Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

biore 50 mg rano i mam pytanie czy biorąc ten lek mogę stosować dodatkowo tryptofan oraz melatoninę wieczorem. Melatonina ma pomóc dłużej spać bo zasypiam bez kłopotu koło 22 ale budze się koło 4-5 i dopadają mnie lęki, a chciałbym posapć trochę dłużej żeby wstać z innymi domownikami bo wtedy raźniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Od około 2 miesięcy biorę sertraline (50mg przed snem), początki były trudne jak u wszystkich, ale objawy ustąpiły po około 2tygodniach, czułem poprawę, byłem spokojniejszy i miałem lepszy nastrój. Niestety od około tygodnia powrócił stan "nieprzyjemnego pobudzenia" i osłabienia... nie wiem co w tej sytuacji robić, czekać

czy zgłosić się do psychiatry? Co radzicie? Proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

od listopada 2009 roku biorę sertagen i powiem że czuję sie okropnie niby lęki ustały ale skutki uboczne do tej pory dramat ,swędząca skóra ,nieregularne miesiączki ,pobudzenie, bezsennośc,zawroty głowy szumy w uszach ,złość .. dzisiaj mam wizytę u lekarza i na bank odstawiam ten lek i chyba przerzucę sie na zioła :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez znieczulenia nie zaszkodzi zgłosić się do psychiatry,ja bym się zgłosiła.Pozdrawiam

Słowianka dziękuję za odpowiedź, zamierzam się zgłosić do psychiatry pod koniec tygodnia, tylko zastanawia mnie co może być przyczyną pogorszenia. Czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałam od psychiatry Asentrę, nigdy nie zażywałam leków psychotropowych i zawsze od nich uciekałam, boję się ją zażyć, ogarnia mnie panika. Boję się skutków ubocznych i tego, że te leki mnie zmienią w jakiś sposób... Moje lęki są związane z kontrolą samej siebie, w tym wypadku boję się jej stracić. Pomóżcie proszę, pocieszcie jakoś:(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NutShell, spokojnie, to po pierwsze. To nie jest tak, że łykniesz tabletkę i będziesz wegetować jak zombie.....to jest lek który właśnie ma przywrócić cię do pionu. Masz zacząć po nim "normalnie" funkcjonować, bez depresji, bez lęków.

asentra-asertin-t168.html?hilit=asentra - tu masz bardzo obszerny temat o Asentrze (poznaj wroga - wtedy strach się zimniejsza).

Podejdź do tego jak do każdego innego leku - ma wyleczyć i wyleczy.

Trzeba tylko cierpliwości .

Trzymaj się ciepło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sie czego bac,te leki naprawde pomagaja,i w zaden sposob nie zmieniaja osobowosci,przywracaja do normalnosci.ale wiem o czym piszesz tez mialam podobne obawy przy pierwszym leku(tez chodzilo o Asentre)jak sie okazalo zupelnie bezpodstawne.

Tak ,ze bierz,a bedzie tylko lepiej.

Na pelne dzialanie leku musisz poczekac kilka tygodni

Nudnosci i biegunka mina po paru/parenastu dniach.

Trzymaj sie,powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skutki uboczne powinny minąć. Biorę Zoloft kilka miesięcy, jakieś pół roku, a skutki uboczne odczuwałam gdzieś dwa miesiące, mdłości i stany podgorączkowe. Na psychikę działa bardzo dobrze i warto przeczekać te kilka tygodni żeby później czuć się dobrze.

Tylko mam do Was pytanie. Jednym ze skutków ubocznych jest kaszel i właśnie kaszel mam cały czas, tzn od kiedy biorę Zoloft; raz czy dwa razy dziennie muszę odkaszlnąć wydzielinę i nie wiem czy to może być działanie tego leku czy powinnam iść przebadać się na jakąś infekcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki i rady. Jak na razie wytrzymuję, dziwnie się czuję i pół nocy miałam potwornie silne lęki, ale pewnie jakoś to zniosę jeśli ma pomóc, póki co nie czuję żadnego pozytywnego działania, ale wiem, że to początek więc nie mam czego oczekiwać po dwóch tabletkach.

Te skutki uboczne są do zniesienia naprawdę. Już tyle razy miałam lęki w nocy, biegunki i było mi niedobrze, że po prostu traktuję to jako gorszy dzień. Pozdrawiam!!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze zawsze sa pierwsze dni. U mnie nudnosci trwaly prawie 3 tygodnie ale pewnego pieknego dnia jak sie obudzilem poczulem ze nudnosci juz nie mam i tak jest do dzis. Bardzo mi leki pomogly, nie ma sie co zrażać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdza się więc, będę musiała wytrzymać nie ma rady, wiem, że nie mogę się wkręcać, bo będzie gorzej, staram się wyluzowywać. Chciałabym bardzo żeby te leki mi trochę chociaż pomogły. Dobrze, że Wam pomagają, pozdrawiam wszystkich serdecznie i dziękuję bardzo za odpowiedzi i wsparcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 Miesiąc Asentry i żyję :)

 

Działanie tych związków jest inne dla każdego człowieka.

 

Ja mogę wypić 5-10 piw czy 1/2 wódki i czuje się dobrze nawet nie upijam.

 

Depresyjne działanie alkoholu równoważy Asentra 8)

 

A po 2-3 piwkach wzrasta potencja stłumiona Asentrą.

 

Co do działania nasennego to niestety chyba na mnie nie działa.

I chyba nie musi bo to lek nie nasenny.

