Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Dario. napisał:

Witajcie.Biorę sertralinę od dwóch tygodni.Dodam że nie mam depresji jako takiej a zaburzenia lękowe uogólnione.Z tego co widzę co najmniej słabo działa na lęki.Mało tego jestem alkoholikiem i lekomanem.Wiele z leków brałem na własną rękę.Tracę już nadzieję że jakikolwiek SSRI lub SNRI mi pomoże.........

To może już czas leczyć się zgodnie z wytycznymi osoby je prowadzącej ? Ile mg na dobe
 już bierzesz tej sertraliny ?

10 godzin temu, Elendil napisał:

Sertralina Ci nie pomoże.

Sugeruje (dla dobra adresatów "porad") puknąć się w głowę dwucyfrowa liczbę razy zanim naciśniesz "dodaj odpowiedź" po napisaniu bezmyślnego posta. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Vizir napisał:

To może już czas leczyć się zgodnie z wytycznymi osoby je prowadzącej ? Ile mg na dobe
 już bierzesz tej sertraliny ?

Sugeruje (dla dobra adresatów "porad") puknąć się w głowę dwucyfrowa liczbę razy zanim naciśniesz "dodaj odpowiedź" po napisaniu bezmyślnego posta. Pozdrawiam.

 

Sertralina nie jest zaakceptowana przez FDA na leczenie lęku ogólnionego . Jest stosowana off - label

Po drugie to stymulant . Po trzecie jest mało badań na lęk uogólniony i jakąś remisję .  I nie jest dobra dla osób z lękiem zaraz po fluoksetynie.

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, picziklaki napisał:

Sertalina ma swoich zwolenników i jest skuteczna na zaburzenia lękowe więc głupoty piszesz. 

Napewno nie tak skuteczna jak Paro dobrze o tym wiesz. Głupoty to Ty piszesz . 

Polecam przeczytać:

 

 

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam mieć książke którą mają lekarze. - Pharmidex

Wskazania:

Leczenie epizodów ciężkiej depresji. Zapobieganie nawrotom epizodów ciężkiej depresji. Leczenie lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii. Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u dorosłych, dzieci i młodzieży w wieku 6-17 lat. Leczenie zespołu lęku społecznego. Leczenie zespołu lęku pourazowego (PTSD)

Edytowane przez Elendil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Elendil napisał:

Polecam mieć książke którą mają lekarze. - Pharmidex

Wskazania:

Leczenie epizodów ciężkiej depresji. Zapobieganie nawrotom epizodów ciężkiej depresji. Leczenie lęku napadowego z agorafobią lub bez agorafobii. Leczenie zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych (ZO-K) u dorosłych, dzieci i młodzieży w wieku 6-17 lat. Leczenie zespołu lęku społecznego. Leczenie zespołu lęku pourazowego (PTSD)

Sertralina i leczenie ciężkiej depresji... śmiechu warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotr37 napisał:

Sertralina i leczenie ciężkiej depresji... śmiechu warte.

Badania pokazują, że Zoloft nie poprawia depresji, nawet w ciężkich przypadkach 

.

https://www.madinamerica.com/2019/09/zoloft-not-improve-depression-even-severe-cases-study-finds/?fbclid=IwAR26FICHcZ2scTjmqXLwiH-su-xA5by3_sAxBee7jd8Em1umc4Fc3UGlvBE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Elendil napisał:

To zawsze tak samo. Zawsze antydepresanty tak wychodza w badaniach. Albo znikoma wyzszosc nad placebo albo nie da sie wnioskow wyciagnac bo cos tam. Albo nie lepsze niz placebo ale nie mozna wykluczyc bo cos tam. A inne badania wykazuja, ze dziala. I tak ciagle mieszaja w zaleznosci od tego kto bada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję Serte(2 mg) w dzień i Mirtrę(7.5/15) przed spaniem, urolog przypisał mi Solifenacynę 10mg(jeszcze zanim przyjmowałem leki od psychiatry, ale wspominałem że możliwe że będę znów brał antydepresanty), mówiłem o tym psychiatrze, ale podałem nazwę produktu a nie substancji i wyglądało jakby pierwszy raz słyszała o takim leku i nic nie mówiła. Natomiast w necie widzę że między zarówno między sertrą i mirtrą może dojść do interakcji z solifenacyną. Wie ktoś czy mogę to brać? Bo jednak problemy z oddawaniem moczu są uciążliwe a kolejna wizyta dopiero za miecha.

