Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

@kucharz Dobre, ale wiele zależy od tego, w jakim miksie się go przyjmuje. Na poczucie całkowitej rozpaczy solo nie jest w stanie mi pomóc. Daje napęd i poprawia motywację w dawce 150 mg xr, ale w dawce 300 mg xr jest - na dłuższą metę - trudny do zniesienia (rozdrażnienie, niepokój, wzburzenie emocjonalne).

Edytowane przez warning

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, warning napisał:

@kucharz Dobre, ale wiele zależy od tego, w jakim miksie się go przyjmuje. Na poczucie całkowitej rozpaczy solo nie jest w stanie mi pomóc. Daje napęd i poprawia motywację, ale w dawce 300 mg jest na dłuższą metę trudny do zniesienia (rozdrażnienie, niepokój, wzburzenie emocjonalne).

 

Zgadzam się ze wszystkim co napisałeś , ja muszę go brać z ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, warning napisał:

 

@japao Dzięki za relację - za to, że chciało Ci się wrócić na forum i zaraportować, wtedy, gdy jest dobrze. Ci na dnie rozpaczy potrzebują takich pozytywnych wiadomości. I wszystkiego dobrego dla Ciebie! Jaką rolę w leczeniu ma pełnić u Ciebie obecnie kweta? Bez niej ciężko Ci zasnąć? Czy na połączeniu sertra+kweta nie wzrosła Ci waga?

Dzieki ;) Postanowilem napisac bo sam tego tu szukalem. Kweta jest tylko do zasypiania - wczesniej czekalem godzine - poltorej na zasniecie i sen byl kiepskiej jakosci. Przy okazji uzupelnia tez w dzialaniu serte (tak moja pani doktor mowila). Co do wagi to raczej nie, obecna sytuacja nie ulatwia w tej kwestii ;) Zawsze mialem tendencje do objadania sie wiec pilnuje sie w tym temacie. Malo tego - jestem teraz na redukcji i uwazam, ze idzie mi lepiej niz kiedykolwiek, zawsze sie stresowalem, karcilem sie za zlamanie diety itp. Teraz robie to na spokojnie, pozwalam sobie na bledy, brak lęku i lepsze spanie wplywaja na to ze nie czuje az tak glodu jak wczesniej na lękach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kucharz napisał:

 

Czy można jakoś porównać paroksetynę z sertraliną w sensie jak brałem 30 mg parogenu, to czy jest jakaś dawka równoważna sertraliny?

 

Https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25911132

Edytowane przez Natrętnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dziś biorę 200mg, tak od razu max dawka. Jakieś duże przeciwskazania, aby po tygodniu dołożyć 75mg anafranilu (jestem po 6 tygodniowym braniu antka w dawce 225, także wiem z czym to pije)? Takie bajki jak ZS mnie nie dotyczą. A co chciałbym uzyskać dorzucając antka, wyznaje zasadę więcej znaczy lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, warning napisał:

@kucharz Napisałam, że **ekstrapolując**:

 

„fluoxetine 40mg/day was equivalent to paroxetine dosage of 34.0mg/day, and (....) sertraline 98.5mg/day” 

 

Poczytaj o ekstrapolacji.

 

ale my rozmawiamy o sertralinie i paroksetynie i powtarzam, że to porównanie dotyczy fuoksetyna do sertraliny i paroksetyny, a nie paroksetyny do sertraliny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, dragon napisał:

Napisali tam że 100 mg imipraminy odpowiada dawce:

Sertraliny - 120 mg

Fluwoksaminy- 120 mg

Paroksetyny - 20 mg

Fluoksetyny- 20 mg

Citalopramu - 33,3 mg

Escitalopramu- 16,7 mg

 Czyli wobec powyższego można domniemać że dawka 120 mg sertraliny może odpowiadać dawce 20 mg paroksetyny, tak przynajmniej można to zinterpretować.

 

 

 

 

No niby tak można. Dzięki za odpowiedź. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 @kucharz No to skoro uznajesz ekstrapolację @dragona, to nie rozumiem, czemu kwestionujesz dane z pracy, którą wrzucił @Natrętnik i z której wyłuskałam potrzebne Ci dane. Napisałam Ci wcześniej, że;

 

„fluoxetine 40mg/day was equivalent to paroxetine dosage of 34.0mg/day, and (....) sertraline 98.5mg/day” 

 

czyli ekstrapolując wyniki z tej publikacji:  34 mg paro według autorów odpowiada ~100 mg sertraliny (bo chociaż nie porównują bezpośrednio sertry z paro to porównują fluo do paro i fluo do sertry). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×