Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Elendil napisał:

Ja biorę już 5 dzień i nic nie czuje....ale co się dziwić na pełne działanie trzeba poczekać miesiąc.

Napisalam emaila do lekarza i powiedzial, ze po 2 tyg zaczyna dzialac i pozniej codziennie lepiej.

Na co bierzesz? Ja na depreche i nerwice lękową. Raz juz bralam sertraline ale przechodzilam z jedngo leku na drugi wiec nie wiem po ilu zaczela dzialas i co bylo ubokami odstawiania poprzedniego leku a wprowadzaniem nowego.

Edytowane przez Miss Worldwide
Dopisanie paru slow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miss Worldwide napisał:

Napisalam emaila do lekarza i powiedzial, ze po 2 tyg zaczyna dzialac i pozniej codziennie lepiej.

Na co bierzesz? Ja na depreche i nerwice lękową. Raz juz bralam sertraline ale przechodzilam z jedngo leku na drugi wiec nie wiem po ilu zaczela dzialas i co bylo ubokami odstawiania poprzedniego leku a wprowadzaniem nowego.

Lekarz to nie wyrocznia.

Biorę na depresje,lęk uogólniony,lęk z napadami paniki , zok i c- ptsd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Elendil napisał:

Lekarz to nie wyrocznia.

Biorę na depresje,lęk uogólniony,lęk z napadami paniki , zok i c- ptsd.

Nie wyrocznia. Przeciez nie mowie, ze tak jest tylko, ze tak mi napisal. Nie wiem cos gdzies czytalam, ze po 7 dniach ale moze cos pomieszalam. 

U mnie jedyna nadzieja w pyschoterapii. Tyle ze mialam dopiero 3 sesje takie raczej diagnostyczne i nie wiem co dalej robia na tych sesjach. Narazie kazala szukac zajecia cos wesolego i przyjemnego, cos co mi sie podoba. Nie mam nic takiego wiec kazala probowac. Latwo im mowic. Tzn ona rozumie, ze nic mi sie nie podoba i nie mam ochoty na nic i nic mi nie sprawia przyjemnosci sle kazala i tak probowac bo mozg potrzbuje pobudzenia. Mam nadzieje, ze nie na tym sie skonczy na szukaniu przyjemnego zajecia i milych wrazen i "pobudzaniem mozgu". Ale dola mam na maksa od miesiaca. Ciagne naprzod bo jakas nadzieja pozostala i czekam na zmiane. Wpieprzam najlepsze omega 3 jakie moglam znalezc. Na dzien 1200mg EPA i 600 DHA. Zaczynam sie troche ruszac chociaz serce mi wali jak klapa od smietnika po 5 sekundach wysilku. Jutro mam kardiologa. No i wychodze ciagle z domu. Praktycznie jak zombie wszedzie chodze i nic mnie nie cieszy i smutna caly czas ale lepsze to niz siedzenie w domu bo wtedy robi sie gorzej. 

Najgorsze jest to ze moim celem jest przezycie jakos dnia i patrzenie na zegarek kiedy juz czas do lozka i ze koniec zrytego dnia. Ale jak rano sie budze to znowu te mysli ze o qrwa znowu nastepny dzien do przezycia i co ja mam ze soba zrobic. Wszystkie obowiazki na przymos i ze smutkiem i bez poczucia sensu. 

Ale chociaz nie jest tak jak 2 tyg temu ze bylam w stanie zalamania totalnego i ttlko ryczenie i poczucie ze juz nic mi nie pomoze, smutek totalny, bezsensownosc zycia mojego jak i innych, brak nadzieji, smutek az do bolu umyslu. Horror. 

Troche znowu mnie ponioslo opisywaniem nojej sytuacji ale co tam, w koncu jestesmy na forum i chyba po to jest to forum.

Ktos z was ma tez takie jazdy?

