Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, jackson napisał:

 

Mam nadzieję że będzie jak piszesz tzn że po 2-3tyg coś ruszy bo jeśli nic to moja cierpliwość będzie zmierzać ku końcowi.

Miałem brać rano ale ze względu na to że na czczo biorę inne leki i stosunkowo późno wstaję to asertin biorę w godzinach 13-14

I tu jest Twoj problem dlaczego czujesz sie dobrze dopiero wieczorem - ja jak zaczynalem brac, to w pierwszych dniach czulem poprawe 6 godzin po wzieciu tabletki (taki jest tez czas wchlaniania sie leku), Ty jak bierzesz o 13-14 to wchloniecie masz o 19-20 i dlatego wtedy czujesz poprawe. Nie mozesz brac rano wszystkich lekow? Sa interakcje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, japao napisał:

Nie spodziewalem sie, ze trzeba tez czekac tyle po zmianie dawki, wczesniej 25 dni na 50mg, wczesniej tydzien mniejsze - no nic, obys miala racje ;)

 

A te twoje 25dni na dawce 50mg jakie były ? nic lepiej nie było ?

No ja muszę jakiś tam odstęp czasowy między tymi innymi lekami zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się dopiszę, choć biorę dopiero 2 tygodnie 50mg, ale już czuję działanie bo przynajmniej jestem spokojna i nie płaczę. Lekarz kazał mi zwiększyć do 75mg, ale chyba sobie odpuszczę, skoro 50mg mi pomaga. 

 

To jest moje drugie podejście do sertraliny. Dwa lata temu brałam 100mg. Po pół roku została mi zmieniona na coś innego. Po takiej przerwie lekarz mówił, że organizm lepiej zareaguje na sertralinę i być może dlatego teraz tak szybko czuję poprawę przy mniejszej dawce (?) 

 

Śpię w miarę dobrze. Wstaję o 6.00 bez problemu. Te moje 50mg biorę rano ok. 8-9.00 jako drugą tabletkę, godzinę po innej. 

Cały dzień czuję się bardzo dobrze (wreszcie). Pomijam niechęć do jedzenia, bo to jedyny skutek uboczny. Dopiero wieczorem mam spadek formy, tak koło 18-19.00 jestem już do niczego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, jackson napisał:

 

A te twoje 25dni na dawce 50mg jakie były ? nic lepiej nie było ?

No ja muszę jakiś tam odstęp czasowy między tymi innymi lekami zrobić.

Było lepiej pod kątem lęków (co ciekawe poprawa odczuwalna tez doslownie po 14 dniach) - zabraklo poprawy nastroju i aktywizacji dlatego lekarka postanowila zwiekszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś wśród skutków ubocznych miał krwawienie z nosa? 

 

Miałam ten problem już dwa lata temu gdy pierwszy raz brałam sertralinę. Teraz po dwóch latach znowu ją biorę. Najpierw kichałam, ale teraz znowu mam krwawienia, czyli po kichnięciu dość mocno mi leci (to samo było 2 lata temu). 

 

Wtedy był to jeden z powodów zmiany leku, bo krwawienia były mocne i codziennie. Miałam nadzieję, że tym razem nie będzie... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cynthia napisał:

Jak tak znów się stanie to zgłoś się od razu do lekarza.

No z tym to nie będzie tak łatwo, bo ten lekarz, przyjmuje tylko raz w tygodniu po południu i bez terminu się nie wcisnę. A rodzinny raczej nie ma pojęcia o sertralinie i leczeniu depresji. 

 

Mam umówioną wizytę za 4 tygodnie, to wtedy o tym powiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jackson napisał:

 

Minęły 2tyg i ani razu nie odczułem jeszcze jakiegoś pobudzenia

Bo ja  nie wiem skad wy bierzecie te info, ze sertralina pobudza. Na pobudzenie sa inne antydepresanty. Ja dostalam sertraline wlasnie dlatego zeby mnie nie pobudzala bo pomimo ze mam depresje to przebija nerwica i efekt pobudzajacy nie byl korzystny. Ciagle jedno i to samo maglujecie.

Sertralina pomoze na depresje ale zaczyna sie odczuwac dzialanie po 4 tyg. a nawet 6 tyg. Na lęki dziala po 2 tyg. Na depresje pomoze ale nie dzialajac "pobudzajaco". Jak chcecie pobudzenia to do lekarza i moze przepisze antydepresanty ktore pobudzaja. Ja osobiscie nie przepadam za tym pobudzeniem sztucznym. Czlowiek ma taki glupi napęd do dzialania wymuszony i na krotko. Tzn pojawia sie duzo pomyslow i zapalu ale nic sie nie doprowadza do konca. Nie wiem jak to wytlumaczyc.

No ale kazdy ma inny organizm i inne objawy i potrzebuje innego dzialania.

A co do sertraliny to nie opieram sie na ulotce tylko na sobie. Drugi raz na sertralinie no i mam porownanie z innymi antydepresantami i takie jest MOJE zdanie. 

Ps. Moze i pobudza na wiekszych dawkach ale tego nie wiem bo bralam najwiecej 100mg a dzialalo tak samo jak 50 wiec bez sensu. Jednak mam watpliwosci bo celem mojego lekarza bylo unikniecie pobudzenia jak zmienial na sertraline. Ake ponoc dawki sa do 200mg wiec moze na 200 daje kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Bo ja  nie wiem skad wy bierzecie te info, ze sertralina pobudza.

 

 

Mi o tym powiedziała lekarka tzn brzmiało to mniej więcej tak aby nie bać się gdy pojawi się  pobudzenie psychoruchowe i że asertin będzie takim lekiem ogólnie aktywizującym.

Widocznie każdy reaguje nieco inaczej na lek i dawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jackson napisał:

 

Mi o tym powiedziała lekarka tzn brzmiało to mniej więcej tak aby nie bać się gdy pojawi się  pobudzenie psychoruchowe i że asertin będzie takim lekiem ogólnie aktywizującym.

Widocznie każdy reaguje nieco inaczej na lek i dawki.

Moze i jakies tam ma ale na pewno nie jest to lek pobudzajacy tak jak inne antydepresanty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×