Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, mekeke91 napisał:

cała noc nie przespana.... dzisiaj też nie poszedłem do pracy.... masakra jakaś... 

Też tak miałam ale szłam na siłę płakałam i pracowałam bo wiedziała że siedzenie w domu jeszcze bardziej pogorszy mój stan.

Nawet wczoraj było to samo co u Ciebie na noc biorę kwetapinę 50mg i śpię bardzo dobrze ale poranki są ciężkie i skusiłam się żeby iść do pracy a ja już poszłam to myślałam że usnę na stojąco ale powiedziałam sobie że muszę się postarać i dałam radę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mekeke91 napisał:

tylko że ja będąc w pracy to dopiero mam natrętne myśli i lęki, ciągle jestem zlany potem...to jest tragedia... bliscy też już są wystraszeni i nie wiedzą co ze mną jest... 

 

A czy jest możliwe żebyś poszedł na chorobowe dopóki leki się nie rozkręca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, emila94 napisał:

Czyli najlepiej czujesz się w domu? To nie wiem co mogę poradzić bo ja mam właśnie teraz tak że panicznie boję się zostać sama w domu b9 zaraz będę miała natrętne myśli i wszystko mi wraca.

w domu też nie jest za ciekawie bo tylko leżę, nic mi się nie chcę :( na prawdę już nie mam pomysłów co robić.... w środę teraz mam wizytę u psychiatry i psychologa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, emila94 napisał:

A czy jest możliwe żebyś poszedł na chorobowe dopóki leki się nie rozkręca?

jestem na umowie zlecenie do końca lipca także l4 nic mi nieda... ale co raz bardziej rozmyślam że zdrowie jest najważniejsze i jak stracę pracę to trudno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mekeke91 napisał:

w domu też nie jest za ciekawie bo tylko leżę, nic mi się nie chcę :( na prawdę już nie mam pomysłów co robić.... w środę teraz mam wizytę u psychiatry i psychologa

To może poproś psychiatrę o jakieś benzodiazepiny

( np.relanium ,xanax ,) w razie tych najgorszych momentów.

A do psychologa bardzo dobrze że idziesz.

Z doświadczenia wiem że branie samych leków tylko zasłania problem.

Mam 25 lat a od dziecka już mi przepisywali psychotropy i biorę je do dziś ale nigdy nie było terapia więc przez cały ten czas zdarzały się nawroty.

W tym roku dopiero zaczęłam poważna terapię i do tego zmieniam leki wiem staram się myśleć pozytywnie ale jest mega ciężko. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mekeke91 napisał:

jestem na umowie zlecenie do końca lipca także l4 nic mi nieda... ale co raz bardziej rozmyślam że zdrowie jest najważniejsze i jak stracę pracę to trudno...

Bo tak jest ja mam mega duże wsparcie w rodzicach i mężu i oni zawsze powtarzają że moje zdrowie jest najważniejsze.

Skoro boisz się chodzić do pracy ( czuje że to ci przejdzie jak będziesz nad sobą pracować z terapeutą ) to nie idź jeśli masz taka możliwość.

Przez tą naszą

" chorobę" i przez tyle lat zrozum8alam że nie ma rzeczy ważniejsze niż zdrowie.

Ja naprawdę nie mogę narzekać bo mam to co sobie wymarzylam ale co z tego jak mnie to nie cieszy.( Kiedy jestem w tym gorszym stanie )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, picziklaki napisał:

Doraźnie to mógłbyś poprosić lekarza o benzodiazepiny lub pregabaline/gabapentyne umożliwiłyby funkcjonowanie w społeczeństwie zanim główne leki zaczęłyby prawidłowo działać. 

Dokładnie ja bez benzo chyba bym nie dała rady przez pierwsze tygodnie.

