukierki,

 

-- 08 maja 2018, 20:52 --

 

sertaline testuję pierwszy raz w życiu od razu w miksie :D

 

-- 08 maja 2018, 21:07 --

 

jak nie wypali testuje do niej escitalopram jak serotoninowiec bierze

Niezly z ciebie kozak🤗😆mam nadzieje pomoglo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×