Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Czytałam sobie dziś http://slideplayer.pl/slide/824181/ https://podyplomie.pl/publish/system/articles/pdfarticles/000/010/814/original/Strony_od_MpD_2011_12-9.pdf?1468584916 tu mnie zaciekawiły leki psychotropowe

Leki psychotropowe

W szeregu opisów przypadków donoszono o problemach z zamianą

oryginalnego leku przeciwdepresyjnego na jego odtwórczy odpowiednik,

jak też jednego przeciwdepresyjnego leku generycznego

na inny. (Patrz: Did a switch to a generic antidepressant cause

relapse? J Fam Pract 2008;58:109-114.) FDA wymienia kilka leków

psychotropowych, w przypadku których nie powinno dochodzić

do zamiany na odtwórczy odpowiednik. Na liście znajduje się

między innymi amitryptylina/perfenazyna i wenlafaksyna, jak

też inne cząsteczki, w przypadku których nie wszystkie dawki leków

generycznych spełniają kryteria biorównoważn

 

O nie znowu wraca temat zamienników :) :mrgreen:

Ludzie trzymajta mnie. :D

Powiem ci tak jak cie stać to bierz oryginał, ja wenle jak brałem to brałem Efectin ostatnio bo od chyba stycznia Efectin potaniał konkretnie w dodatku jest refundowany, co do sertraliny to brałem Zoloft i tani Sertagen i nie było żadnej różnicy, co do wenli Efectin trzepał mnie mocniej niż jego tańsze zamienniki, więc może coś w tym jest co tu przytoczyłaś, pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę odstawić Zotral bo mam dosyć oszukiwania siebie. Poza tym czuję się totalnie otępiała. Czy jest coś innego co mogłabym brać? Mam dosyć udawania, że mnie nic nie obchodzi i nie czucia tego kiedy na prawdę obchodzi mnie bardzo, aż za bardzo, aż mnie zżera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę odstawić Zotral bo mam dosyć oszukiwania siebie. Poza tym czuję się totalnie otępiała. Czy jest coś innego co mogłabym brać? Mam dosyć udawania, że mnie nic nie obchodzi i nie czucia tego kiedy na prawdę obchodzi mnie bardzo, aż za bardzo, aż mnie zżera...
Próbuj zmienić na coś innego byle nie ssri a zwłaszcza paroksetyne, też byłem otępiały po sertralinie, najgorzej czułem się na fluoksetynie, normalnie tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamienniki zamienniki zamienniki... jeśli Was to pocieszy to jako, że setaloftu w moim mieście nie ma to zajadam się tym co mają w aptekach. Zacząłem terapię setaloftem, potem wziąłem sertranorm, a teraz mam asentre. Nie widzę żadnej różnicy. Owszem, odczujecie zmianę jak zejdziecie z leku oryginalnego na generyczny - jak będziecie czytać takie głupie artykuły i się nakręcać. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi niestety niektóre substancje nie służą za sprawą alergii.No ale to juz inna bajka.Wczoraj rozmawialam z dr przez tel i kazala mi sprawdzić dokładnie sklad lekow,moze uda sie ominąć sk uboczne.Co do sk ubocznych nie czytam jakie występują a dopiero gdy wystąpią szukam potwierdzenia w ulotce.Effectin jest refundowany ale nie w dawce 37,5 .tu koszt jest znaczny prawie 40 zl za 10 tab.Czytajac to co wstawilam zastanawiam sie co zrobic.Wcześniej mialam w planach zaczac od generyku i przejść na lek oryginalny.Teraz zastanawiam się nad tym głęboko.

 

-- 24 wrz 2016, 09:57 --

 

Chcę odstawić Zotral bo mam dosyć oszukiwania siebie. Poza tym czuję się totalnie otępiała. Czy jest coś innego co mogłabym brać? Mam dosyć udawania, że mnie nic nie obchodzi i nie czucia tego kiedy na prawdę obchodzi mnie bardzo, aż za bardzo, aż mnie zżera...
Próbuj zmienić na coś innego byle nie ssri a zwłaszcza paroksetyne, też byłem otępiały po sertralinie, najgorzej czułem się na fluoksetynie, normalnie tragedia.

