Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, Heather napisał:

Mija, ale musisz trochę poczekać. Tak samo możesz mieć przez jakiś czas zaburzenia wzwodu. 
Kolejna wada sertry - libido na poziomie 0 albo i minusowym. 

Hej

Mija oby. A po jakim czasie powinno minac?

Wszystkie ssri pod tym wzgledem sa beznadziejne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chester napisał:

@oko.grzegorz Mija. Tylko czy aby na pewno libido spadło po ssri czy winna jest depresja,  która najbardziej kastruje. Sertralina jest łaskawsza w tej kwestii od choćby wenli, czy paro. Jeśli to od niej to minie niedługo. Zdrowia 

Ufff dzieki chester uspokoiles mnie. Oby tak bylo jak piszesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, majkK napisał:

Pewnie ze mija libido wroci do normy  bralem zoloft rok 100mg odstawilem bylem 7 mce bez lekow ale.... Ten ciagly niepokoj itp hmm znow zoloft 25 mg teraz 50 mg 12 dzien hmm lęki nasilone jak zawsze teraz czekac az przejdzie... 

No nie wiem. Mialem wysokie libido przed tą sertraliną. Teraz jest kurcze tak jakby obniżona wrażliwość, penis jakby znieczulony spraliżowany.  Doznania zmniejszone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoloft pierwsze 6 dni 25 mg kolejne 6 dni 50 mg jakas poorawa niby jest tzn od czasu brania lęki zwiekszone ale to zazwyczaj przy ssri pytanie 50 mg starcza Wam na Lęk uogólniony? Przeczekac czy poorosic o zwiekszenie dawki? Zaznaczam 7 mce przerwy od ssri wczesniej kilka lat paroksetyna 20 mg, pozniej z 3 lata escitalopram 10 mg i 10 mce zoloft w dawce 100mg.... Najlepiej wspominam escitalopram ale przestało dzialac mimo zwiekszenia dawki na 15 mg Zoloft w dawce 100 mg cos dzialal ale byc moze dawka byla zaduza albo za mala mhmm Pozdrawiam Grupe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, oko.grzegorz napisał:

Choc minelo 1,5 tygodnia to dalej nic

Półtora tygodnia to jest bardzo krótki okres,lek jeszcze w Tobie krąży.Daj trochę czasu.Byłem na 300mg wenlafaksyny i nie miałem mega z tym problemu.Z drugiej strony czy sex to wszystko?Może najpierw porządne leczenie plus terapia?Pozbyć się problemów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Zoloft od 16 dni dawka 50 mg lęki zwiekszone i pytanie czekac... czy podwyzszyc dawke??? Byc moze 50 starczy ale jak widac nie ma super poprawy, a z drugiej strony czasem czeka sie kilka tygidni na poprawe... I badz tu madry pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heather dzięki nie pierwsze kuedts kilka lat paroksetyna 20 mg pozniej escitalopram 20mg okolo 3 lat super lek ale przestało działać nastepnie sertralina rok... przerwa 7 mce i powrot bo ciagly niepokoj niszczy yhh dawalem rade bez ssri ale tak jak mowie ciezko jest wiec powrot do zoloftu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, majkK napisał:

Biore Zoloft od 16 dni dawka 50 mg lęki zwiekszone i pytanie czekac... czy podwyzszyc dawke??? Byc moze 50 starczy ale jak widac nie ma super poprawy, a z drugiej strony czasem czeka sie kilka tygidni na poprawe... I badz tu madry pozdrawiam 

Poprawa to będzie po jakiś 3-4tyg więc czekaj.Sam jestem na dawce 100mg 11 dzień.Pierwsze 7dni 50mg i wskoczyłem na 100 z tego powodu że ludzie podają że serta działa w dawkach rzędu 150-200mg.Wolę nie czekać bo co zmiana dawki to uboki bo lek się ładuje.Czekam teraz do 4tyg i dam znać jak jest i czy wgl lek trafiony. (...)

 

Nie doradzamy leków ani dawkowania, od leczenia jest lekarz, a nie pacjenci z Forum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.06.2021 o 20:30, dziki94 napisał:

Półtora tygodnia to jest bardzo krótki okres,lek jeszcze w Tobie krąży.Daj trochę czasu.Byłem na 300mg wenlafaksyny i nie miałem mega z tym problemu.Z drugiej strony czy sex to wszystko?Może najpierw porządne leczenie plus terapia?Pozbyć się problemów?

