Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, niemamczasu napisał:

hej  dziekuje wam wszystkim za wsparcie, szkoda ze nie ma takich lekarzy jak wy...

ostatnie dwa dni rzygalam i chcialam ze soba skonczyc, bol glowy i cisnienie doprowadzily do tego ze pekla mi zylka w oku, masakra.

lekarz sie zlitowal i wyslal recepte do apteki a moja przyjaciolka odebrala mi leki i kolo 16.30 zjadlam 'wymarzona' tabletke 50mg sertraliny. teraz czuje sie prawie normalnie, jeszcze glowa boli ale juz nie tak jak bardzo.

No to super. Teraz jak sie poczujesz lepiej idz na wizyte koniecznie! Bo inaczej za miesiac sie skoncza tabletki i zostaniesz znowu z tym samym problemem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 10:42, yahoo35 napisał:
Pocieszające co nie 😁 a my się dziwimy dlaczego leki słabo działają.
"Naukowcy z Londynu przeprowadzili największe niezależne badanie skuteczności jednego z najpopularniejszych antydepresantów w UK - Setraline. Nieopłacany przez koncern medyczny test wykazał - ku zaskoczeniu naukowców - że lek ma znikomy wpływ na leczenie depresji.

Eksperci z University College London przyznali, że byli "zaskoczeni" nieskutecznością leku w leczeniu depresji. Przyznali jednak, że najpopularniejszy antydepresant pomaga w łagodzeniu uczucia lęku.

Największe tego rodzaju badanie wykazało, że większość osób przyjmujących najpopularniejszy antydepresant w UK nie widziała jakiejkolwiek poprawy w objawach depresji."

 

W dniu 22.09.2019 o 16:36, yahoo35 napisał:
żeby nie było w czasopiśmie naukowym Lancet (niestety po angielsku) a nie jakieś internetowe wymysły.
Co ciekawe to były badania nie sponsorowane przez koncerny farmaceutyczne.
W skrócie :

"według badania, poziom lęków zmniejszył się średnio o 21 procent po 6 tygodniach przyjmowania leku i o 23 procent po 12 tygodniach.

Profesor Glyn Lewis, który przewodzi oddziałowi UCL Psychiatry, wezwał lekarzy, naukowców i osoby decyzyjne w brytyjskiej służbie zdrowia, aby rozważyć wprowadzenie takich metod do walki z depresją, które faktycznie działają.

Oficjalne dane wskazują, że pomiędzy 2017 a 2018 rokiem 7,3 miliona mieszkańców Anglii otrzymało leki przeciwdepresyjne - stanowią oni w sumie 17 procent populacji całego kraju.

Badanie zostanie opublikowane w czasopiśmie naukowo-medycznym Lancet Psychiatry. Testy, w tym kontrolowane placebo, przeprowadzono w przychodniach lekarskich w całej Anglii i wzięło w nich udział ponad 650 osób.

Przeprowadzenie niezależnego badania było możliwe dzięki wsparciu finansowemu National Institute for Health Research (NIHR)."

 

 

Może warto jednak zajrzeć do źródła tych rewelacji?

 

https://www.ucl.ac.uk/news/2019/sep/antidepressants-may-reduce-anxiety-more-depressive-symptoms

 

Z opublikowanych wyników można wywnioskować, że sertralina działa, ale w inny sposób - nie redukuje objawów depresji w sposób istotny pod względem klinicznym, ale w ciągu 6-12 tygodni znacząco redukuje uogólniony lęk, poprawiając ogólny komfort psychiczny. Mówi nam to tyle, że sertralina jest mniej skuteczna w leczeniu ciężkich form depresji niż, na przykład, paroksetyna, ale sprawdza się w przypadku lżejszej depresji przebiegającej z lękiem, którego zredukowanie ma duże znaczenie kliniczne w ogólnej poprawie stanu psychicznego.

Edytowane przez palahniuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, palahniuk napisał:

Mówi nam to tyle, że sertralina jest mniej skuteczna w leczeniu ciężkich form depresji niż, na przykład, paroksetyna, ale sprawdza się w przypadku lżejszej depresji przebiegającej z lękiem, którego zredukowanie ma duże znaczenie kliniczne w ogólnej poprawie stanu psychicznego.

 

Mogę się mylić ale wg. tego wszystkiego co wyczytałem w ostatnim czasie w internecie na temat antydepresantów to w przypadku tych dwóch leków które wymieniłeś jest dokładnie odwrotnie. Czyli paroksetyna jest skuteczniejsza przeciwlękowo a sertralina antydepresyjnie bo jest przecież aktywizująca a paroksetyna uspokajająca..