Mi dr zmienila Zoloft na trittico a za jakiś czas mam wenle zacząć brac.

 

-- 24 wrz 2016, 10:20 --

 

Zapomniałam jeszcze iz zastanawiala sie nad Depakine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już się przekonałam że 75mg serty nie działa. Oszukiwalam się że może jednak bywały lepsze dni ale nie wczoraj zaliczyłam mega atak a po ponad 2 miesiącach brania nie powinno tak być. Dziś spróbuję dołożyć trittico bo lekarz w sumie mi tak kazał tylko ja się bałam że nie będę dziecka słyszeć w nocy ale spróbuję. Jak ten mix nie pomoże to zmieniam serte tylko nie wiem na co bo mi już nic nie pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już się przekonałam że 75mg serty nie działa. Oszukiwalam się że może jednak bywały lepsze dni ale nie wczoraj zaliczyłam mega atak a po ponad 2 miesiącach brania nie powinno tak być. Dziś spróbuję dołożyć trittico bo lekarz w sumie mi tak kazał tylko ja się bałam że nie będę dziecka słyszeć w nocy ale spróbuję. Jak ten mix nie pomoże to zmieniam serte tylko nie wiem na co bo mi już nic nie pomaga.

Ja moje dzieci nawet po Afobamie słyszę.Trittico 25 mg jak na razie nie pomaga mi aby zasnąć.Sny mam bardzo kolorowe i wyrażne więc jakieś działanie jest.Nie telepie mnie.Zobaczę jak będzie na 50 mg od środy.Ja też już się podłamałam ,że przez moją głupotę w przypadku Citronilu i Zoloftu leki przestały działać.Oby wenla mi pomogła.Jak nie to Welbutrin mi zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam jeszcze iz zastanawiala sie nad Depakine

Jeśli Ci życie miłe to odmów. :) Skoro uważasz, że moklobemid jest najgorszym gównem to Depakina go przebije. I tutaj raczej nie ma reakcji osobniczych, bo lek jest skuteczny, ale 99% osób na nim tyje i ciągle śpi. Mnie jeszcze rozwalił tarczyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam jeszcze iz zastanawiala sie nad Depakine

Jeśli Ci życie miłe to odmów. :) Skoro uważasz, że moklobemid jest najgorszym gównem to Depakina go przebije. I tutaj raczej nie ma reakcji osobniczych, bo lek jest skuteczny, ale 99% osób na nim tyje i ciągle śpi. Mnie jeszcze rozwalił tarczyce.

Dziękuję za informacje.Moja psychiatra jest spoko.Zawsze razem ustalamy co będę brala.Zastanawiam się czy wytrzymam jeszcze bez leku.Ciezko mi cokolwiek zrobić a keszcze w środę bylam mega naladowana.Te huśtawki mnie wykoncza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już się przekonałam że 75mg serty nie działa. Oszukiwalam się że może jednak bywały lepsze dni ale nie wczoraj zaliczyłam mega atak a po ponad 2 miesiącach brania nie powinno tak być. Dziś spróbuję dołożyć trittico bo lekarz w sumie mi tak kazał tylko ja się bałam że nie będę dziecka słyszeć w nocy ale spróbuję. Jak ten mix nie pomoże to zmieniam serte tylko nie wiem na co bo mi już nic nie pomaga.

Ja moje dzieci nawet po Afobamie słyszę.Trittico 25 mg jak na razie nie pomaga mi aby zasnąć.Sny mam bardzo kolorowe i wyrażne więc jakieś działanie jest.Nie telepie mnie.Zobaczę jak będzie na 50 mg od środy.Ja też już się podłamałam ,że przez moją głupotę w przypadku Citronilu i Zoloftu leki przestały działać.Oby wenla mi pomogła.Jak nie to Welbutrin mi zostaje.

