Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 11-sty. Dawka zwiększona do 75mg. Duża senność jakieś 2h po wzięciu tabletki. Zdecydowanie dzisiaj był przełom. Dobre samopoczucie, brak nerwowości, opanowanie, dobry humor. Tylko czasami z tyłu głowy pojawiała się czarna myśl, ale ją udawało się bez większych problemów okiełznać. Jestem pełen energii. Czuje się 'nowy'!

Zrobiłem dzisiaj z mamą zakupy bez nerwów, wziąłem udział w ankiecie, pozałatwiałem sprawy związane z problemami zdrowotnymi wujka. Zjechałem też jedną babę, która się przywaliła o to, że nie zamknęła drzwi w kiblu, a ja tam wszedłem. :D Było zamknięcie to mogła się zamknąć. Gdy kochane pielęgniareczki przyczepiały się o to, że chodzę po mokrym, a nie było innej drogi to potrafiłem je zlać i pójść w swoim celu. Nareszcie znowu mam odwagę!

Rewelacja.

 

-- 02 sie 2016, 17:43 --

 

Dzień 11-sty. Dawka zwiększona do 75mg. Duża senność jakieś 2h po wzięciu tabletki. Zdecydowanie dzisiaj był przełom. Dobre samopoczucie, brak nerwowości, opanowanie, dobry humor. Tylko czasami z tyłu głowy pojawiała się czarna myśl, ale ją udawało się bez większych problemów okiełznać. Jestem pełen energii. Czuje się 'nowy'!

Zrobiłem dzisiaj z mamą zakupy bez nerwów, wziąłem udział w ankiecie, pozałatwiałem sprawy związane z problemami zdrowotnymi wujka. Zjechałem też jedną babę, która się przywaliła o to, że nie zamknęła drzwi w kiblu, a ja tam wszedłem. :D Było zamknięcie to mogła się zamknąć. Gdy kochane pielęgniareczki przyczepiały się o to, że chodzę po mokrym, a nie było innej drogi to potrafiłem je zlać i pójść w swoim celu. Nareszcie znowu mam odwagę!

Rewelacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piąty tydzień na sercie. W ubiegłym tygodniu lekarz powiedział, bym jednak brał 100mg, bo jego zdaniem 150mg to za dużo (mimo, że na tej dawce czułem się bardzo dobrze). Zszedłem więc na 100mg i od razu pogorszenie nastroju. I tak kilka dni z rzędu. Ale powiedziałem sobie "pier#%lę, nie po to miałem najgorsze pół roku w moim życiu, a potem fantastyczną ulgę w postaci poprawy, by znowu jakieś huśtawki przeżywać przez zwykłe widzimisię psychiatry" i powróciłem do 150mg. I jest rewelacja! :) Bez kitu, jeśli chodzi o poprawę nastroju, paro się kryje - przynajmniej w moim przypadku. Po prostu czad. Życzę wszystkim biorącym serte, by lek im pomógł tak jak mnie.

 

Jedynie ta bezsenność... Ale byłem dzisiaj u rodzinnej po Imovane, więc może w końcu wyśpię się jak człowiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem co robic bylo ok a dzis znow drzenie nerwowość niewyrazne widzenie i napady goraca biorę 50mg juz prawie 4 tygodnie moze powinnam zwiekszyc dawke boje sie ze znow objawy uboczne beda

 

Jeżeli możesz zwiększyć dawkę to chyba nie ma się co bać, zawsze możesz zrobić to stopniowo.

U mnie też tak było, mimo dłuższego brania miałam gorsze dni, podobne do Twoich a nawet i gorsze. Wzięłam to na przeczekanie. Każdy organizm jednak działa inaczej, stąd tak trudno jest wymyślić cudowną receptę na nasze dolegliwości.

 

Niestety bez leku jest o wiele gorzej, a wtedy to dopiero się odczuwa co dawał lek :)

Dziwią mnie też opinie w których sertralina niby pomaga po ósmym dniu zażywania :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem co robic bylo ok a dzis znow drzenie nerwowość niewyrazne widzenie i napady goraca biorę 50mg juz prawie 4 tygodnie moze powinnam zwiekszyc dawke boje sie ze znow objawy uboczne beda

 

Jeżeli możesz zwiększyć dawkę to chyba nie ma się co bać, zawsze możesz zrobić to stopniowo.

