Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Może jeszcze zwiększ do 150 mg

Mogłoby to być nawet niegłupie, ponieważ od 150 mg oddziałuje również na dopaminę, która może być u mnie problemem. Jednakże nie mogę tego zrobić, ponieważ dopiero co zmniejszyłem dawkę ze 100 do 50 mg oraz 11 stycznia mam psychiatrę.

Dokładnie, też tak słyszałem w sumie nie wiem za bardzo czy nastrój poprawia dopamina czy serotonina ale wydaje mi się, że właśnie bardziej dopamina.

11 stycznia to już nie długo, może Ci zwiększy dawkę do tych 150 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mbleble1990, ostatnio mi psychiatra powiedziała, że więcej niż 100 mg mi nie może zalecić. Może to przez mój wiek. Prawdopodobnie zmieni tabletki lub coś doda. Raczej na razie nie widzę szans, aby w najbliższym czasie miała nastąpić pozytywna zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od marca poprzedniego roku (2017). Na początku działało, ale teraz już nie.

 

Niech podniesie do 100mg i coś jeszcze doda. Czasami podniesienie dawki daje wyrazne efekty tym bardziej, że lek wczesniej działał. Zmienisz lek i znowu będziesz potrzebował kilku tygodni aż zaskoczy, albo i nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ashton, 100mg ostatnim razem prawie nic nie zmieniło. Może z czymś innym w komplecie by pomogło. Na początku roku działało, ale bardziej antylękowo. Na emocje niby też, ale co z tego, skoro nawet pozytywne ulegają aż do teraz stopniowo spłyceniu. Coś czuję, że będę miał dużo do czynienia przez całe życie z psychiatrią i psychotropami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak po 2 miesiącach leczenia polecam wszystkim właśnie dawkę 150mg. Zdecydowanie od tej dawki zaczyna się poprawa, czuć ten napływ dopaminy. Nie tylko jako pewność siebie na co dzień, ale na weekendy po spożyciu alko ( czego nie polecam oczywiście) zmienia człowieka z wycofanego introwertyka w ekscentryka który porywa całe towarzystwo. Masakra tego się nie spodziewałem. Skutki uboczne tylko i wyłącznie spadek libido (sprzęt działa jak należy tylko trudno dojść) Na lęki na codzień jest lepiej, ale oczekiwałem czegoś więcej, chociaż zdaję sobie sprawę że nie powinienem pić alko, być może to psuje leczenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dr. Psycho Trepens, lekko demotywujące, ale szczere i to jest najważniejsze. Spróbuję pomyśleć optymistycznie, że to dopiero początek leczenia i drugie podejście będzie udane..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, biore sertagen (chociaż teraz mam dwa dni przerwy), lecz ostatnio dopadla mnie infekcja wirusowa i kupilem Grypolek, który ma Dekstrometorfan i ponoć nie wolno go łączyć z SSRI... czy to prawda? czy nie moge brac grypoleku?

Rzeczywiście nie wolno łączyć tych substancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz większa ociężałość i uczucie jakby jakaś tam energia była, ale również jakbym nie miał siły. Mam już dość, jak tak ma być to wolałbym się nawet położyć i nie wstawać. Wie ktoś może jak się rzuca 50 mg? Myślę, że bierze się 25 mg przez 2 tygodnie, a potem już nic, ale nie chcę ryzykować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, od miesiąca nie biorę setraliny, schodziłem powolutku od 100mg do zera. Po tygodniu brain zapy, które trwały tydzień. Kolejne 2 tyg spoko. I teraz czuje ze powoli zaczyna sie samopoczucie psuć, wewnętrzne rozdygotanie i delikatne lęki. Co robic? Czy to jeszcze skutki odstawienne czy znowu powrót do starej nerwicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już tego dosyć. Niezdolność do płaczu mimo ogromnej chęci, anhedonia, uczucie przytłumionej energii w mięśniach i bezsenność naprzemiennie z nadmierną sennością. Chyba nie tak to powinno działać, czyż nie? Jak dobrze, że wizyta za 3 dni. Jak się leczy te skutki uboczne, jeśli oczywiście to one są?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to, że działanie pobudzające sertraliny mija bardzo szybko, niestety skutki uboczne często nie mijają, tu jest pies pogrzebany.

 

Próbowałeś? ponoć nie jest to typowo serotoninowy zamulacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorsze jest to, że działanie pobudzające sertraliny mija bardzo szybko, niestety skutki uboczne często nie mijają, tu jest pies pogrzebany.

 

Próbowałeś? ponoć nie jest to typowo serotoninowy zamulacz

No oby, do tej pory żaden na mnie nie podziałał a słyszałem, że sertralina pobudza i działa na dopaminę, dlatego teraz ją wybrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mbleble1990, na dopaminę działa dopiero jak bierzesz więcej niż 100 mg.

To nie jest tak, że od 100 mg i powyżej działa "na dopaminę", a poniżej już nie, bo już przy standardowej dawce przeciwdepresyjnej (50 mg) jej działanie dopaminergiczne jest klinicznie istotne:

 

http://www.europeanneuropsychopharmacology.com/article/S0924-977X(08)70543-1/abstract

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mbleble1990, na dopaminę działa dopiero jak bierzesz więcej niż 100 mg.

To nie jest tak, że od 100 mg i powyżej działa "na dopaminę", a poniżej już nie, bo już przy standardowej dawce przeciwdepresyjnej (50 mg) jej działanie dopaminergiczne jest klinicznie istotne:

 

http://www.europeanneuropsychopharmacology.com/article/S0924-977X(08)70543-1/abstract

Dzięki za informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze mi ktoś może jak to się rzuca? Długo nie wytrzymam i już jutro zmniejszam na własną rękę do 25mg. Przez jaki czas mam brać tę dawkę, nim zmniejszę już do zera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze mi ktoś może jak to się rzuca? Długo nie wytrzymam i już jutro zmniejszam na własną rękę do 25mg. Przez jaki czas mam brać tę dawkę, nim zmniejszę już do zera?

 

Tak małą dawkę można odstawić od razu bez większych sensacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mbleble1990, na dopaminę działa dopiero jak bierzesz więcej niż 100 mg.

To nie jest tak, że od 100 mg i powyżej działa "na dopaminę", a poniżej już nie, bo już przy standardowej dawce przeciwdepresyjnej (50 mg) jej działanie dopaminergiczne jest klinicznie istotne:

 

http://www.europeanneuropsychopharmacology.com/article/S0924-977X(08)70543-1/abstract

 

 

Grabrz to ja zapytam Ciebie jako specjalistę wenla czy sertralina bardziej pobudza aktywizuje?

Które działanie bardziej aktywizuje , te na nordrenalinę czy na dopaminę?

Wenla działa na obydwa a sertalina tylko na dopaminę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×