A brałam kiedyś już trittico? Ja brałam kiedyś i wypadaly mi włosy tylko nie wiem czy to od tego?

 

-- 24 wrz 2016, 20:07 --

 

Teraz już się przekonałam że 75mg serty nie działa. Oszukiwalam się że może jednak bywały lepsze dni ale nie wczoraj zaliczyłam mega atak a po ponad 2 miesiącach brania nie powinno tak być. Dziś spróbuję dołożyć trittico bo lekarz w sumie mi tak kazał tylko ja się bałam że nie będę dziecka słyszeć w nocy ale spróbuję. Jak ten mix nie pomoże to zmieniam serte tylko nie wiem na co bo mi już nic nie pomaga.

Ja moje dzieci nawet po Afobamie słyszę.Trittico 25 mg jak na razie nie pomaga mi aby zasnąć.Sny mam bardzo kolorowe i wyrażne więc jakieś działanie jest.Nie telepie mnie.Zobaczę jak będzie na 50 mg od środy.Ja też już się podłamałam ,że przez moją głupotę w przypadku Citronilu i Zoloftu leki przestały działać.Oby wenla mi pomogła.Jak nie to Welbutrin mi zostaje.

A brałam kiedyś już trittico? Ja brałam kiedyś i wypadaly mi włosy tylko nie wiem czy to od tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już się przekonałam że 75mg serty nie działa. Oszukiwalam się że może jednak bywały lepsze dni ale nie wczoraj zaliczyłam mega atak a po ponad 2 miesiącach brania nie powinno tak być. Dziś spróbuję dołożyć trittico bo lekarz w sumie mi tak kazał tylko ja się bałam że nie będę dziecka słyszeć w nocy ale spróbuję. Jak ten mix nie pomoże to zmieniam serte tylko nie wiem na co bo mi już nic nie pomaga.

Ja moje dzieci nawet po Afobamie słyszę.Trittico 25 mg jak na razie nie pomaga mi aby zasnąć.Sny mam bardzo kolorowe i wyrażne więc jakieś działanie jest.Nie telepie mnie.Zobaczę jak będzie na 50 mg od środy.Ja też już się podłamałam ,że przez moją głupotę w przypadku Citronilu i Zoloftu leki przestały działać.Oby wenla mi pomogła.Jak nie to Welbutrin mi zostaje.

A brałam kiedyś już trittico? Ja brałam kiedyś i wypadaly mi włosy tylko nie wiem czy to od tego?

 

-- 24 wrz 2016, 20:07 --

 

Teraz już się przekonałam że 75mg serty nie działa. Oszukiwalam się że może jednak bywały lepsze dni ale nie wczoraj zaliczyłam mega atak a po ponad 2 miesiącach brania nie powinno tak być. Dziś spróbuję dołożyć trittico bo lekarz w sumie mi tak kazał tylko ja się bałam że nie będę dziecka słyszeć w nocy ale spróbuję. Jak ten mix nie pomoże to zmieniam serte tylko nie wiem na co bo mi już nic nie pomaga.

Ja moje dzieci nawet po Afobamie słyszę.Trittico 25 mg jak na razie nie pomaga mi aby zasnąć.Sny mam bardzo kolorowe i wyrażne więc jakieś działanie jest.Nie telepie mnie.Zobaczę jak będzie na 50 mg od środy.Ja też już się podłamałam ,że przez moją głupotę w przypadku Citronilu i Zoloftu leki przestały działać.Oby wenla mi pomogła.Jak nie to Welbutrin mi zostaje.

A brałam kiedyś już trittico? Ja brałam kiedyś i wypadaly mi włosy tylko nie wiem czy to od tego?

 

Mnie po pół roku brania Alproxu też zaczęły włosy wypadać...Chociaż tez do końca nie wiem czy od tego ale wiążę to z tym...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei wypadają jak leków nie biorę.Teraz po odstawieniu Zoloftu wypadają.Stosuję od x lat Alpicort E pół butelki zejdzie i przestana wypadac ,lub zacznę lek brać.Byc może to kolejny objaw.