U mnie też tak było, mimo dłuższego brania miałam gorsze dni, podobne do Twoich a nawet i gorsze. Wzięłam to na przeczekanie. Każdy organizm jednak działa inaczej, stąd tak trudno jest wymyślić cudowną receptę na nasze dolegliwości.

 

Niestety bez leku jest o wiele gorzej, a wtedy to dopiero się odczuwa co dawał lek :)

Dziwią mnie też opinie w których sertralina niby pomaga po ósmym dniu zażywania :?

Wzielas na przeczekanie czyli nie zwiekszylas dawki a lepiej sie czulas? Jaka dawke bralas? Ja biore 50mg

 

-- 02 sie 2016, 21:10 --

 

Kurde nie wiem co robic bylo ok a dzis znow drzenie nerwowość niewyrazne widzenie i napady goraca biorę 50mg juz prawie 4 tygodnie moze powinnam zwiekszyc dawke boje sie ze znow objawy uboczne beda

 

Jeżeli możesz zwiększyć dawkę to chyba nie ma się co bać, zawsze możesz zrobić to stopniowo.

U mnie też tak było, mimo dłuższego brania miałam gorsze dni, podobne do Twoich a nawet i gorsze. Wzięłam to na przeczekanie. Każdy organizm jednak działa inaczej, stąd tak trudno jest wymyślić cudowną receptę na nasze dolegliwości.

 

Niestety bez leku jest o wiele gorzej, a wtedy to dopiero się odczuwa co dawał lek :)

Dziwią mnie też opinie w których sertralina niby pomaga po ósmym dniu zażywania :?

Wzielas na przeczekanie czyli nie zwiekszylas dawki a lepiej sie czulas? Jaka dawke bralas? Ja biore 50mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie też opinie w których sertralina niby pomaga po ósmym dniu zażywania :?

rae - Wyżej sobie odpowiedziałeś, że każdy organizm działa inaczej. Mnie po pierwszej tabletce już bardzo mocno obniżyło objawy somatyczne, a po drugiej to już prawie wcale ich nie miałem. Leki działają OD RAZU. Efekt downregulacji receptorów trwa niecały miesiąc. Podejrzewam, że w moim przypadku było to obniżenie adrenaliny kosztem serotoniny. :)

Kurde nie wiem co robic bylo ok a dzis znow drzenie nerwowość niewyrazne widzenie i napady goraca biorę 50mg juz prawie 4 tygodnie moze powinnam zwiekszyc dawke boje sie ze znow objawy uboczne beda

U mnie przy tym skoku różnicą była tylko nadmierna senność i to też nie wiem czy to nie z powodu, że wcześnie wstałem. Nie spróbujesz to się nie przekonasz. Nie masz się czego bać. Jak coś to zarzucisz benzo (o ile masz) i jakoś przebolejesz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może Wy mi pomożecie, bo w sumie nie wiem co o tym myśleć. Prawie rok byłam na dawce 50mg Setaloftu. Początki były ciężkie jak praktycznie przy każdym leku, ale potem funkcjonowałam normalnie. Jednak mam problemy z niskim ciśnieniem i bardzo reaguję na zmiany pogody. W związku z tym bywam też senna w dzień. Moja pani doktor stwierdziła, że podniesie mi Setaloft do 100mg żeby mnie tak rozruszać i dodać mi energii na dzień, Zostało mi trochę 50mg więc postanowiłam, że najpierw powoli przejdę na 75mg i potem (jak skończą mi się poprzednie leki) przejde na dawkę 100mg.

I tu pojawia się moje pytanie. Czy to normalne, że po podniesieniu dawki jestem bardzo senna, zmęczona i mam nasilone uczucie takiego ogólnego dyskomfortu? Miałam być pełna energii, a jest totalnie na odwrót. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie też opinie w których sertralina niby pomaga po ósmym dniu zażywania :?