( nie wspominam o lękach i atakach paniki ale ten syf tez mam, w sumie to od tego sie zaczela moja udręka wiele lat temu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego się nagle nie odstawia, to nie są cukierki lepiej wróć do leku jak możesz bo będzie nieprzyjemnie niestety może boleć ze 2 tygodnie w najgorszym razie + inne gorsze atrakcje psychiczne niż ból głowy. Jak ci brakuje leku to do lekarza pierwszego kontaktu albo pogotowie w takich wypadkach wypisują po pokazaniu pudełka. I tak masz szczęście że to sertalina a nie paro czy wenla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niemamczasu napisał:

Hej wszystkim jestem tu nowa i mam pytanie jak dlugo trwa bol glowy po naglym odstawieniu sertraliny? Nie biore od 3 dni i nie daje rady ze skutkami odstawienia

A nie lepiej sobie zmniejszac dawke? Po co ci bol glowy o trzaski? Zreszta nagle pozbawienie mozgu sertraliny tez niczego dobrego nie robi. Lepiej na spokojnie i dac mozgowi czas na poradznie sobie z brakiem leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Przeczytalam, ze przy sertralinie nie mozna palic papierosow bo zmienia sie metabolizm. Ze badania wykazly bardzo zle wyniki. Czy ktos wie o co chodzo z ta zmiana metabolizmu? 

Postaram sie cos wyszukac ale moze ktos z was cos wie na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialam recepte na sertraline (chociaz tu antydepresanty mozna kupic bez recepty ale na recepte sa taniej) i spytalam o oryginalne. Nie wiedzieli co to Zoloft ale wyszlo, ze nazywa sie tutaj Besitran i na recepte na generyk tez mi wydali oryginal. Zaplacilam 90 centow 😁  i mam oryginalna sertre. 

Ciekawe czy rzeczywiscie jest roznica miedzy oryginalem a generykiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 12:51, Miss Worldwide napisał:

Idz do innego. 

Sory. Napisalam idz do innego bo nie przeczytalam dokladnie poprzedniej wypowiedzi, ze nie wychodzisz z domu. Ktos ci nie moze tej recepty zalatwic i wykupic? Zadzwon  na ppgotowie ze sie zle czujesz bo zabraklo tabletek. W karetce tez sie boisz? Bo moze by cie wzieli i psychiatra by ci wypisal. Dal cos na droge do domu. Nie wiem. 

Albo zadzwon na pogotowie i powiedz ze sie zle czujesz bo brakuje tabletek i nie mozesz przerwac kuracji ot tak sobie. I ze boisz sie wyjsc z domu i ze co masz w takiej sytuacji zrobic ze potrzebujesz porady i pomocy. I jak bedzie pierdzielic ze nie moze pomoc to sie zacznij drzec i plakac, ze jestes chora i nie mozesz wyjsc z domu i potrzebujesz pomocy! Troche podkoloruj temat. Na pewno to nie jest latwe ale jestes chora i musza ci pomoc. 

A lekarz co sie uparl nie dac tej recepty? Wie, ze sie boisz wychodzic z domu? Zna historie choroby?

Mi kiedys zabraklo lorazepamy i sie zle czulam. Poszlam do przychodni ale bylo juz pozno i powiedzieli, ze tylko nagle przypadki. Ja mowie to jest nagly przypadel bo skonczyl mi sie lek a recepte zgubilam i sie zle bez tego leku czuje. A oni ze nie ze to nie jest powod. To mowie ok to jaki tu jest dokladny adres tej przychodni bo dzwonie na pogotowie niech przyjada tutaj do przychodni. I zaraz mnie wzieli i lekarz wypisal recepte. Czasem niestety trzeba przegiac pale. U was w PL to chyba zwykly lekarz nie moze przepisac ani benzo ani antydepresantow nie?? Czy antydepresanty moze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lekarz może wypisać receptę nie ma ograniczeń. Jak się boi wychodzić z domu i nie ma kto załatwić recepty to niech dzwoni na pogotowie, najlepiej z 10 razy co 5 minut bo inaczej to ciężko ich się doprosić o przyjazd. Ja miałem atak kamicy żółciowej, że mi prawie pęcherzyk żółciowy pękał to mi polecali, żebym sobie paracetamol połknął. Z nimi trzeba ostro najlepiej zagrozić, że wyskoczysz z okna albo gaz odkręcisz to wtedy ruszą dupę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yahoo35 napisał:

Każdy lekarz może wypisać receptę nie ma ograniczeń. Jak się boi wychodzić z domu i nie ma kto załatwić recepty to niech dzwoni na pogotowie, najlepiej z 10 razy co 5 minut bo inaczej to ciężko ich się doprosić o przyjazd. Ja miałem atak kamicy żółciowej, że mi prawie pęcherzyk żółciowy pękał to mi polecali, żebym sobie paracetamol połknął. Z nimi trzeba ostro najlepiej zagrozić, że wyskoczysz z okna albo gaz odkręcisz to wtedy ruszą dupę.