 

-- 25 wrz 2016, 11:09 --

 

Trittico biore od srody 1/3 tab 75 mg .Nie usypia mnie za to jak weźmie to jestem bardzo rozproszona.Wczoraj np wstawilam wode w czajniku i zapomnialam zamknac go.Czy jak wezme 50 mg to będzie jeszcze gorzej ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już się przekonałam że 75mg serty nie działa. Oszukiwalam się że może jednak bywały lepsze dni ale nie wczoraj zaliczyłam mega atak a po ponad 2 miesiącach brania nie powinno tak być. Dziś spróbuję dołożyć trittico bo lekarz w sumie mi tak kazał tylko ja się bałam że nie będę dziecka słyszeć w nocy ale spróbuję. Jak ten mix nie pomoże to zmieniam serte tylko nie wiem na co bo mi już nic nie pomaga.

 

Hmm sertralina działa też na dopaminę trochę , stąd może dołki. Hmmm moze zrób przerwe sobie od leków i później znowu spróbuj paro. Ewentualnie escitalopram.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już się przekonałam że 75mg serty nie działa. Oszukiwalam się że może jednak bywały lepsze dni ale nie wczoraj zaliczyłam mega atak a po ponad 2 miesiącach brania nie powinno tak być. Dziś spróbuję dołożyć trittico bo lekarz w sumie mi tak kazał tylko ja się bałam że nie będę dziecka słyszeć w nocy ale spróbuję. Jak ten mix nie pomoże to zmieniam serte tylko nie wiem na co bo mi już nic nie pomaga.

 

Hmm sertralina działa też na dopaminę trochę , stąd może dołki. Hmmm moze zrób przerwe sobie od leków i później znowu spróbuj paro. Ewentualnie escitalopram.,

Ja miałam przerwę ponad rok czasu bo byłam w ciąży a po escitalopramie męczył się 2tyg i odstawilam nie dałam rady takie skutki uboczne miałam. Paro 2 razy mi pomógł za 3 już nie ciekawe czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm po escitalopramie jakie mialas te skutki uboczne bo lek chyba slynie z tego ze ma niewielkie skutki uboczne . Moze ci nie podpasowala ta substancja. Coz ja teraz widze ze tez wplyw na to czasem ma substancja ktora bralismy wczesniej. Teraz biore z tydzien czasu fluoksetyna a przed nia wellbutrin i czuje sie jak na wellbutrinie. Czyli....zle. coz mam nadzieje ze sie uporasz ze swoja deprecha . Ja to juz nie mam sily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczytam teraz o Zolofcie ależ tego tam napakowali.Nic dziwnego że taka s,,,,,,kaLeków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąćleki, których się już nie używa. Takiepostępowanie pomoże chronić środowisko.6.Zawartość opakowania i inne informacjeCo zawiera lek ZoloftZoloft, tabletki powlekane:Substancją czynną leku jest sertralina.Zoloft, 50 mgKażdatabletka powlekanazawiera 50 mg sertraliny w postacisertraliny chlorowodorku.Zoloft, 100mgKażda tabletka powlekanazawiera 100 mg sertraliny w postacisertraliny chlorowodorku.Pozostałeskładniki to: wapnia wodorofosforan dwuwodny(E341), celuloza mikrokrystaliczna(E460), hydroksypropyloceluloza(E463), karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu stearynian(E572), hypromeloza2910/3cP (E464), hypromeloza 2910/5cP (E464), tytanu dwutlenek (E171), makrogol400 (E1521), makrogol 6000 (E1521) oraz polisorbat 80(E433).Jak wygląda lek Zoloft i co zawiera opakowanieZoloft, tabletki powlekane:Zoloft, 50 mg: białe, podłużne(10,3 x 4,2 mm), podzielnetabletki powlekane z napisem „ZLT 50”po jednej i „PFIZER”po drugiej stronie tabletki.Tabletkę można podzielić na połowy.Zoloft, 100 mg: białe, podłużne (13,1 x 5,2 mm) tabletki powlekane z napisem „ZLT 100”po jednej i „PFIZER”po drugiej stronie tabletki.Tabletki są dostępne w blistrach Aluminium/PVC zawierających 10, 14, 15, 20, 28, 30, 50, 56, 60, 84, 98, 100, 200, 294, 300 lub 500 tabletek.Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obroci