Edytowane przez Koshi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Koshi napisał:

 

Mogę się mylić ale wg. tego wszystkiego co wyczytałem w ostatnim czasie w internecie na temat antydepresantów to w przypadku tych dwóch leków które wymieniłeś jest dokładnie odwrotnie. Czyli paroksetyna jest skuteczniejsza przeciwlękowo a sertralina antydepresyjnie bo jest przecież aktywizująca a paroksetyna uspokajająca..

No właśnie też mi się tu niezgadzało.

Na lęk uogólniony napewno Paroksetyna lepsza . Sertralina bardziej dla ludzi z depresją niż lękiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Elendil napisał:

No właśnie też mi się tu niezgadzało.

Na lęk uogólniony napewno Paroksetyna lepsza . Sertralina bardziej dla ludzi z depresją niż lękiem.

To nie wiem bo ja bralam deswenlafaksyne to mi lekarz zmienil na sertraline bo mowil, ze za duzo u mnie nerewicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi moze pomoc na szybkiego gdzie moge zmienic podpis? Mam nieaktualna liste lekow w podpisie i mnie denerwuje. Wczesniej na kompie to robilam i na Androidzie nie moge znalezc opcji. Wchodze w konto i sa rozne ustawnienia ale podpisu do edytowania nie widze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Miss Worldwide napisał:

Czy ktos mi moze pomoc na szybkiego gdzie moge zmienic podpis? Mam nieaktualna liste lekow w podpisie i mnie denerwuje. Wczesniej na kompie to robilam i na Androidzie nie moge znalezc opcji. Wchodze w konto i sa rozne ustawnienia ale podpisu do edytowania nie widze.

Konto>>Ustawienia konta>>Ustawienia>>Sygnatura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Elendil napisał:

Coś z mojego zestawu powoduje bardzo  suche oczy . Stawiam na paro. Biorę 11 dni 10 mg paro . Czy to wogóle przejdzie ?

Poszukaj supla z Omega 3 o wysokim DHA. Sa takie co maja  wyselekcjonowane tylko DHA. Najlepsze na suche oczy jak nie chcesz nic uzywac i zeby sie nie pogorszylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z czasem ten skutek uboczny w postaci suchych oczu przechodzi ja jestem na dawce 50 mg. Czasami odczuwam, że mam suche oczy ale prawdopodobnie powodują to inne leki, które biorę z leków przeciwpadaczkowych. Przyzwyczaiłem się już do tego w sumie i nie zwracam na to uwagi. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miss Worldwide napisał:

Dzieki 🙂 bylam w tych ustawieniach 10 razy i pokazywalo tylko haslo, uzytkownik itd. Nie wiedzialam, ze ten maly napis Ustawienia ma dalsze ustawienia 🙂

Ja też na początku  to samo miałem szukałem i szukałem ....i wkońcu znalazłem😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poczekał jeszcze zwiększając dawkę wpakujesz się w uboki, akurat sertalina przynajmniej u mnie po podniesieniu dawki zawsze dawała przez 2 tygodnie nieprzyjemne uboki. Wenlafaksynę za to mogłem zwiększać ze 150 na 300 i prawie żadnych uboków nie miałem. Tak że cierpliwości 4 tygodnie to się jeszcze rozkręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, yahoo35 napisał:

Ja bym poczekał jeszcze zwiększając dawkę wpakujesz się w uboki, akurat sertalina przynajmniej u mnie po podniesieniu dawki zawsze dawała przez 2 tygodnie nieprzyjemne uboki. Wenlafaksynę za to mogłem zwiększać ze 150 na 300 i prawie żadnych uboków nie miałem. Tak że cierpliwości 4 tygodnie to się jeszcze rozkręci.

Aha. Czyli 4 tyg to nie jest jeszcze rozkrecona na maksa? Niby dzialanie na depreche to 4-6 tyg potrzebuje. Poczekam do 6tyg jak sie nie zmieni to zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Biorę Setaloft 50mg od 2 miesięcy. Miałem ostatnio sytuację że musiałem wyjechać i zapomniałem zabrać tabletek. Jak myślicie czy po 5 dniach mogę zacząć ponownie brać pełną dawkę? Nie mam jak spytać lekarza - a wizyta dopiero za tydzień.

Dzięki

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adamgodlew napisał:

Witam wszystkich!

Biorę Setaloft 50mg od 2 miesięcy. Miałem ostatnio sytuację że musiałem wyjechać i zapomniałem zabrać tabletek. Jak myślicie czy po 5 dniach mogę zacząć ponownie brać pełną dawkę? Nie mam jak spytać lekarza - a wizyta dopiero za tydzień.

Dzięki

Pozdrawiam

Adam

50mg to dawka od której zazwyczaj w ogóle się startuje - więc tak, ale 5dni przerwy to jest sytuacja niedopuszczalna... nie możesz tak robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, adamgodlew napisał:

Witam wszystkich!