Popieram. Trzeba meczyc konia i ich nastraszyc. Skoro nie moze przez chorobe wyjsc z domu to jak ma qrwa isc po recepte. Pogrzalo ich calkiem. A skoro nie bierze lekow to moze sie jej pogoryszyc.

Dzwon na pogotowie i zacznij wyc i ze sie zle czujesz i jak ci ktos nie pomoze to boisz sie ze cos sobie zrobisz. Zobaczysz jak ci recepte w zebach przyniosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, yahoo35 napisał:

Każdy lekarz może wypisać receptę nie ma ograniczeń. Jak się boi wychodzić z domu i nie ma kto załatwić recepty to niech dzwoni na pogotowie, najlepiej z 10 razy co 5 minut bo inaczej to ciężko ich się doprosić o przyjazd. Ja miałem atak kamicy żółciowej, że mi prawie pęcherzyk żółciowy pękał to mi polecali, żebym sobie paracetamol połknął. Z nimi trzeba ostro najlepiej zagrozić, że wyskoczysz z okna albo gaz odkręcisz to wtedy ruszą dupę.

Ja wiem, ze benzo nie moze w PL kazdy lekarz przepisac. Musi byc psychiatra. Tylko nie wiem jak antydepresanty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy lekarz może wypisać każdy lek tylko nie każdy chce bo się boją albo nie znają leku. Mnie benzo wypisywała rodzinna, tramadol też rodzinna ale to ogarnięta babka i wiedziała co robi. W Polsce nie ma ograniczeń, jedyne ograniczenia są przy refundacji jak nie masz stwierdzonej choroby psychicznej to płacisz 100% a jak Ci psychiatra przyklepie chorobę psychiczną to masz wtedy na przewlekłe i płacisz mniej. Na tej podstawie lekarz rodzinny też może wpisać refundacje jak ma podkładkę od psychiatry z kodem ICD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej  dziekuje wam wszystkim za wsparcie, szkoda ze nie ma takich lekarzy jak wy...

ostatnie dwa dni rzygalam i chcialam ze soba skonczyc, bol glowy i cisnienie doprowadzily do tego ze pekla mi zylka w oku, masakra.

lekarz sie zlitowal i wyslal recepte do apteki a moja przyjaciolka odebrala mi leki i kolo 16.30 zjadlam 'wymarzona' tabletke 50mg sertraliny. teraz czuje sie prawie normalnie, jeszcze glowa boli ale juz nie tak jak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, yahoo35 napisał:

Każdy lekarz może wypisać każdy lek tylko nie każdy chce bo się boją albo nie znają leku. Mnie benzo wypisywała rodzinna, tramadol też rodzinna ale to ogarnięta babka i wiedziała co robi. W Polsce nie ma ograniczeń, jedyne ograniczenia są przy refundacji jak nie masz stwierdzonej choroby psychicznej to płacisz 100% a jak Ci psychiatra przyklepie chorobę psychiczną to masz wtedy na przewlekłe i płacisz mniej. Na tej podstawie lekarz rodzinny też może wpisać refundacje jak ma podkładkę od psychiatry z kodem ICD.

Jestes pewny? Moze to ostatnio cos sie zmienilo bo kiedys to tez mi przepisywali sle moja mam cos mowila,.ze psychotropow nie moga wypisywac od jakiegos czasu. Ze tak jej powiedziala lekarka.

Ja kiedys jak mialam ataki paniki to dawali relanium w żyle. A teraz w czerwcu myslalam ze sie przekrece a dali tylko hydroksyzyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×