Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Marian, wiele osob tutaj ( ja tez do niedawna) wpada w bledne koło stosowania coraz to nowych antydepresantów, zwieksza dawki. Tymczasem to nie pomaga. Ja po 2 latach takiej meczarni, żonglowania lekami, które nie dawaly poprawy ( oczywiście zalecane przez lekarza. Przewaznie). Postanowilam przestać brac leki aby te nieszczęsne i tajemnicze neuroprzekaźniki doszly do normy czy cos w tym rodzaju. Kiedys depresja przeszla mi sama, bez stosowania lekow, wiec teraz liczę na podobną sytuację.

Bo skoro biorac leki czuję się tak samo koszmarnie jak nie biorac to nie mam nic do stracenia. Wytrzymalam już prawie 6 miesięcy. Jeszcze dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej witajcie. Potrzebuję rady. Otóż miałam kolejny nawrót nerwicy lękowej. Duszności, lęki, wkręcanie sobie chorób etc... Mam taką naturę lękową. Kiedyś próbowałam sertaliny - jednak nie zadziałało. Zawsze brałam escitalopram - i ten lek działał na mnie super !! i w szybkim tempie. Jednak przytyłam na nim - ale nie mam pewności czy to od tego leku czy od mojego obżarstwa i braku ruchu.

Teraz z kolejnym nawrotem choroby chciałam spróbować z sertaliną z tego względu ze ''ponoc nie wplywa na wagę''. Jestem już pod koniec drugiego opakowania 50 mg. Lęki w miarę minęły - ale nie tak jak powinny a do tego doszło straszne samopoczucie - jestem STRASZNIE agresywna. Czepiam się wszystkiego. Jestem nerwowa. Jeśli tak dalej bedzie to moj zwiazek legnie w gruzach .... :((( Nie chce brać tego leku - nie bede patrzec na wage - i chce wrócić do aciprexu. Mam w domu jeszcze dwa blistry tego leku. Pisałam do mojego lekarza jak mam przejśc na ten lek itp - ale ten jeszcze nie odpisał nie wiem co robic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rinakata jak dobrze działał escitalopram, to ja bym brał dalej ten lek, a zajął się ograniczeniem kalorii i ruchem/sportem. Mniej to skoplikowane, ale jak tam chcesz...

 

Nie doczytałem do końca. Możesz przejsć z powrotem na escitalopram bez żadnych przerw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie sertralina jest 1000 razy lepsza od fluo. Nie mam uboków (no chyba że to że zaczęłam chudnąć i przestałam przesypiać całe dnie to uboki ale takie mi pasują) i czuję się ciut lepiej, choć jakiejkolwiek motywacji i siły nadal mi brak. Niestety pojawiło się paskudne uczulenie ale zmiana leku na inny z sertraliną i lek antyhistaminowy załatwiły sprawę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałam kolejny raz aż sertalina zacznie na mnie działać - jak np. escitalopram. No ale niestety. Może troche zaczał działać - mogłam iść do sklepu bez stresu, stać w kolejce bez nerwów, nie myślałam tyle o nerwicy, czy mi coś będzie o tym całym błednym kole... Była róznica w porównianiu do tego co było przed. No ale moja nerwowosc byla nie do wytrzymania !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze. Pierwszy raz od chyba zawsze, właśnie przy sertralinie, mam normalny puls (u mnie "norma" do tej pory to ponad 100). Teraz mam 70 ale ciśnienie mam wywalone w kosmos aż mnie oko boli i zastanawiam się czy brać bloker czy sobie darować :/ ech

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jestem tu nowy. Mam kilka pytań dotyczących leku asentra. Przyjmuje go w dawce 50 mg od 2 miesiecy . Przez pierwszy tydzien dokuczały mi skutki uboczne które po tygodniu nagle ustąpiły. Lekarz stwierdził u mnie nerwice lękową, przy czym mam dolegliwości sercowe. Po około 3-4 tygodniach brania leku poczułem się trochę lepiej. Obecnie biorę go juz dwa miesiące i nadal mam dolegliwości. Czy ten lek może jeszcze zadziałać czy lepiej zwiekszyć dawke?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że osoba o której będzie ten post, ze względu na pracę zawodową nie może skorzystać z wizyty u psychiatry. Wiem, że nikt z nas tutaj nie jest lekarzem, chcę po prostu zasięgnąć Waszych opinii i tyle.

 

Jaki, Waszym zdaniem, lek będzie odpowiedni dla osoby w wieku 57 lat przy objawach: okresowe, nieskrajne, spadki nastroju, lecz głównie nerwica z takimi objawami jak nagminne dokuczliwe duszności, uogólniony lęk pojawiający się co jakiś czas i trwający kilka dni bez nawet minuty przerwy.

Przeciwwskazania:

- jaskra

- choroba Hashimoto - zapalenie tarczycy, leczenie Euthyroxem. Obecnie wyniki badania idealne, a stan psychiczny nie jest spowodowany tarczycą.

 

Do tego dochodzi ciśnienie średnio wynoszące 100/55. Mimo to lek nie powinien oddziaływać na noradrenalinę, w przypadku tej osoby.

