Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kofel napisał:

Oj sertralina ma mocne działanie przeciwdepresyjne. Jest to lek który od lat stawia mnie na nogi.

Co do paroksetyny to tak powiem swoją sytuację z życia jak dostałem ją pierwszy raz gdy miałem pierwszy raz styczność z ssri. Więc lekarka z perspektywy czasu - konował wypisała mi na dzień dobry paro. Ja na 20mg w mixie z 2000mg depakiny miałem taki deficyt lęku, że nie patrzyłem się nawet na przejściach dla pieszych tylko wystawiałem rękę w lewo czy tam w prawo pokazując dłońmi "znak stop" i stopowałem samochody często z piskiem opon. Nigdy mi się nic na szczęście nie stało, ale powinienem od jakiegoś kierowcy za to po pysku dostać.

Hahahha no ja wlasnie tak mialam po seroxacie.  Ja tez dostalam paro na dzien dobry i odwalilam taki numer, ze do dzis mam skutki. Wszystko mialam w d... i podjelam super wazna decyzje zyciowa jakby to bylo spuszczenie wody w kiblu. Po paru dnich doznalam przebudzenia i nie moglam wysjc z podziwu z jaka lekkoscia podjelam ta decyzje. Dodaje za duzo odwagi i pozbawia zmartwien i lęku i czlowiek idzie na zywiol jakby nigdy nic. A to nie jest smieszne bo mozna sobie narobic biedy...poprostu przychodzi pomysl do glowy i zamienia sie w czyny bez nadmiernego rozkminiania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kofel napisał:

Oj sertralina ma mocne działanie przeciwdepresyjne. Jest to lek który od lat stawia mnie na nogi.

Co do paroksetyny to tak powiem swoją sytuację z życia jak dostałem ją pierwszy raz gdy miałem pierwszy raz styczność z ssri. Więc lekarka z perspektywy czasu - konował wypisała mi na dzień dobry paro. Ja na 20mg w mixie z 2000mg depakiny miałem taki deficyt lęku, że nie patrzyłem się nawet na przejściach dla pieszych tylko wystawiałem rękę w lewo czy tam w prawo pokazując dłońmi "znak stop" i stopowałem samochody często z piskiem opon. Nigdy mi się nic na szczęście nie stało, ale powinienem od jakiegoś kierowcy za to po pysku dostać.

Sama kiedys tak zrobilam. Przeszla mi mysl przez glowe, ze przejde sobie przez ulice bez patrzenia na boki i z zamknietymi oczami. W 1 sekunde mysl zamienilam w czyn. Nie przerabialam tematu, ze moze mnie przeciez potracic jakis samochod. Nie wiem w sumie o co mi chodzilo. Nie chcialam zeby mi sie cos stalo. Poporstu jedna mysl i w sekunde zamienilam to w czyn. Skonczylo sie na trabieniu i pisku opon i w ryja tez nie dostalam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, BEZ-niku napisał:

HEJ !

Mam pytanie . Miewaliście wahania nastroju na sertralinie , takie kilku dniowe a nie chwilowe ? 

Mnie takowe łapią jak coś się zadzieje nie po mojej myśli lub ktoś coś powie/zrobi co mnie wytrąci z tych już takowych prostych torów .  Takie coś zaobserwowałem i to są dość duże różnice w nastroju . 

Czy takie objawy mogą ustąpić po dłuższym stosowaniu leku ?

Biorę 150 mg od ok miesiąca , od 3 dni 100 sulpirydu i na noc mianse 30+ 25 kwety. 

Nie wiem moze jeszcze nie zaczela dzialac. 

Ja tak mam ze mnie byle gowno wytraca z rownowagi i pozniej ciagle w glowie magluje temat dzien i w noc przez pare dni. A jak to jest cos powaznego to dopada mnie deprecha glebsza (bo taka normalna to mam ciagle)i ciezko mi z tego wyjsc. Zalamuje mi sie caly swiat jakby oprocz tej jednej rzeczy juz nic innego nie istnialo. Jak tylko mieisac bierzesz to moze sie jeszcze nie rokrecila dobrze i masz uboki typu wahania nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To super ale sertalina jak każdy ssri ma w ulotce wskutek uboczny to, że może powodować pobudzenie lub w chorobie afektywno-dwubiegunowej przejście fazy depresyjne na maniakalną więc działanie leków to kwestia inwidualna, a to że ty się trzęsłaś to miałaś pecha i nie wiem co to znaczy w ogóle się trząść nie wiadomo na co chorujesz i jakie zaburzenia osobowości masz więc zresztą.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, picziklaki napisał:

To super ale sertalina jak każdy ssri ma w ulotce wskutek uboczny to, że może powodować pobudzenie lub w chorobie afektywno-dwubiegunowej przejście fazy depresyjne na maniakalną więc działanie leków to kwestia inwidualna, a to że ty się trzęsłaś to miałaś pecha i nie wiem co to znaczy w ogóle się trząść nie wiadomo na co chorujesz i jakie zaburzenia osobowości masz więc zresztą.. 

Ale nie wiem w czym problem. Przeciez ja nie pisalam, ze sertralina nie moze dac takiego uboka. Pisalam, ze wg mojego lekarza jest to mniej prawdopodobne i w moim przypadku mial racje bo sertralina nie pobudzala mnie tak jak inne tabsy.

Trzęslam sie po seroxacie a nie sertralinie wiec cos chyba pomieszales. 

