Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, Tomek10 napisał:

Cześć, w ostatnich dniach wszedłem ze 150 mg Setaloftu na 200 mg i dodałem na noc 30 mg mianseryny. Czuję się bardzo dobrze, ale czy taki zestaw jest bezpiecczny nie grozi mi zespół serotoninowy?

 

Jak lekarz tak przepisał, to znaczy, że wie co robi i jest bezpieczny 🙂 Mianseryna nie wchodzi w interakcje z sertraliną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralem ostatnio 200 mg fluwoksaminy... a o co chcesz zapytac?

 

Ja w sumie tez mam pytanie.

Bedziemy zmieniac esci na setre albo wenle z lekarzem. Pytanie co lepsze na nerwice natrectw. Wenlaflaksyna ma ten plus ze nie muli i nie splyca az tak afektu i jest dobra na naped ale niestety moze nakrecac. Z kolei setra to nie wiem bo nie bralem w sumie i nie wiem jak dziala...? Poprawia naped i motywucje czy muli i uspokaja. Podobno tonizuje ale czy zamula i oslabia czlowieka tak jak escitalopram? I jak na setralinie z FS, mowie tu o PSSD bo podobno wenla jest w tym wzgledzie lagodniejsza chociasz setry mialbym brac 150 mg a wenli pewnie 300 mg bo na OCD...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niby przejść na ten lek z wenlafaksyny, ale boję się masakrycznie. Nienawidzę zmieniać leków. Póki co zszedłem na 37.5 wenli i do tego 200mg lamotryginy. Czuję się beznadziejnie od jakiegoś miesiąca i mam dość. Straciłem wszystkie swoje zainteresowania, motywację i najchętniej nie wychodziłbym z lóżka, ale wtedy z kolei mam ogromne poczucie winy, że nic ze sobą nie robię i się poddaję. Chciałbym znów chcieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2021 o 11:23, DelRey25 napisał:

Mam niby przejść na ten lek z wenlafaksyny, ale boję się masakrycznie. Nienawidzę zmieniać leków. Póki co zszedłem na 37.5 wenli i do tego 200mg lamotryginy. Czuję się beznadziejnie od jakiegoś miesiąca i mam dość. Straciłem wszystkie swoje zainteresowania, motywację i najchętniej nie wychodziłbym z lóżka, ale wtedy z kolei mam ogromne poczucie winy, że nic ze sobą nie robię i się poddaję. Chciałbym znów chcieć. 

Zmienianie leków jest masakryczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam moi mili jakis czas temu dostalem depresji serotoninowej. Wzialem sertraline. Dawke niska. Zadzialala od 1/2 tablwtki. Wywolala lekkie bole glowy i depresja od razu przeszla. Deprecha przeszla niestety dostalem ponownie. Zaczalem brać znowu nawet zwiekszylem dawki i nie działa. Czuje ze chyba w mojej glowie nastapilo przemeblowanie i przez to nie dziala. Chcialbym sie jednak upewnic. Za drugim razem tez powinna zadzialac czy trzeba uzyc innego ssri?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Mam do Was pytanie. Które wersje zamienników Zoloftu polecacie? Niestety, chyba mam jakieś uczulenie na oryginał. Brałem kilka razy po kilka miesięcy (raz kilka lat), w tym roku miałem kolejne podejście i zawsze miałem jakoś dziwnie opuchniętą twarz (jakby grubszą skórę, może to było odkładanie się wody) + w tym roku pojawiła się coś, co zostało określone jako "prawodpodobnie osutka polekowa" i możliwe, że było to skorelowane z Zoloftem, bo pojawiło się niedługo po starcie. Fakt, brałem miesiąc wcześniej antybiotyk w dużej dawce, więc to też mogło się do tego przyczynić. Tak czy siak, chciałbym wypróbować jakiś zamiennik, dla pewności. Znacie jakiś dobry zamiennik, który nie ma ogromnych tabletek napakowanych wypełniaczami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, palahniuk napisał:

Cześć! Mam do Was pytanie. Które wersje zamienników Zoloftu polecacie? Niestety, chyba mam jakieś uczulenie na oryginał. Brałem kilka razy po kilka miesięcy (raz kilka lat), w tym roku miałem kolejne podejście i zawsze miałem jakoś dziwnie opuchniętą twarz (jakby grubszą skórę, może to było odkładanie się wody) + w tym roku pojawiła się coś, co zostało określone jako "prawodpodobnie osutka polekowa" i możliwe, że było to skorelowane z Zoloftem, bo pojawiło się niedługo po starcie. Fakt, brałem miesiąc wcześniej antybiotyk w dużej dawce, więc to też mogło się do tego przyczynić. Tak czy siak, chciałbym wypróbować jakiś zamiennik, dla pewności. Znacie jakiś dobry zamiennik, który nie ma ogromnych tabletek napakowanych wypełniaczami?

 

Setaloft jest jednym z lepszych i przy okazji tańszych zamienników 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Dzieki za brak odpowiedzi na poprzednie pytanie ale domyslam sie ze po prostu czasem tak jwst ze trzeba podniesc dawke a czasem zmienic. No ale mniejsza z tym. W kazdym badz raziewszedlem na 100 mg sertraliny i troche bardziej mi sie rece pocą ale tak jakby dalej nie działało. Nie wiem czy to depresja ale tak mi sie wydaje. 