Moja bezsenność w Nocy poprawiła się o jakieś 5% tylko.

 

Po 7 miesiącach działanie Asentry oceniam na 80% tzn ostatnio stojąc w sądzie widziałem że się troszkę denerwuje ale tylko troszkę.

 

Nie jest zle :)

 

Pozdrówki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi rok temu Asertin bardzo pomógł, wspominamtych kilka miesięcy zażywania go jako jedne z najspokojniejszych w swoim życiu, chociaż pewnie też akurat ogólnie wszystko było dobrze...

 

A później było tak spokojnie, że stwierdziłam, że nie ma co dalej się lekami truć, odstawiłam Asertin (przez kilka dni czułam się "dziwnie" ale znośnie, tyle że nie wiem ile sobie z tego wkręciłam) i akurat miesiąc później wszystko, że tak powiem "dupło" ;) Posypały się problemy, a ja skończylam zapijając je, co już w ogóle jest drogą do nikąd no i właśnie jestem na etapie przepraszania się z Asertinem.

 

Dziś trzeci dzień, przez dwa pierwsze brałam po pół tabletki, dziś już normalnie całą. Czuję się ok, pewnie za bardzo się sobie przyglądam dlatego się trochę schizuję, ale nie dzieje się nic specjalnego i tak samo wspominam pierwsze podejście do Asertinu, prawie zero efektów ubocznych, za to wyraźna poprawa nastroju i zmniejszenie lęków po około 2-3 tygodniach stosowania.

Jak dla mnie do tej pory lek najbardziej trafiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemano! nie bede opisywal swojego przypadku, powiem tylko ze straszny balagan w glowie mialem! zero zycia, codziennie mysli samobojcze. Psychiatra dal mi setaloft i jakis chlorocostam na sen! zanim zazylem setaloft poczytalem o nim na forum! troche sie pokrzywilem bo wiekszosc opinii byla negatywna! biore ósmą tabletke 50mg i z podziwu wyjsc nie moge! czuje sie jakbym byl amfetamina naprany! caly czas chce mi sie gadac, chodzic ogolnie odzylem! zero skutkow ubocznych! najlepsze jest to ze teraz moge zatrzymac sie w myslach i w skupieniu pomyslec! oby tak dalej ! jest to moj pierwszy antydepresant! czuje sie tak jak chcialem sie czuc! troche duzo pije alkoholu a czytalem ze po setalofcie szybko faza lapie, w moim przypadku jest odwrotnie moja tolerancja na alkohol wzrosla! powiem wiecej nawet ciezko mi sie naje***! Pozdrawiam!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bierzesz zawsze,nie zapominasz o tabletce?

Szczerze mówiąc to zrobiłem sobie 1dniowa przerwę z powodu imprezy, gdzie był alkohol :/ i wygląda na to, że od tej pory mi sie pogorszyło. Czy 1 dniowa przerwa mogłaby mieć, aż taki wpływ na samopoczucie?

Ja przy imprezie tez zawsze robię jednodniową przerwe,mi nic nie jest.

I co psychiatra powiedział/a?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w połowie drugiego opakowania Zotralu, jest ok, mdłości były, ale minęły. Nie jestem w stanie określić swojego nastroju, ale na pewno jest lepiej niż było. Nie mam żadnych planów czy nadziei, ale jestem w miarę zadowolona, zauważam, że świat jest piękny itd. Staram się nie unikać znajomych i nie spać, co wychodzi. Właśnie nie wiem, czy tak jest dobrze, czy powinnam zwiększyć dawkę. Życzę wszystkim powodzenia i optymizmu! :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zażyłem już 5 tabletek Asertin 50 mg, biorę go na noc.

Mam fobię społeczną, ale leczę się na nerwicę lękową, która pojawiła się 2 lata temu.

Gdy wstaje rano mam teraz ogromne lęki, jakich dotąd nie miałem przed zażywaniem Asertin, boję się nawet wyjść z pokoju i porozmawiać z rodzicami, nawet podczas rozmowy z nimi odczuwam lęk, szczególnie spoglądając im w oczy.

Na szczęście mam Xanax 0,5 mg, który teraz biorę od razu jak wstaje (po 4 godzinach biorę jeszcze jedną tabletkę), bez niego nie mógł bym nawet zjeść śniadania czy obiadu z rodzicami.

Gdyby nie 2 tygodniowy urlop chyba nie podjąłbym się leczenia tym lekiem, z powodu ogromnego lęku nie byłbym w stanie normalnie pracować i rozmawiać z ludźmi.

Po za zwiększonym lękiem czuję się ospały, osłabiony i brak mi motywacji do działania, czasem jest mi wszystko jedno. Mam nadzieje, że organizm za jakiś tydzień, dwa zaakceptuje lek i wszystkie te objawy włącznie ze strasznym lękiem miną.

 

Jak do tej pory brałem 2 x dziennie (czasem 3 x dziennie) Xanax 0,5 mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leki mina tak w ciągu 2 tyg.To normalne na początku leczenia.Ospalosc też powinna minąć

Dobrze,ze masz Xanax,ale bierz go jak najkrócej to możliwe ,tak do 2 tyg i w jaknajmniejszej dawce,bo uzależnia ,ale pewnie to już wiesz

np mi lekarz kazał brac Xanax przez 2 tygodnie 1 mg/dobę .Tobie też na pewno lekarz powiedział jaka dawke,jak długo masz brac.

pozdrawiam,życzę żeby Asertin dobrze działał .Poprawę poczujesz po kilku tygodniach zażywania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×