 

U niektórych tak jest. Moje synapsy sa tak wytresowane, że zawsze po 7 dniach następuje poprawa i to znaczna. Gorsze dni potem też sie zdarzaja, ale w porównaniu z tym co potrafi zrobić w mojej głowie nerwica to pestka. Poza tym po 7 dniach Sertagenu te gorsze dni są bardzo bardzo rzadkie. To mój 3 epizod z Sertagenem w życiu i tym razem po 7 dniach miałem jakis dziwny zjazd emocjonalny. który trwał 3 dni a potem wszystko unormowało sie z dnia na dzień. Na 100 mg lecę juz miesiąc (jak dobrze pamiętam).

 

-- 03 sie 2016, 08:20 --

 

Ja miałem tylko delikatne nudności na początku.

10-ty dzień w tym 4 na dawce 50mg. Pierwsze delikatne działania. Jestem drugi dzień bez Tranxena a nie jestem zdenerwowany. Przestaję bać się brać tych tabletek i ogólnie żadnych przez co momentami za często wcinam tranxena. :P Miałem dzisiaj zwiększyć do 75mg, ale rano miałem takiego muła, że jeszcze dzisiaj odpuszcze. Libido zamordowało do 0 już. Ze względu na potliwość pogroszyła mi się cera, ale jest to jeszcze do przeżycia. Myślę, że ten lek mi pomoże. Jestem w miare zaktywizowany, ale nic zrobić mi sie nie chce.

Myślę o dorzuceniu Buspironu głównie ze względu na libido.

 

Co do libido na Sertagenie mam taka obserwację: Dawka 100 mg likwiduje skutecznie libido niemal do 0. Od dawki 150 mg libido znowu daje znać o sobie (choc daleko mu do tego bez Sertagenu). Mam większą ochotę na seks i ogólnie spraawia przyjemnośc. Przy dawce 200 mg jest już widoczna poprawa., choć nadal powiedziałbym, że to 50% stany sprzed kuracji.

 

Ktos mądrzy na tym forum zaznaczył kiedyś, ze w większych dawkach Sertalina blokuje wychwyt zwrotny nie tylko seroroniny ale i dopaminy. I tu chyba jest tajemnica większego / wogóle obecnego libido przy większych dawkach,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwią mnie też opinie w których sertralina niby pomaga po ósmym dniu zażywania :?

Mnie trochę też. Choć parę miesięcy temu, gdy brałem Lerivon, już po dwóch dniach czułem mega pobudzenie i radość :D Taką trochę głupkowatą, bez powodu. Doczytałem więc ulotkę i okazało się, że w pierwszych dniach może wystąpić hipomania. Najwyraźniej miałem to szczęście (to jak wygrana na loterii) - trwało to około tygodnia, potem znowu dół. Ostatecznie Lerivon niewiele mi pomógł.

Acha, kiedyś również miałem hipomanię - po nagłym odstawieniu doksepiny. Po paru miesiącach do niej wróciłem, by znów odstawić i znowu przez kilka dni tak wspaniale się czuć, ale już nie zaskoczyło. Może za krótko brałem.

 

Witam. Może Wy mi pomożecie, bo w sumie nie wiem co o tym myśleć. Prawie rok byłam na dawce 50mg Setaloftu. Początki były ciężkie jak praktycznie przy każdym leku, ale potem funkcjonowałam normalnie. Jednak mam problemy z niskim ciśnieniem i bardzo reaguję na zmiany pogody. W związku z tym bywam też senna w dzień. Moja pani doktor stwierdziła, że podniesie mi Setaloft do 100mg żeby mnie tak rozruszać i dodać mi energii na dzień, Zostało mi trochę 50mg więc postanowiłam, że najpierw powoli przejdę na 75mg i potem (jak skończą mi się poprzednie leki) przejde na dawkę 100mg.

I tu pojawia się moje pytanie. Czy to normalne, że po podniesieniu dawki jestem bardzo senna, zmęczona i mam nasilone uczucie takiego ogólnego dyskomfortu? Miałam być pełna energii, a jest totalnie na odwrót. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

A ile dni minęło od zmiany dawki? Na mnie jakakolwiek zmiana dawki serty natychmiast wywoływała uboki, właśnie senność i splątanie, dopiero po kilku dniach się normowało. Może poczekaj jeszcze z tydzień.

