Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Reboksetyna jeszcze jest, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

 

Wie ktoś jaka dawka sertraliny bedzie odpowiadać dawce 20 mg paroksetyny, tak aby siła hamowania sert była podobna? Nie wiem czy 50mg styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi. :uklon: Czy wenla podnosi ciśnienie?

 

-- 03 maja 2016, 19:49 --

 

Fluoksetyna jeszcze, tylko kvrewsko długo się rozkręca. No i powoduje utratę wagi co często kobietą pasuje ;)

Ważę 53 kg co prawda 3 mogło by być mniej .Lecz z powodu nadnerczy nawet po wodzie będzie mi przybywało.Strasznie to pogmatwane .Najlepiej czułam się na Citronilu jak brałam za pierwszym razem.Teraz już nawet boję się próbować innych leków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi. :uklon: Czy wenla podnosi ciśnienie?

 

-- 03 maja 2016, 19:49 --

 

Fluoksetyna jeszcze, tylko kvrewsko długo się rozkręca. No i powoduje utratę wagi co często kobietą pasuje ;)

Ważę 53 kg co prawda 3 mogło by być mniej .Lecz z powodu nadnerczy nawet po wodzie będzie mi przybywało.Strasznie to pogmatwane .Najlepiej czułam się na Citronilu jak brałam za pierwszym razem.Teraz już nawet boję się próbować innych leków.

 

Coś ten twój lekarz jest nie ten tego,skoro masz niedoczynność nadnerczy = choroba addisona to bierze się hormony do końca życia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za odpowiedzi. :uklon: Czy wenla podnosi ciśnienie?

 

-- 03 maja 2016, 19:49 --

 

Fluoksetyna jeszcze, tylko kvrewsko długo się rozkręca. No i powoduje utratę wagi co często kobietą pasuje ;)

Ważę 53 kg co prawda 3 mogło by być mniej .Lecz z powodu nadnerczy nawet po wodzie będzie mi przybywało.Strasznie to pogmatwane .Najlepiej czułam się na Citronilu jak brałam za pierwszym razem.Teraz już nawet boję się próbować innych leków.

 

Coś ten twój lekarz jest nie ten tego,skoro masz niedoczynność nadnerczy = choroba addisona to bierze się hormony do końca życia

Hyrocortizon brałam 20mg .Profesor Zauska zmarła -ona mnie prowadziła.Teraz 2 czerwca jestem zapisana na wizytę .Zobaczymy co mi powie nowa r , bo kortyzol mi wystrzelił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przeglądam to forum już jakiś czas. Choruję na depresje i jak się ostatnio okazało nerwicę lękową oraz anhdonię od b. dawna. Leków różnych się nabrałam i terapie "odwiedziłam". Niestety ostatni nawrót załamał mnie zupełnie. Aktualnie tj. od n7 dni biorę asertin (2 x 50 mg rano i wieczorem) oraz symquel XR (50 mg na wieczór) oraz lamotrix (2 x 100 mg rano i wieczorem). Od 7 dni lęki się nasiliły, boli mnie głowa, jestem otepiała. Najgorsze są te lęki. Wiem, że to krótko na rezultaty pozytywne ale co dnia modlę się żeby już nastąpiła jakaś nawet drobniutka zmiaana. Lęki sprawiają się, że czuję się bezradna życiowo, brak wiiary w siebie, ttrudności w wykonywaniun zwykłych czynności domowych, w podejmowaniun codziennych decyzji itp. masakra - brak mi już sił....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki wynik tego kortyzolu jeśli mogę wiedzieć ? ja mam 33 norma do 21

U mnie UWAGA -200 norma do 18,zrobię sobie jeszcze raz ten pomiar

 

wow to dużo niby kortyzol się podwyższa także w sytuacjach stresowych lub przewlekłego stresu,depresji

mi lekarz powiedział że nawet u zdrowych ludzi podwyższony kortyzol o niczym nie świadczy bo to hormon co lubi sobie skakać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przeglądam to forum już jakiś czas. Choruję na depresje i jak się ostatnio okazało nerwicę lękową oraz anhdonię od b. dawna. Leków różnych się nabrałam i terapie "odwiedziłam". Niestety ostatni nawrót załamał mnie zupełnie. Aktualnie tj. od n7 dni biorę asertin (2 x 50 mg rano i wieczorem) oraz symquel XR (50 mg na wieczór) oraz lamotrix (2 x 100 mg rano i wieczorem). Od 7 dni lęki się nasiliły, boli mnie głowa, jestem otepiała. Najgorsze są te lęki. Wiem, że to krótko na rezultaty pozytywne ale co dnia modlę się żeby już nastąpiła jakaś nawet drobniutka zmiaana. Lęki sprawiają się, że czuję się bezradna życiowo, brak wiiary w siebie, ttrudności w wykonywaniu zwykłych czynności domowych, w podejmowaniun codziennych decyzji itp. masakra - brak mi już sił....