Edytowane przez xddddddd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się zmienić paroksetyne 40 mg na sertaline, której nigdy nie brałem i chciałem się dowiedzieć jak jest z jej działaniem przeciwlękowym na fobie społeczną i OCD. Ma ktoś jakieś porównanie jak brał to i to w działaniu ? Podobno ten lek bardziej aktywizuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No musze przyznac, ze na depre to cienko dziala ta sertralina. Lagodzi ale depra jest prawie codziennie. Za to z lękami sobie niezle radzi. Biore mala dawke bo 50mg moze jakbym podwyzszyla to by cos szarpnelo ta depresje bardziej. Ale narazie czekam na poprawe  przez psychoterapie bez podwyzszania dawki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem Sertagen do leczenia objawów depresyjnych w CHAD i po kilkunastu dniach stosowania "połówek" wszedłem na "całość". Od tego dłuższego momentu wdrażania sertraliny towarzyszą mu rozstroje żołądka i moja wyższa nietolerancja na żywność. Znacie te objawy? Wiecie, czy one z czasem ustępują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mija 2 tydzień na 250 mg serty i cudowne ozdrowienie !! Zniesienie wszystkich objawów depresji od początku drugiego tygodnia. Znowu jest wspaniale. Jakbym wyzdrowiał z Alzheimera. To również za sprawą zmiany stylu życia :D:D:D 

 

Pozdrawiam i życzę tego samego co mi

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno dostałem do tej sertraliny 75 mg pregabaliny na sen może to też robić robotę. Bieganie moooocno pomaga również od strony opiatowej

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.11.2019 o 00:39, Elendil napisał:

Witaj

Sertralina Ci nie pomoże. Czy brałeś Paroksetynę lub Pregabaline? 

Też piłem przez 2 ciężkie choroby nieuleczalne fizyczne. Co do lekomaństwa biorąc juz leki latami jest się  lekomanem. Ostatnio brałem dwa leki na własną ręke i to nie było dobre.

Też mam lęk uogólniony.

Jak to nie. Wlasnie sertralina dziala dobrze na lęki a na depreche slabo. 

 

Trzeba poczekac do 4tyg i zaczniesz czuc poprawe. 2tyg to moze byc za malo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sertralina działa i na depresję i na lęki. Zwłaszcza jeśli przygoda z ssri jest krótka to może wyraźnie pomóc w nawet cięższej depresji, ale fakt nie od razu, tydzień to na pewno minimum żeby cokolwiek poczuć, tak z własnego doświadczenia sięgając pamięcią. 

Edytowane przez diabolon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, diabolon napisał:

Sertralina działa i na depresję i na lęki. Zwłaszcza jeśli przygoda z ssri jest krótka to może wyraźnie pomóc w nawet cięższej depresji, ale fakt nie od razu, tydzień to na pewno minimum żeby cokolwiek poczuć, tak z własnego doświadczenia sięgając pamięcią. 

Moze u ciebie dziala na "ciezka"depresje. Jesli tak to nie masz ciezkiej depresji moim zdaniem albo duzo szczescia 🥴  Chyba ze powielasz tekst z ulotki albo starszych badan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Miss Worldwide napisał:

Moze u ciebie dziala na "ciezka"depresje. Jesli tak to nie masz ciezkiej depresji moim zdaniem albo duzo szczescia 🥴  Chyba ze powielasz tekst z ulotki albo starszych badan.

Dlatego już nie biorę teraz sertraliny ;) A myślę, że wiem lepiej od Ciebie co to ciężka depresja, bierzesz zaledwie 50 mg a się wymądrzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, diabolon napisał:

Dlatego już nie biorę teraz sertraliny ;) A myślę, że wiem lepiej od Ciebie co to ciężka depresja, bierzesz zaledwie 50 mg a się wymądrzasz.

Dlaczego juz nie bierzesz? 

Po czym wnosisz, ze wiesz lepiej co to ciezka depresja? Po tym, ze w opisie mam 50mg? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×