Pisalam tez na co choruje. 

Co do trzęsawek to dygotanie calego ciala a w szczegolnosci rąk i nog. Podobnie jak sie trzęsą rece u chorego  a parkinosna, lub jak sie ktos trzęsie ze strachu. Nie wiem ja lepiej mozna to wytlumaczyc i czy jest jakies lepsze slowo na to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Miss Worldwide napisał:

Trzęslam sie po seroxacie a nie sertralinie wiec cos chyba pomieszales. 

Ja osobiście jestem za pisaniem nazw substancji, a nie nazw leków jeszcze tym bardziej generycznych. Wprowadzają w błąd lub nie mówią nic. Też dopóki nie sprawdziłem tego kilka dni temu myślałem, że seroxat to preparat z sertraliną. Co ma nazwa wspólnego z paroksetyną? Może literkę "x"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 03:46, kofel napisał:

Ja osobiście jestem za pisaniem nazw substancji, a nie nazw leków jeszcze tym bardziej generycznych. Wprowadzają w błąd lub nie mówią nic. Też dopóki nie sprawdziłem tego kilka dni temu myślałem, że seroxat to preparat z sertraliną. Co ma nazwa wspólnego z paroksetyną? Może literkę "x"

No moze stad nieporozumienie. Ja raz tak raz tak pisze to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy można odstawić nagle sertralinę (200mg) np. na tydzień? Czy wystąpią jakieś konsekwencje? W skrócie: jestem alkoholikiem i doszedłem do wniosku, że na dniach w których będę zamierzał pić, zaprzestanę przyjmowania sertraliny. Powodem tego są nasilone efekty uboczne i nasilone myśli samobójcze.

Edytowane przez Heledore
Przeniesiono do odpowiedniego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie albo leczenie albo chlanie/ćpanie bo na lekach to sobie można jeszcze bardziej zryć beret niż ma się zryty. Kompletnie bezsensowne jest odstawienie leku antydepresyjnego na rzecz alkoholu bo to głupota. 

Edytowane przez picziklaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Trup666 napisał:

Czy można odstawić nagle sertralinę (200mg) np. na tydzień? Czy wystąpią jakieś konsekwencje? W skrócie: jestem alkoholikiem i doszedłem do wniosku, że na dniach w których będę zamierzał pić, zaprzestanę przyjmowania sertraliny. Powodem tego są nasilone efekty uboczne i nasilone myśli samobójcze.

Nasilone efekty uboczne to bedziesz i mysli samobojcze jak odstawisz sertraline. Odpoiwiedz jest NIE mozesz ani pic na tych lekach ani Nie mozesz odstawic bo doprowadzi cie to do gorszego stanu. Proszisz o opinie ma forum wiec ci ja daje. Ale czy sie do niej zastosujesz? Pewnie nie. Pewnie oczekiwales na inna odpowiedz z ktora bedzie ci latwiej wykonac swoj plan. 

Niestety alkoholizm to jest ciezka choroba i ciezko z tego wyjsc. Ale pewnie to juz wiesz. Wiec masz trudny orzech do zgryzienia. Nie zazdroszcze. Zycze powodzenia w leczeniu alholizmu i depresji. 

Na komentarze typu albo leczenie albo zabawa nie zwracaj uwagi bo poprostu ludzie nie wiedza co to jest alkoholizm. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Na komentarze typu albo leczenie albo zabawa nie zwracaj uwagi bo poprostu ludzie nie wiedza co to jest alkoholizm. "

Myślę, że koleżanka nie do końca zrozumiała przesłanie tej sentencji, której to jestem autorem. EDIT: Moment... correctomundo! Komuś kleptomańsko podprowadziłem to zdanie. No mniejsza. /EDIT Miałem na myśli coś dokładnie odwrotnego. Albo się leczymy (trzymamy się abstynencji, zażywamy leki zgodnie z przepisem lekarza, nie kombinujemy sami) albo się bawimy (odstawiamy leki na własną rękę, sięgamy po używki, marnotrawimy nasz okres abstynencji, lekceważymy konsekwencje takiego postępowania). Wybór należy do nas. Alkoholizm oczywiście jest chorobą. Dożywotnią. Nie zawsze można nad nią zapanować i wpadki abstynencyjne statystycznie zdarzają się często. Jednak tu na forum zależy nam na naszym zdrowiu i nie wspieramy postaw autodestrukcyjnych. Po prostu - nie pij i zażywaj lek dalej jak dotychczas.

 

W przypadku sertraliny 200mg to maksymalna dawka dobowa. Objawy nagłego odstawienia mogą być bardzo nieprzyjemne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się do pytania wyżej. Jedyne aktywizujące SSRI gdy fluo jest za słabe. Zawsze żałowałem, że nie wypróbowałem fluo, a wepchnięto mnie od razu na mocne antydepresanty, bo setralina działa na mnie świetnie. Ciekawe jakby było z fluoksetyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresja bardzo często współistnieje z lękiem. Nie dokładaj sobie chorób. Po prostu na depresję chorujesz zapewne. 🙂

Sertralina dobrze sobie radzi z lękiem jak i z depresją. Sam biorę to na te przypadłości i jestem zadowolony. Po 2 tygodniach powinieneś czuć pierwsze pozytywne efekty, a po 3 tygodniach już powinno być względnie ok. Maksimum działania leku to standardowo 1 miesiąc +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×