 

-- 26 wrz 2016, 00:01 --

 

efectin-Al. Jerozolimskie 181C02-222 Warszawatel.: + 48 22 49 21301faks: + 48 22 49 21309e-mail: ndl@urpl.gov.pl.Dzięki zgłaszaniu działań niepożądanych można będzie zgromadzić więcej informacji na temat bezpieczeństwa stosowania leku.5.Jak przechowywać lek Efectin ERLek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.Nie stosowaćtegoleku po upływie terminu ważności zamieszczonego na pudełku po: EXP.Termin ważności oznacza ostatni dzień podanego miesiąca.Nie przechowywać w temperaturze powyżej 30°C.Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąćleki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.6.Zawartość opakowania i inne informacjeCo zawiera lek EfectinERSubstancją czynną leku jest wenlafaksyna. EfectinER 37,5Każda kapsułka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 42,43mgwenlafaksyny chlorowodorku,coodpowiada 37,5mg wenlafaksynyw postaci wolnej zasady.Pozostałe składniki:Zawartość kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, etyloceluloza50 cps,hypromeloza 3 cps, hypromeloza 6 cps, talkOtoczkakapsułki: żelatyna, żelaza tlenek czarny, czerwony i żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171)Tusz do oznakowania kapsułek: szelak, żelaza tlenek czerwony (E 172), wodorotlenekamonu, symetykon, glikol propylenowyEfectinER 75Każda kapsułka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 84,85mg wenlafaksyny chlorowodorku,co odpowiada 75mg wenlafaksynyw postaci wolnej zasady.Pozostałe składniki:Zawartość kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, etyloceluloza50 cps,hypromeloza 3 cps, hypromeloza 6 cps, talkOtoczkakapsułki:żelatyna, żelaza tlenek czerwony i żółty (E 172), tytanu dwutlenek (E 171)Tusz do oznakowania kapsułek: szelak, żelaza tlenek czerwony (E 172), wodorotlenekamonu, symetykon, glikol propylenowyEfectinER 150Każda kapsułka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 169,7mgwenlafaksyny chlorowodorku,coodpowiada 150mg wenlafaksynyw postaci wolnej zasady.9

Pozostałe składniki:Zawartość kapsułki: celuloza mikrokrystaliczna, etyloceluloza50 cps,hypromeloza 3 cps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam totalne doly.Tylko wyje.

 

-- 26 wrz 2016, 21:41 --

 

Nic dziwnego że taka s,,,,,,kaLeków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki.

Tak tylko odpowiedziałem. :)

Przepraszam,ale strasznie się czuję .........Jestem czepliwa -pozdrawiam.

 

-- 27 wrz 2016, 12:42 --

 

Zamowiłam leki i zaczynam brać bo ból głowy ,chwiejność nastroju ,ciągle tylko wyję.Dobrze,ze istnieją okulary p/słoneczne bo oczy zapuchnięte.Ogólnie nic mi się nie podoba ,zero energii itp Oby wenla zaskoczyła i obym biegunki nie miała to najważniejsze.Pozdrawiam Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś info o tym czy można stosować Różaniec górski przy setalofcie ?

 

-- 27 wrz 2016, 21:43 --

 

3 miesiąc na sertralinie do tego dołożyłam trittico i dalej mam objawy i ataki nie wiem co robić zmienić lek? Dlaczego na mnie już nie działają leki?

 

Mnie w 2012 roku setaloft dopiero "kopnął" po 3 miesiącach stosowania a miałem mało objawów nerwicy. Ja bym jeszcze poczekał trochę a jak nie pomoże to zmień na inny lek. A jakie masz objawy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×