Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Jak na razie to mam rozszerzone źrenice, ogółem lekki młyn w głowie. Tak, znów jestem na sertraline - taki lek mi tu przypisali więc zobaczymy jak to będzie działać z Abilify i Ketrelem. Jestem dopiero drugi dzień na tym leku, więc ciężko stwierdzić czy pomaga. Napewno dzisiaj lepiej spałem, ale liczę na aktywizację, na sen mam Ketrel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 3miediace na sertralinie. Najpierw miesiąc 50mg- weszła, przestała działać, później podniesienie do 100- weszła, przestała działać po miesiącu. Dziś wrzuciłem 150 i zobaczymy co za miesiąc będzie. To post dla niecierpliwych! ja czekam dalej.....ale czy warto? Pozdrawiam Antek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Petek napisał:

Ktoś bierze sertraline na lęki ?

Ja, dawka 100mg rozbiła je do zera w ciągu 2,5 miesiąca. Aktualnie 150 bo sertralina słabo sobie z depresją radzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.04.2020 o 09:23, Lopez95 napisał:

Ja, dawka 100mg rozbiła je do zera w ciągu 2,5 miesiąca. Aktualnie 150 bo sertralina słabo sobie z depresją radzi 

 

Jesteś bardzo zobojętniały? 

Myślę że paroksetyna wykosiła moje emocje i uczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2020 o 15:41, Petek napisał:

Ktoś bierze sertraline na lęki ?

Ja, dawka 100mg rozbiła je do zera w ciągu 2,5 miesiąca. Aktualnie 150 bo sertralina słabo sobie z depresją radzi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie nie wykastrowala mnie z emocji, a jednak trochę tego bym pragnął. Może stąd słaby efekt antydepresyjny, NAWET dobry na nerwicę. Dzis już wziąłem 200mg, nie będę się patyczkowal ale się zastanawiam czy nie robić sobie tego na dwie dawki po 100mg. do paroksetyny tez pewnie dojde ale za kilka lat mam nadzieje, lecze się od pazdziernika

 

nastrój mam gorszy niż po 10mg citalopramu- on to mnie wykastrowal z emocji dosłownie do 0 i to w 3miesace. Bardzo mocny lek, ale nie na lęki

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petek a jak na Ciebie działa ten chlirorprotixen?? bo ja mam kwetiapine na sen 25mg i jest przezajebista, tylko po kilku dniach używania jakby mi się zalaczalo jej działanie i mam depresyjne zombie mode na drugi dzien do 16( strasznie kasuje mi mysli, ale tak bardzo nieprzyjemnie) jaki jest efekt na tym pierwszym? mam go w domu w razie wu ale jeszcze nie probowalem- warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lopez95 napisał:

@Petek a jak na Ciebie działa ten chlirorprotixen?? bo ja mam kwetiapine na sen 25mg i jest przezajebista, tylko po kilku dniach używania jakby mi się zalaczalo jej działanie i mam depresyjne zombie mode na drugi dzien do 16( strasznie kasuje mi mysli, ale tak bardzo nieprzyjemnie) jaki jest efekt na tym pierwszym? mam go w domu w razie wu ale jeszcze nie probowalem- warto?

Bardzo dobrze to jedyny lek który mnie usypia. Za pierwszym razem napewno będziesz miał skutki uboczne z czasem przejdzie.

 

Jeszcze mam pytanie :

Setralina Cię pobudza? Chciałbym coś miedzy spokojem a pobudzeniem . Czyli normalnie się czuć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petek nic kompletnie ani nie seduje, ani nie speeduje... Citalopram jak się wkrecil to na pokładzie miałem mega motywację, nagle zacząłem myć okna w całej chacie ale stan podchodził delikatnie pod hipomanie, tak mi się wydaje. Sertralina nie wpływa u mnie kompletnie na napęd, ale liczę na to po zwiększeniu dawki do 200, choć Pani Dr powiedziała że może zmienić lek profil na sedatywny. Zobaczymy! a chlorprotixen nie wyłącza u Ciebie działania antydepresantu??? bo u mnie kwetiapina to robiła i dlatego jej unikam! robiłem nawet test, nie wziąłem raz i nie spałem całą noc ale leki działały antydepresyjnie, natomiast po kwetiapinie były ostro przygaszone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petek  wiesz co, każdy organizm inaczej reaguje i spotkałem się z wieloma opiniami że fluo potrafi też działać przeciwlękowo.  (...)

Paro wykosila lęki do 0?

Edytowane przez Gość
Złamanie regulaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petek wale dzisiaj pierwsza noc bez wspomagaczy na czysto sertra i średnio to wygląda... bez szans chyba na jakikolwiek sen. Ciekawe na ile to efekt działania sertraliny a na ile efekt odstawienia prochów nasennych które używałem 3msc. Muszę poczekać kilka dni, a że mam wizyte 22kwietnia to przemecze się do tego czasu. Trzymajcie kciuki żebym mógł się w końcu normalnie wyspać xD

 

@Petek a jakie dawki wenli brałeś? ja słyszałem że ona zamula ale pewnie tylko do 150

Edytowane przez AnonimowyWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, AnonimowyWI napisał:

"Przewlekłe stosowanie leku powoduje zmniejszenie liczby i reaktywności receptorów noradrenergicznych w mózgowiu "

Co to oznacza? 

 

ktoś coś? Oznacza to, że jest z czasem mniej tej noradrenaliny czy na odwrót, że sertra daje norke i przez to mózg wyłącza jakieś tam swoje receptory na ten okres?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AnonimowyWI Lek przeciwdepresyjny - silny, selektywny inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny w komórkach nerwowych. W niewielkim stopniu wpływa na wychwyt zwrotny noradrenaliny i dopaminy. W dawkach leczniczych blokuje wychwyt serotoniny w płytkach krwi. W badaniach na zwierzętach wykazano, że lek nie wywiera działania pobudzającego, uspokajającego, cholinolitycznego ani kardiotoksycznego. Sertralina nie wywołuje sedacji, nie wpływa na sprawność psychomotoryczną oraz nie wywiera wpływu na przekaźnictwo katecholaminergiczne. Nie wykazuje powinowactwa do receptorów muskarynowych, serotoninowych, dopaminergicznych, adrenergicznych, histaminergicznych, GABA lub beznodiazepinowych. Po podaniu doustnym w dawkach 50-200 mg przez 14 dni, maksymalne stężenie we krwi osiągane było po 4,5-8,5 h. Około 98% leku wiąże się z białkami osocza. Średni okres półtrwania wynosi 22-36 h. Sertralina jest intensywnie metabolizowana w wątrobie. Główny metabolit - N-demetylosertralina jest ok. 20 razy mniej aktywny (in vitro) niż substancja macierzysta. T0,5 metabolitu wynosi 62-104 h. Metabolity sertraliny i N-demetylosertraliny wydalane są w równych częściach z moczem i z kałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Petek Ani nie pobudza, ani nie seduje. Dzis wstałem z mega napięciem i nie wiem czy nie powtórzy się scenariusz pt. zwiekszylem dawke a ona się wypstrykala, no ale zobaczymy. Wziąłem FORSEN z Olimpu na noc i nawet zasnąłem! Ataki płaczu miałem dwa dni temu ale to też chyba przez zwiększenie dawki jakieś 10dni temu. Twoja poprzednia wypowiedź nie daje mi odpowiedzi na moje pytanie Panie :D

Pytam właśnie o te receptory w kontekście snu! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×