U mnie już był napęd chyba coś ok 5 lub 7 dnia -ale zmyślam bo naprawdę szybko zadziałał Zoloft.Ja biorę tylko rano.Wiem o czym piszesz bo ja tak się czułam na Citronilu.Poczekaj aż lek się rozkręci.

 

-- 03 maja 2016, 23:39 --

 

Jaki wynik tego kortyzolu jeśli mogę wiedzieć ? ja mam 33 norma do 21

U mnie UWAGA -200 norma do 18,zrobię sobie jeszcze raz ten pomiar

 

wow to dużo niby kortyzol się podwyższa także w sytuacjach stresowych lub przewlekłego stresu,depresji

mi lekarz powiedział że nawet u zdrowych ludzi podwyższony kortyzol o niczym nie świadczy bo to hormon co lubi sobie skakać

Tak wiem i nic bym sobie z tego nie robiła gdyby ta niedoczynność kory nadnerczy.Muszę to zdiagnozować .Czy objawy mam od kortyzolu czy o zoloftu.Mam ciśnienie wysokie a jestem niskociśnieniowcem.Teraz jak biorę 50 mg ciśnienie ok.Tak samo z temperaturą miałam od 37-38 dzień w dzień.3 kg mam w brzuchu a zawsze wklęsły.Cholesterol wysoki a zawsze bardzo niski.Pocę się w nocy.Czasem jak wstaję rano to wręcz poliki mam zapuchnięte.Nie oczy tylko poliki.No i bezsenność -dziś o 22 wzięłam afobam 0,5 i nic zero reakcji.Rozkręcam się na dobre w godzinach popołudniowych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Przeglądam to forum już jakiś czas. Choruję na depresje i jak się ostatnio okazało nerwicę lękową oraz anhdonię od b. dawna. Leków różnych się nabrałam i terapie "odwiedziłam". Niestety ostatni nawrót załamał mnie zupełnie. Aktualnie tj. od n7 dni biorę asertin (2 x 50 mg rano i wieczorem) oraz symquel XR (50 mg na wieczór) oraz lamotrix (2 x 100 mg rano i wieczorem). Od 7 dni lęki się nasiliły, boli mnie głowa, jestem otepiała. Najgorsze są te lęki. Wiem, że to krótko na rezultaty pozytywne ale co dnia modlę się żeby już nastąpiła jakaś nawet drobniutka zmiaana. Lęki sprawiają się, że czuję się bezradna życiowo, brak wiiary w siebie, ttrudności w wykonywaniun zwykłych czynności domowych, w podejmowaniun codziennych decyzji itp. masakra - brak mi już sił....

 

Musisz uzbroić się w cierpliwość, gdyż leki te zaczynaja działać po kilku tygodniach . To co piszą w ulotkach, że poprawa nastepuje po 14 dniach wystepuje tylko u małego odsetka osob, zwykle jest to 6-8 tygodni a nawet więcej. Jak czytasz to forum, to sama zauwazysz, że ludzie długo czekali zanim lek zaczął wpływac na poprawe nastroju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz uzbroić się w cierpliwość, gdyż leki te zaczynaja działać po kilku tygodniach . To co piszą w ulotkach, że poprawa nastepuje po 14 dniach wystepuje tylko u małego odsetka osob, zwykle jest to 6-8 tygodni a nawet więcej. Jak czytasz to forum, to sama zauwazysz, że ludzie długo czekali zanim lek zaczął wpływac na poprawe nastroju.

Ja po dołączeniu 15 mg mirtazapiny do 15 mg escytalopramu na drugi dzień miałem zafundowaną hipomanię :P

Co innego jeśli bierze się lek po raz pierwszy, co innego kiedy do branego już leku dołącza się kolejny, szczególnie NaSSA do SSRI/SNRI.

 

-- 04 maja 2016, 15:57 --

 

Zapomniałem dodać, że pełna odpowiedź przeciwdepresyjna na 50 mg fluwoksaminy (w zasadzie jako pierwszy mój antydepresant) wystąpiła po 2-2.5 miesiąca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grabarz666, po ,którym z leków tyje się bardziej po Olanzapinie,czy Mirtazapinie?Sorry za mały off-top.

Trudno dokładnie powiedzieć. Ale zrobię pewne uproszczone porównanie:

Mirtazapina mocniej "tuczy" ponieważ: odwrtony agonizm rec. 5-HT2C, odwrotny agonizm rec. H1

Olanzapinia mocniej "tuczy" ponieważ: antagonizm rec. D2

 

Mirtazapina słabiej "tuczy" ponieważ: brak antagonizmu rec. D2

Olanzapina słabiej "tuczy" ponieważ: antagonizm rec. 5-HT2C, antagonizm rec. H1

 

Wydaje mi się więc, że bardziej przytyjesz po mirtazapinie, ale reakcja może być bardzo indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×