Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

4tyg dzien na setaloft 25mg i dzis juz jest OK. 

1-3 dni zamułka, napady większego lęku, bóle głowy, problemy ze snem. 

Dziś od rana (6:00) energia wróciła, nerwy i stress zmniejszone o 80%, OCD też dużo lepiej, nie mam już gonitwy myśli oraz rozpamiętywania różnych spraw. 

Wiem, że to mała dawka, ale mam dość duże doświadczenie z lekami SSRI i wygląda na to, że sertalina najszybciej zadziałała. Wcześniej to nim 2 tyg ubokow i w 3-4 tyg dopiero jakieś przebłyski "lepszego jutra". Dzisiejszy dzień mnie zaskoczył 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey jestem tu nowa,co prawda sertraline zażywam już czwarty raz za każdym razem lek wskakiwał na właściwe obroty już po miesiącu ale teraz jestem już piąty tydzień i dalej pojawiają się skutki uboczne roztrzesienie problemy ze wzrokiem i ból glowy,czy ktoś z Was tak miał?może lek już na mnie nie działa? lecze  się generalnie na nerwicę natręctw i lekowa.Dawka moja docelową zawsze jest 100,i tak się teraz zastanawiam czy powinnam zwiększyć dawkę?czy może powinnam zmienić lek?dzięki z góry za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey jestem tu nowa,co prawda sertraline zażywam już czwarty raz za każdym razem lek wskakiwał na właściwe obroty już po miesiącu ale teraz jestem już piąty tydzień i dalej pojawiają się skutki uboczne roztrzesienie problemy ze wzrokiem i ból glowy,czy ktoś z Was tak miał?może lek już na mnie nie działa? lecze  się generalnie na nerwicę natręctw i lekowa.Dawka moja docelową zawsze jest 100,i tak się teraz zastanawiam czy powinnam zwiększyć dawkę?czy może powinnam zmienić lek?dzięki z góry za odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, adrian1233378 napisał:

@"Kama81" A masz dalej lęki? czy występują tylko takie objawy jakie napisałaś ?

Lęki jeszcze mam ale się zmniejszyły o jakieś 80%dalej męczy mnie to że nie mogę jeździć samochodem natrętne myśli też są jakby zblokowane i ogólnie czuje się lepiej niż te parę tygodni wstecz .

Godzinę temu, Abigail_1Sm25 napisał:

A jesteś pewna, że to po leku, a nie z powodu nerwicy?

No właśnie już sama nie wiem bo nigdy tak po lekach nie mialam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem isc sladem SebyNN i wskoczyc na 200 sertraliny, ale zdecydowalem sie ponownie na CRF branego z głową. Przesadzil fakt, ze wszyscy narzekaja ze na sertralinie kondycja i wydolnosc pada na leb i szyje, a ja juz mam dosc meczenia sie podniesieniem papierka z podlogi, jak przy klomipraminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, adrian1233378 napisał:

@"Kama81" Możliwe że to od nerwicy masz takie objawy. Co z tym wzrokiem nie tak ?

Godzinę temu, adrian1233378 napisał:

@"Kama81" A masz dalej lęki? czy występują tylko takie objawy jakie napisałaś ?

Lęki jeszcze mam ale się zmniejszyły o jakieś 80%dalej męczy mnie to że nie mogę jeździć samochodem natrętne myśli też są jakby zblokowane i ogólnie czuje się lepiej niż te parę tygodni wstecz .

2 godziny temu, Abigail_1Sm25 napisał:

A jesteś pewna, że to po leku, a nie z powodu nerwicy?

No właśnie już sama nie wiem bo nigdy tak po lekach nie mialam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, "Kama81" napisał:

Lęki jeszcze mam ale się zmniejszyły o jakieś 80%dalej męczy mnie to że nie mogę jeździć samochodem natrętne myśli też są jakby zblokowane i ogólnie czuje się lepiej niż te parę tygodni wstecz .

No właśnie już sama nie wiem bo nigdy tak po lekach nie mialam

 

44 minuty temu, adrian1233378 napisał:

@"Kama81" Możliwe że to od nerwicy masz takie objawy. Co z tym wzrokiem nie tak ?

To jest tak jakbym ostrości nie mogła złapać i mi się obraz powiększa brak skupienia wzroku a u okulisty byłam i wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Byłam i to nie raz jestem po operacji głowy ale wybieram się znowu kontrolnie 

No właśnie...

@"Kama81", odpisywanie na posty po zmianach na forum jest dość kłopotliwe, bo kopiuje się to, co wcześniej napisałaś. Mogłabyś to kasować, bo ciężko to czytać, jak 5 razy kopiuje to samo? 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, dr. Psycho Trepens napisał:

@Natrętnik

CRF może nasilić OCD.

Raczej bym powiedzial, mniej skuteczny zestaw w leczeniu OCD niz klomipramina, fevarin itd. W zasadzie to kazdy lek dzialajacy na serotonine dziala przeciwko OCD, a sama wenla w monoterapii, w dawkach do 350 mg uwazana jest za skuteczna przy OCD w USA. U nas uslyszysz tylko "lek niezarejestrowany do leczenia NN" i koniec tematu. Ja na wysokich dawkach wenli z mirta mialem nasilone obsesje, ale tylko w dawkach 450-600 wenli i 90 mirty, bo tam juz dopamina z noradrenalina szaleje. Jak na 300 mg i 60 mg CRF pojawia mi sie obsesje to wroce i przyznam sie do bledu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha, zmniejszyłem dawkę do 100 i jak na razie jest ujdzie , szału nie ma ale jest względna stabilizacja, na jak długo, ciężko stwierdzić 🙂

Na 200 mg sertra robi z czasem to co paro na 60mg i klomi z czasem ( mówie na swoim przykładzie) czyli po prostu zwarzywia ..

Zszedłem na 100 i nie czuje różnicy w działaniu, a ucisk w głowie , otępienielżejsze...

 

NN czasem pomęczy ale już nie tak jak kiedyś

z badań wyszło mi w międzyczasie, że bardzo słabo wchłaniam witaminy , dlatego podpieram się tez suplami,

 

ale fakt kondycha po tym jak po klomi , schylasz się i zadyszka, schody to wyzwanie :d no niestety coś za coś.

 

PS alkohol nie ma wpływu mnie na działanie leku ( tak tez miałem z paro),  choć ograniczam się sporadycznego picia, ale przy klimi kilka piw potrafiło mi zrestartować lek na tygodnie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, SebaNN napisał:

z tego co pamietam byłeś na 100 mówiłeś , że ok,

400 hmm to grubo powyżej maksimum.. nie zwarzywia Cie?

no było ok dopóki nie miałem flashbacku swojego wypadku :P wszystko się nakręciło od nowa, lekarz zmienił mi na parosektyne ale o panie to były 2 tygodnie piekła i sam wróciłem do sertraliny z powrotem ale sam z siebie wskoczyłem na 150, później na 200, na następnej wizycie powiedziałem o tym lekarzowi a on na to że mogę nawet wskoczyć na 400 ale nie więcej no to ja się długo nie zastanawiałem xD, bo im wyższa była dawka tym coraz lepiej się czułem :D , jakiś tydzień temu dostałem można by rzec remisji z niespodzianką w postaci wycieczki promem kosmicznym w kosmos :D 

20 minut temu, SebaNN napisał:

Zespołu serotoninowego nie boisz się?

i tak już byłem trupem więc się cieszę że chociaż po tych cierpieniach teraz jest fajnie :D a jak mi się umrze to z bananem na ustach 😝

Edytowane przez KotJaroslawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×