 

To ile twoim zdaniem bedzie trwalo to znieczulenie genitaliow?

 

Sex w piramidzie maslowa jest podstaowaa potrzeba czlowieka jak picie czy spanie. Wiec no jesli to nie minie to przepraszam ale nie wiem jak wy sie mozecie tym faszerowac.

Jest mnostwo normalniejszych lekow przeciwlekowych chociazby relanium czy prwgabalina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, oko.grzegorz napisał:

 

To ile twoim zdaniem bedzie trwalo to znieczulenie genitaliow?

 

Sex w piramidzie maslowa jest podstaowaa potrzeba czlowieka jak picie czy spanie. Wiec no jesli to nie minie to przepraszam ale nie wiem jak wy sie mozecie tym faszerowac.

Jest mnostwo normalniejszych lekow przeciwlekowych chociazby relanium czy prwgabalina.

Relanium czyli diazepam jest normalniejszy?Tego typu leki jak pochodne benzo można zażywać doraźnie a nie na stałe bo to pchanie się w uzależnienie.Alkoholizm przy tym to nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dziki94 napisał:

Relanium czyli diazepam jest normalniejszy?Tego typu leki jak pochodne benzo można zażywać doraźnie a nie na stałe bo to pchanie się w uzależnienie.Alkoholizm przy tym to nic.

Relanium jest demonizowane. Wiele naszych babć i dziadkow łykało. Dlugi okres poltrwania, brane regularne raczej nie powinno rozwalić mozgu i w malej dawce. No a jak komuś brak libido nie przeszkadza to mozna i ssri. Ale jak dla mnie porazka. 

Edytowane przez oko.grzegorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2021 o 16:17, oko.grzegorz napisał:

Relanium jest demonizowane. Wiele naszych babć i dziadkow łykało. Dlugi okres poltrwania, brane regularne raczej nie powinno rozwalić mozgu i w malej dawce. No a jak komuś brak libido nie przeszkadza to mozna i ssri. Ale jak dla mnie porazka. 

Brane regularnie buduje tolerancję.Chcesz łykaj ale jak się uzależnisz to powodzenia przy skrętach na odstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dziki94 napisał:

Brane regularnie buduje tolerancję.Chcesz łykaj ale jak się uzależnisz to powodzenia przy skrętach na odstawce.

Wydaje mi sie ze jest jak z alkoholem. Niektorzy pija po 20 lat tą sama dawke i im wystarcza a niektorzy stale podwyzszaja dawke. 

Tak czy siak ja jestem po prostu załamany działaniem ssri. Juz blisko chyba 3 tygodnie jak nie biore a penis jak z gumy. Jezyk jakby mi wszystkie receptory smakowe pousuwało. Co to ma być? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoloft dawka 50 mg prawie 4 tygodnie i cos tam dziala mniej nerwowy, lęki nawetdo opanowania, libido ok jak widac leki na kazdego inaczej dzialaja Bralem escitalopram i zero skutkow ubocznych, zoloft sennosc rano ciezko wstac a tak pozatym Dziekowac za te leki Fakt faktem ze ktos moze miec problem z libido a u kolegi pech ze to nie mija Pozostaje sie uzbroic w cierpliwosc Mozna zbadac hormony testosteron, estriadol, prolaktyne, lh, fsh byc moze tam jest problem albo psychika Jesli bym sobie wmowil ze ssri powoduje ze nie moge zasnac to tak pewnie by bylo autosugestia. Na Forum wiekszosc zdecydowana chwali ssri fakt faktem sa osoby ze im nie pomogly a czy zaszkodzily.... Tak jesli ktos bierze je krotko to zawsze prawie jest pogorszenie samopoczucie (nie u wszystkich) i wtedy ktos rezygnuje a to trzeba przetrwac i niczym ruski czolg isc naprzod jak na berlin w 45 pozdrawiam grupe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coaxil bralem kilka tygodni pokladalem nadzieję ale... Nic.... A puls od nerwicy depresji jest... Najlepiej skonsultowac z lekarzem prowadzacym Jest duzo lekow ssri oczywiście nie doradzam ale mozna pogadac z lekarzem o escitalopramie U mnie to byl strzal w 10 po 3 latach przestal dzialac.... Co do libido itp kazdy jest inny u mnie po escitalopram super u innych Zonk, u mnie na paroksetynie Zonk u innych OK jak widac na kazdego leki inaczej dzialaja dlatego nie nalezy sie sugerowac opiniami innych Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×