I wcale się nie uzaleznilam bo wiedziałam że to tylko na najgorsze dni a nie łykałam jak cukierki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem po wizycie u psychiatry, zwiększył mi asertin do 100mg dziennie i dodał lek perazin 25mg na noc, powiedział że na razie nie ma sensu terapia bo leki się jeszcze nie rozkręciły, zobaczymy co to będzie... niema bata w poniedziałek idę normalnie do pracy choćby nie wiem co się działo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wam wszystkim.Piszę tutaj z takim ogólnym zapytaniem.Jak u was sprawdziła się Sertralina w Zaburzeniach lękowych Uogólnionych.Jestem bardzo uzależniony od benzo. Biorę też Pregabalinę 3  razy dziennie.Wieczorem Trittico na sen.Teraz staram się odstawić benzo zmnieszając dawkę tego szitu. Podsumowując : Czy uważacie że Sertalina sprawdza się w Zaburzeniach lękowych Uogólnionych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.Mąz ma zdiagnozowane nn co dodatkowo doprowadzilo do depresji. Pol roku walki kilku lekarzy zmiany lekow itd. Terapia behawioralno poznawcza przerwana ze wzgledu na silne lęki😢.sertralina 100 mg przez tydz teraz 300mg od 3 tyg, pregabalina,aripsan 10 mg.Lęki sie nasilily okropnie juz trace nadzieje.Mam wrazenie ze nic na niego nie dziala.Myslicie ze ze sertralina ma jeszcze szanse sie rozkręcic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma doświadczenia z sertralina ale mam z wenlafaksyna i zadziałała on w pełni po ponad 2 miesiącach, także cierpliwości i wytrwałości. Nie ma co zmieniać leku bo znowu mąż będzie na samym początku drogi. Pregabalina w jakiej dawce ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w szpitalu pytali czy nie mam lęków jak mi zmieniali lek na sertalinę, lekarz powiedział że sertalina u niektórych wzmaga lęki, są dużo bezpieczniejsze ssri o działaniu wybitnie przeciwlękowym jak paroksetyna czy citalopram lub escitalopram, w cięższych przypadkach klomipramina która nota bene jest skuteczna przy nn.

Może arypiprazol coś miesza, u niektórych arypiprazol wywołuje niepokój i lęki, bezpieczniejsza by była olanzapina moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, yahoo35 napisał:

Mnie w szpitalu pytali czy nie mam lęków jak mi zmieniali lek na sertalinę, lekarz powiedział że sertalina u niektórych wzmaga lęki, są dużo bezpieczniejsze ssri o działaniu wybitnie przeciwlękowym jak paroksetyna czy citalopram lub escitalopram, w cięższych przypadkach klomipramina która nota bene jest skuteczna przy nn.

Może arypiprazol coś miesza, u niektórych arypiprazol wywołuje niepokój i lęki, bezpieczniejsza by była olanzapina moim zdaniem.

 

6 minut temu, yahoo35 napisał:

Mnie w szpitalu pytali czy nie mam lęków jak mi zmieniali lek na sertalinę, lekarz powiedział że sertalina u niektórych wzmaga lęki, są dużo bezpieczniejsze ssri o działaniu wybitnie przeciwlękowym jak paroksetyna czy citalopram lub escitalopram, w cięższych przypadkach klomipramina która nota bene jest skuteczna przy nn.

Może arypiprazol coś miesza, u niektórych arypiprazol wywołuje niepokój i lęki, bezpieczniejsza by była olanzapina moim zdaniem.

Przerabialismy olanzapine 15 mg na dobe  przez 2 miechy lekarz zmienil na aripsan dodatkowo mąz ma przepisany alpragen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy z Nas ma różny organizm- będzie różne działanie, niestety ale trzeba trafić na te odpowiednie leki, ja od nie całego tygodnia jestem na dawce 100mg asertinu plus 25mg perazin na noc, na razie problem z zaśnięciem i dalej się budzę w nocy ale tak jakby bylo troszkę lepiej ogólnie- wstałem i idę do pracy czyli to już jest jakiś progres :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2019 o 12:09, sebo001 napisał:

Nie ma doświadczenia z sertralina ale mam z wenlafaksyna i zadziałała on w pełni po ponad 2 miesiącach, także cierpliwości i wytrwałości. Nie ma co zmieniać leku bo znowu mąż będzie na samym początku drogi. Pregabalina w jakiej dawce ? 

Pregabalina w dawce 150 mg na dobe.Wenaflaksyne mąz bral kilka lat na fobie potem zmiana na duleteksyne. Teraz ta sertralina w dawce 300 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×