Po paro miałem inaczej - skakałem po dawkach, zwiększałem z 20 do 40, potem do 60, i zupełnie tego nie odczuwałem (chodzi o uboki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile dni minęło od zmiany dawki? Na mnie jakakolwiek zmiana dawki serty natychmiast wywoływała uboki, właśnie senność i splątanie, dopiero po kilku dniach się normowało. Może poczekaj jeszcze z tydzień.

Już z tydzień minął. Właśnie dlatego się zaczęłam zastanawiać co będzie jak wezmę setkę, skoro na 75mg już mi się lekko pogorszyło. Pora wakacyjna to i moja lekarka na urlopie i nie mam jak jej zaczepić i zapytać. Ale chyba pozostanie mi czekanie, bo co tu innego zrobić. Tylko kurczę irytuje mnie fakt, że bywają momenty kiedy kręci mi się w głowie, jestem osłabiona, ogólnie ciężko mi się oddycha. I nie wiem czy to jest przyczyną spadku ciśnienia czy zmiany dawki leku. Bo tak się to nałożyło jedno na drugie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moklobemid. Skuteczny, ale musisz uważać co jesz. Dieta uboga w tyraminę czyli ser żółty i zdaje się jasne pieczywo, ale co do drugiego nie jestem pewien. Nie poinstruował Cię na ten temat?

Jeżeli chodzi o sertralinę to mogę przybliżyć temat odnośnie fal mózgowych. Otóż w płatach czołowych i skroniowych przy dawce 75mg po niespełna 2 tygodniach okresowo występują fale alfa, które występują przy otwartych oczach (powinny przy zamkniętych i tylko w płacie potylicznym) odpowiedzialne za stan wyciszenia i uspokojenia. Co to daje? No na pewno powoduje dekoncentrację. Niedużą, ale jednak. Wynika to z powodu przerywania fali beta (odpowiedzialną za skupienie) falą alfa. Podejrzewam, że te fale się wzmocnią przy wkroczeniu na 100mg i przy dłuższym stażu z lekiem. Również jest to istotą działania przeciwlękowego i uspokajającego ssri. Także temu użytkownikowi co był zaskoczony, że szybko u niektórych zaskakuje mam nadzieje, że wyczerpująco odpowiedziałem. :)

Jestem chory na padaczkę niemniej fale alfa u mnie nigdy nie występowały i raczej nie występują przy padaczce. Mówię oczywiście o patologicznych falach. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy dawka setraliny 150 200 I jeszcze wyzej dzialaja juz antydepresyjnie?. Ja juz po prostu mam dosc. Depresja tak poglebia moj stan ze podniesienie sie z lozka jest dla mnie poprostu ciezkie a co dopiero wyjscie na dwor z psem. Czy ta dawka zoloftu juz dziala na dopamine? . Ostatnio spadla mi mocno dopamina ze takie rzeczy jak gra na pianinie czy sluchanie muzyki po prostu mnie doluje, I siedze caly czas w ciszy...I stracilem w ogole jakie kolwiek Zainteresowania :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moklobemid. Skuteczny, ale musisz uważać co jesz. Dieta uboga w tyraminę czyli ser żółty i zdaje się jasne pieczywo, ale co do drugiego nie jestem pewien. Nie poinstruował Cię na ten temat?

Jeżeli chodzi o sertralinę to mogę przybliżyć temat odnośnie fal mózgowych. Otóż w płatach czołowych i skroniowych przy dawce 75mg po niespełna 2 tygodniach okresowo występują fale alfa, które występują przy otwartych oczach (powinny przy zamkniętych i tylko w płacie potylicznym) odpowiedzialne za stan wyciszenia i uspokojenia. Co to daje? No na pewno powoduje dekoncentrację. Niedużą, ale jednak. Wynika to z powodu przerywania fali beta (odpowiedzialną za skupienie) falą alfa. Podejrzewam, że te fale się wzmocnią przy wkroczeniu na 100mg i przy dłuższym stażu z lekiem. Również jest to istotą działania przeciwlękowego i uspokajającego ssri. Także temu użytkownikowi co był zaskoczony, że szybko u niektórych zaskakuje mam nadzieje, że wyczerpująco odpowiedziałem. :)