 

I błagam, nie mówcie mi, że dobieranie leków to nie moja brożka, gdyż na forum jest masa osób, które leczą się na własną rękę i sami decydują jakie leki brać, w jakich dawkach i co sobie załatwić od "znajomego farmaceuty". Darujmy sobie proszę takie uwagi (to szczególnie kieruję do lekobojnych "poprawnych politycznie" ;) ).

Piszę w temacie sertraliny, bowiem ten lek często przepisuje się osobom w podeszłym wieku i z chorobami fizycznymi. 12,5mg->25mg->50mg to taki mój pomysł, by nie zniechęcić tej osoby skutkami ubocznymi.

Z góry dziękuję za każdy post i poważne potraktowanie powyższej treści.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

22.06.2015 lekarz przepisał mi asertin 50. jestem nowym. nie wszystko mogę się dowiedzieć z neta a na wizytę psychiatry nie chcę czekać. mam pytanie. asertin to psychotropy? jestem w trakcie starania się o dziecko a partnerka ma obawy że to źle wpłynie na dziecko. ktoś może potwierdzić/zaprzeczyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że osoba o której będzie ten post, ze względu na pracę zawodową nie może skorzystać z wizyty u psychiatry. Wiem, że nikt z nas tutaj nie jest lekarzem, chcę po prostu zasięgnąć Waszych opinii i tyle.

 

Jaki, Waszym zdaniem, lek będzie odpowiedni dla osoby w wieku 57 lat przy objawach: okresowe, nieskrajne, spadki nastroju, lecz głównie nerwica z takimi objawami jak nagminne dokuczliwe duszności, uogólniony lęk pojawiający się co jakiś czas i trwający kilka dni bez nawet minuty przerwy.

Przeciwwskazania:

- jaskra

- choroba Hashimoto - zapalenie tarczycy, leczenie Euthyroxem. Obecnie wyniki badania idealne, a stan psychiczny nie jest spowodowany tarczycą.

 

Do tego dochodzi ciśnienie średnio wynoszące 100/55. Mimo to lek nie powinien oddziaływać na noradrenalinę, w przypadku tej osoby.

 

I błagam, nie mówcie mi, że dobieranie leków to nie moja brożka, gdyż na forum jest masa osób, które leczą się na własną rękę i sami decydują jakie leki brać, w jakich dawkach i co sobie załatwić od "znajomego farmaceuty". Darujmy sobie proszę takie uwagi (to szczególnie kieruję do lekobojnych "poprawnych politycznie" ;) ).

Piszę w temacie sertraliny, bowiem ten lek często przepisuje się osobom w podeszłym wieku i z chorobami fizycznymi. 12,5mg->25mg->50mg to taki mój pomysł, by nie zniechęcić tej osoby skutkami ubocznymi.

Z góry dziękuję za każdy post i poważne potraktowanie powyższej treści.

 

Moze coaxil, na poczatek po jednej tabletce, zeby zobaczyc reakcje, jak bedzie dobrze to dolozyc 2 tablete i jakis czas pobrac, ja nie mialem po nim na poczatku jakis euforii czy cos, takze moze nie wystrzeli tej osoby w kosmos. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że osoba o której będzie ten post, ze względu na pracę zawodową nie może skorzystać z wizyty u psychiatry. Wiem, że nikt z nas tutaj nie jest lekarzem, chcę po prostu zasięgnąć Waszych opinii i tyle.

 

Jaki, Waszym zdaniem, lek będzie odpowiedni dla osoby w wieku 57 lat przy objawach: okresowe, nieskrajne, spadki nastroju, lecz głównie nerwica z takimi objawami jak nagminne dokuczliwe duszności, uogólniony lęk pojawiający się co jakiś czas i trwający kilka dni bez nawet minuty przerwy.

Przeciwwskazania:

- jaskra

- choroba Hashimoto - zapalenie tarczycy, leczenie Euthyroxem. Obecnie wyniki badania idealne, a stan psychiczny nie jest spowodowany tarczycą.

 

Do tego dochodzi ciśnienie średnio wynoszące 100/55. Mimo to lek nie powinien oddziaływać na noradrenalinę, w przypadku tej osoby.

 

I błagam, nie mówcie mi, że dobieranie leków to nie moja brożka, gdyż na forum jest masa osób, które leczą się na własną rękę i sami decydują jakie leki brać, w jakich dawkach i co sobie załatwić od "znajomego farmaceuty". Darujmy sobie proszę takie uwagi (to szczególnie kieruję do lekobojnych "poprawnych politycznie" ;) ).

Piszę w temacie sertraliny, bowiem ten lek często przepisuje się osobom w podeszłym wieku i z chorobami fizycznymi. 12,5mg->25mg->50mg to taki mój pomysł, by nie zniechęcić tej osoby skutkami ubocznymi.

Z góry dziękuję za każdy post i poważne potraktowanie powyższej treści.

 

Moze coaxil, na poczatek po jednej tabletce, zeby zobaczyc reakcje, jak bedzie dobrze to dolozyc 2 tablete i jakis czas pobrac, ja nie mialem po nim na poczatku jakis euforii czy cos, takze moze nie wystrzeli tej osoby w kosmos. :mrgreen:

Coaxil 2-3 tabl,osobiście nie miałam żadnych ubokow po Tiane . Moze Citalopram 10mg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×