Biorę Setaloft 50mg od 2 miesięcy. Miałem ostatnio sytuację że musiałem wyjechać i zapomniałem zabrać tabletek. Jak myślicie czy po 5 dniach mogę zacząć ponownie brać pełną dawkę? Nie mam jak spytać lekarza - a wizyta dopiero za tydzień.

Dzięki

Pozdrawiam

Adam

Nic sie nie stalo. Normalnie bierz swoja dawke.

Ja jak bylam w szpitalu musialam byc na diecie absolutnej i nie moglam brac tabletek nawet. I lekarze powiedzieli, ze to nic. Jak juz moglam brac to wzielam i tyle. Nie zaczely sie nawet efekty odstawienne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem zrezygnować z Paroksetyny na rzecz Sertraliny ponieważ miałem tak wilczy apetyt i silne zaparcia. Nie dość że przed paro ważyłem 138 kg.....a teraz waże 141kg . Przytyłem na paro 3 kg .

 

Biorę setre od 2 dni 25 mg i mam tak wzmożone lęki i czuje jakbym miał dostać ataku paniki ale nie dostaje . I mam tak czujność oraz wzrok rozmazany.

 

Z tym wzrokiem to przejdzie?

 

Cierpie na silną depresje , lęk uogólniony,lęk z napadami paniki,

c- ptsd, zok oraz zespół derealizacyjno - depersonalizacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj , ja brałem sertraline pół roku , dochodziłem do 200 mg. Niestety musiałem zrezygnować ze względu na ciągłe napięcie , takie nabuzowanie i ciągły niepokój. Postanowiłem zmienić cały zestaw leków , bo to nie szło wytrzymać. Dochodziły mnie słuchy że dobrym mixem jest wenla + esci. Może wydawać się to bez sensu , ale od trzech tygodni tak właśnie stosuję i jest niesamowita różnica na plus względem sertraliny. Ustąpiło przede wszystkim to napięcie i ciągła irytacja. Nastrój się poprawił. Niestety serta się u mnie nie sprawdziła , mimo że uważam ją za bardzo dobry lek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Elendil napisał:

Musiałem zrezygnować z Paroksetyny na rzecz Sertraliny ponieważ miałem tak wilczy apetyt i silne zaparcia. Nie dość że przed paro ważyłem 138 kg.....a teraz waże 141kg . Przytyłem na paro 3 kg .

 

Biorę setre od 2 dni 25 mg i mam tak wzmożone lęki i czuje jakbym miał dostać ataku paniki ale nie dostaje . I mam tak czujność oraz wzrok rozmazany.

 

Z tym wzrokiem to przejdzie?

 

Cierpie na silną depresje , lęk uogólniony,lęk z napadami paniki,

c- ptsd, zok oraz zespół derealizacyjno - depersonalizacyjny.

Ja na paro schudlam 10kg. Na reszcie antydepresantow tyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.Biorę sertralinę od dwóch tygodni.Dodam że nie mam depresji jako takiej a zaburzenia lękowe uogólnione.Z tego co widzę co najmniej słabo działa na lęki.Mało tego jestem alkoholikiem i lekomanem.Wiele z leków brałem na własną rękę.Tracę już nadzieję że jakikolwiek SSRI lub SNRI mi pomoże.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dario. napisał:

Witajcie.Biorę sertralinę od dwóch tygodni.Dodam że nie mam depresji jako takiej a zaburzenia lękowe uogólnione.Z tego co widzę co najmniej słabo działa na lęki.Mało tego jestem alkoholikiem i lekomanem.Wiele z leków brałem na własną rękę.Tracę już nadzieję że jakikolwiek SSRI lub SNRI mi pomoże.........

Witaj

Sertralina Ci nie pomoże. Czy brałeś Paroksetynę lub Pregabaline? 

Też piłem przez 2 ciężkie choroby nieuleczalne fizyczne. Co do lekomaństwa biorąc juz leki latami jest się  lekomanem. Ostatnio brałem dwa leki na własną ręke i to nie było dobre.

Też mam lęk uogólniony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dario. napisał:

Witajcie.Biorę sertralinę od dwóch tygodni.Dodam że nie mam depresji jako takiej a zaburzenia lękowe uogólnione.Z tego co widzę co najmniej słabo działa na lęki.Mało tego jestem alkoholikiem i lekomanem.Wiele z leków brałem na własną rękę.Tracę już nadzieję że jakikolwiek SSRI lub SNRI mi pomoże.........

W terapii lekomanii/alkoholizmu jest ważna współpraca z terapeutą uzależnień. Rozwiązanie własnych osobistych problemów. Unikaj benzodiazepin, bo skoro jesteś uzależniony od alkoholu to te leki bardzo Ci podpasują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×