Jestem chory na padaczkę niemniej fale alfa u mnie nigdy nie występowały i raczej nie występują przy padaczce. Mówię oczywiście o patologicznych falach. :mrgreen:

Tak wsoi mówiła ryby wędzone ,sery itp .Mówiła ,że trzeba 2 tyg odczekać po Zolofcie ,ok to już minęło,Tylko ja próbowałam esci mówiłam jej i teraz nie wiem czy odczekać od prób esci czy uznać to za to iż mogę brać już nowy lek.Od dzisiaj kobieta jest na urlopie i nie chcę jej przeszkadzać.Myślałam,że wenlę mi da .Jednak zdecydowała inaczej twierdząc ,że po wenli też będą rozwolnienia.Mówiła ,że na 3 lub 6 msc ten daje a potem inny .

 

-- 04 sie 2016, 12:22 --

 

Czy dawka setraliny 150 200 I jeszcze wyzej dzialaja juz antydepresyjnie?. Ja juz po prostu mam dosc. Depresja tak poglebia moj stan ze podniesienie sie z lozka jest dla mnie poprostu ciezkie a co dopiero wyjscie na dwor z psem. Czy ta dawka zoloftu juz dziala na dopamine? . Ostatnio spadla mi mocno dopamina ze takie rzeczy jak gra na pianinie czy sluchanie muzyki po prostu mnie doluje, I siedze caly czas w ciszy...I stracilem w ogole jakie kolwiek Zainteresowania :(

Jak dla mnie to 200 jak przywaliłam to jazdy się zaczęły .Natychmiast schodziłam do 100 a potem 75 .Lecz myślę iż to osobnicza sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest szansa że sertra rozkreci sie w 7 dni? Dostałem nagle strasznych ataków paniki i doła z powodu naglego traumatycznego wydarzenia. Uciekam strasznie w sen.

 

Boję się ze jak zaczne brac to moze byc chwile gorzej.

Na lęki pod wpływem nagłych negatywnych wydarzeń raczej polecałbym doraźnie benzo. I oczywiście dalej brać serte, czekając aż zacznie działać, bo potrwa to raczej dłużej niż tydzień, w dodatku bardzo prawdopodobne, że jeszcze bardziej pogorszy ci samopoczucie w pierwszych dniach stosowania.

 

Co do włączenia Trittico do kuracji sertą, naprawdę tak niewiele to daje? Sam zastanawiałem się nad tym, bo mam poważne problemy z zasypianiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOROTA777 - poczekaj aż miną 2 tyg od brania esci. Nie ma co ryzykować ZS.

margor26 - dlaczego nie zwiększasz serty? 50mg rzadko działa, a dorzucając trittico raczej niewiele sobie pomożesz...

Nawet jak przez dwa dni tylko brałam?

 

-- 04 sie 2016, 21:06 --

 

Czy jest szansa że sertra rozkreci sie w 7 dni? Dostałem nagle strasznych ataków paniki i doła z powodu naglego traumatycznego wydarzenia. Uciekam strasznie w sen.

 

Boję się ze jak zaczne brac to moze byc chwile gorzej.

Na lęki pod wpływem nagłych negatywnych wydarzeń raczej polecałbym doraźnie benzo. I oczywiście dalej brać serte, czekając aż zacznie działać, bo potrwa to raczej dłużej niż tydzień, w dodatku bardzo prawdopodobne, że jeszcze bardziej pogorszy ci samopoczucie w pierwszych dniach stosowania.

 

Co do włączenia Trittico do kuracji sertą, naprawdę tak niewiele to daje? Sam zastanawiałem się nad tym, bo mam poważne problemy z zasypianiem.

Co do spania trzeba próbować .Mnie Trittico i inne nic nie dawały.Parę lat się męczę.No i znalazłam Cloranxen biorę o 20 i 23 lub 24 głowa do poduchy i Morfeusz mnie obejmuje.Zamiennie mam zolpic .

 

-- 04 sie 2016, 21:12 --

 

Mam jeszcze jedno pytanie do Was.Czy wzw z tym iż zmieniam lek to mogę tu u Was pisać?Jakoś tak po domowemu się tu czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×