Zaczalem byc bardziej lękliwy, wczezniej robie sie senny i zasypiam, erekcja slabsza, i specyficzny dotyk dłoni. Dłonie takie jakby suche oleiste. Czy te objawy to depresja serotoninowa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

 

Od miesiąca biorę 100mg sertraliny (sertagen) raz na dobę rano i 75mg Trittico CR wieczorem. Generalnie czuję się dobrze i nie chcę przerywac terapii. Zauważyłem, że wypada mi coraz więcej włosów. Nigdy nie miałem grubych gęstych włosów, ale boję się, że wyłysieje głównie po sertralinie. To nie jest odosobniony przypadek bo ludzie czesto skarżą sie na osłabione wypadające włosy po sertralinie. W związku z tym mam kilka pytań:

 

- czy zmiana dawki na 50mg (a nawet 25mg) sertraliny sprawi, że włosy będą mniej wypadać czy to nie ma znaczenia czy dawka 25mg czy 200mg?
- czy włosy przestaną wypadać gdy przestanę brać leki i czy odrosną te co wypadły?
- czy suplementacja w tym przypadku: Vitapil na włosy, szampony i odżywki, dieta bogata w witaminy poprawią sytuację?


Dzięki za pomoc i Pozdrawiam

Edytowane przez Jarosław

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jarosław napisał:

- czy zmiana dawki na 50mg (a nawet 25mg) sertraliny sprawi, że włosy będą mniej wypadać czy to nie ma znaczenia czy dawka 25mg czy 200mg?

Nie, mi wypadały bez względu na dawkę.

 

3 godziny temu, Jarosław napisał:

czy suplementacja w tym przypadku: Vitapil na włosy, szampony i odżywki, dieta bogata w witaminy poprawią sytuację?

Mi pomagała biotyna na to, ale tylko w momencie jak ją brałam. Jak przestawałam brać, wracało wypadanie włosów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2021 o 13:54, acherontia styx napisał:

Nie, mi wypadały bez względu na dawkę.

 

Mi pomagała biotyna na to, ale tylko w momencie jak ją brałam. Jak przestawałam brać, wracało wypadanie włosów.

 

17 godzin temu, dziki94 napisał:

Przy dłuższym zażywaniu leków suplementacja to podstawa.Biotyna i cynk i problemy skórne czy z włosami znikną.Do tego magnez i b complex,jakaś multi witamina

 

Dzięki za informację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brał ktoś 200mg i czuł się dobrze ? ogólnie biorę ten lek 4tydzień a 2tydzień 200mg i czuję się do kitu, nastrój zerowy mimo że dodatkowo biorę olanzapine i się zastanawiam czy to nie jest tak że im dłużej tym gorzej . Zamulenie podobne do paroksetyny ale trochę mniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, snilek napisał:

Brał ktoś 200mg i czuł się dobrze ? ogólnie biorę ten lek 4tydzień a 2tydzień 200mg i czuję się do kitu, nastrój zerowy mimo że dodatkowo biorę olanzapine i się zastanawiam czy to nie jest tak że im dłużej tym gorzej . Zamulenie podobne do paroksetyny ale trochę mniejsze

Ja brałam 200mg i czułam się dobrze. Dla mnie sertralina to w ogóle był najlepszy lek ze wszystkich, które brałam.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Waszym zdaniem wypada sertralina w porównaniu z paroksetyną na deprechę ? Kiedys paroksetyna na mnie swietnie dzialala ale teraz przy trzecim podejsciu tylko zadzialala na lęki ale deprecha dalej się utrzymuje. Na lęki słyszałem że jest gorsza chociaż są różne opinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.08.2021 o 17:56, snilek napisał:

Brał ktoś 200mg i czuł się dobrze ? ogólnie biorę ten lek 4tydzień a 2tydzień 200mg i czuję się do kitu, nastrój zerowy mimo że dodatkowo biorę olanzapine i się zastanawiam czy to nie jest tak że im dłużej tym gorzej . Zamulenie podobne do paroksetyny ale trochę mniejsze

Bierzesz lek 4tygodnie z czego w 3 tygodniu wskoczyłeś na 200mg i jesteś na tej dawce 2tyg?Co zmiana dawki to lek ładuje się na nowo a zamulenie to jeden ze skutków ubocznych.Pobądź na jednej dawce 4-6tyg i po tym czasie możesz ocenić czy lek działa czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.06.2021 o 19:50, marta_anna napisał:

Jeśli możesz, to proszę, odezwij się za kilka dni jak się czujesz po odstawieniu wenli. Biorę duloksetynę i nie zamierzam odstawiać póki co ale chciałabym wiedzieć jak to jest z tymi objawami dyskontynuacji przy SNRI. Czy to naprawdę tak jest czy to internet dudni i ludzie robią wielkie halo   

Ja bralam Wenle 5dni i przetrzepala mnie jak ktos juz napisal,niczym jesien sredniowiecza,piec lat jechalam na Mirtazapinie i byla dla mnie cudowna,przestala jednak dzialac,w dzien bylam energiczna zywa wieczorem zasypialam po niej super,szkoda szkoda to byl dobry czas,apetyt byl w miare dobry,lekarz sie dziwil ze nie przytylam bo wiekszosc kobit sie tego po niej boi jak faceci spadku libido.Ale przestala dzialac.Teraz weszlam na escitalopram,bedzie ciezko,wczesniej takich lekow i ubokow nie znalam ,wenla przetrzepala,byla pare dni sertralina ale nie dalam rade wejsc z nia na dawke lecznicza najnizsza wiec zmienil na esci.Ale katorga z tymi lekami.Sertra od drugiego dnia zlikwidowala lek wolnoplynacy,zoladek oszczedzila ,jakby delikatniejsza byla od esci,na esci od razu skrety zoladka,poza tym nie jem od tygodni tylko wieczorem po Mirtce czuje sie normalniej i ruszam tez do kuchni.Ratuje mi zycie.No i esci jednak od poczatku trzesie troche a na sercie bylo juz spokojniej na 25mg nie czulam tego towarzyszacego leku ale bylam depresyjna.Nie dalam rady wejsc na 50....moze szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×