Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem to minie w ciagu kilku dni, ale nie powinny sie takie rzeczy dziac, to wyglada jakby sie lek od nowa ladowal i to jeszcze z tak silnymi skutkami ubocznymi, /cenzura/ ze czlowiek musi wpierdalac w siebie takie scierwo zeby jako tako funkcjonowac.

 

o właśnie, dobrze napisane mam takie wrażenie jakby lek ładował się od nowa, więc co mam robić, łykać to gówno dalej?

 

-- 27 gru 2014, 22:48 --

 

mogą być niewielkie odchylenia w zamiennikach w zawartości substancji i szybkości jej wchłaniania, możliwe ze to z tego powodu

minie mi to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co piszą odchylenie w stężeniu leku może dochodzić do 20% w zamiennikach, pewnie minie jak sie organizm przyzwyczai do nowej ilości, jeżeli to od tego

 

-- 27 gru 2014, 22:57 --

 

ja sie zastanawiam czy jakbym nie brał oryginalnego zoloftu to może bym nie miał po nim wysypki i innych rzeczy, mówisz ze go już nie można dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałam rok temu brać escitalopram , jak dla mnie masakra, mogłam cały czas spać, totalne zobojętnienie,ale lęki miałam koszmarne.

Identycznie na mnie działał escitalopram.

Kurcze nie wiem co mam teraz robić, bo nie czuję się sobą na tej asentrze, mam mega skutki uboczne, nigdzie nie ma zoloftu, a ja już naprawdę świetnie na nim funkcjonowałam. Mam przestać łykać asentrę? wziąć czy nie wziąć... no i kiedy będzie dostępny w hurtowniach, bo obdzwoniłam dzisiaj rano apteki z połowy polski i nigdzie nie ma, mało tego, nie zapowiada się żeby w ogóle był, bo ponoć pfizner wycofuje się z polski.

pika 30 asenta,asertin,zoloft,to ten sam lek,ta sama substancja sertralina,która musi przejsc badania zeby mozna było go wziąść.Ja bym na Twoim miejscu w ogóle nie przepłacał za zoloft.Nie nakręcaj sie bo pewnie myslisz,o tym za bardzo i sama wywołujesz sobie takie objawy.Skoro 'wytrzymałaś' wkręcanie się leku,to nie wytrzymasz zmiany leku od innego producenta :mrgreen: prosze Cie.Nie powinnas mieć żadnych skutków ubocznych,ale jak bedziesz tylko myslec o nazwie ze lek nazywa sie Asertin a nie Zoloft to bedziesz wywoływać sobie dziwne objawy i tyle

 

-- 28 gru 2014, 00:06 --

 

Ja np.biore fluoksetyne 40 mg pod nazwą fluxemed albo fluoksetyna egis i też różnie raz to,raz to i nie ma żadnych skutków ubocznych przy zmianie,bo to ten sam preparat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja próbowałam rok temu brać escitalopram , jak dla mnie masakra, mogłam cały czas spać, totalne zobojętnienie,ale lęki miałam koszmarne.

Identycznie na mnie działał escitalopram.

Kurcze nie wiem co mam teraz robić, bo nie czuję się sobą na tej asentrze, mam mega skutki uboczne, nigdzie nie ma zoloftu, a ja już naprawdę świetnie na nim funkcjonowałam. Mam przestać łykać asentrę? wziąć czy nie wziąć... no i kiedy będzie dostępny w hurtowniach, bo obdzwoniłam dzisiaj rano apteki z połowy polski i nigdzie nie ma, mało tego, nie zapowiada się żeby w ogóle był, bo ponoć pfizner wycofuje się z polski.

pika 30 asenta,asertin,zoloft,to ten sam lek,ta sama substancja sertralina,która musi przejsc badania zeby mozna było go wziąść.Ja bym na Twoim miejscu w ogóle nie przepłacał za zoloft.Nie nakręcaj sie bo pewnie myslisz,o tym za bardzo i sama wywołujesz sobie takie objawy.Skoro 'wytrzymałaś' wkręcanie się leku,to nie wytrzymasz zmiany leku od innego producenta :mrgreen: prosze Cie.Nie powinnas mieć żadnych skutków ubocznych,ale jak bedziesz tylko myslec o nazwie ze lek nazywa sie Asertin a nie Zoloft to bedziesz wywoływać sobie dziwne objawy i tyle

 

-- 28 gru 2014, 00:06 --

 

Ja np.biore fluoksetyne 40 mg pod nazwą fluxemed albo fluoksetyna egis i też różnie raz to,raz to i nie ma żadnych skutków ubocznych przy zmianie,bo to ten sam preparat

 

 

ten sam, ale substancje pomocnicze inne, stąd też pewnie powyższe objawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam czy jakbym nie brał oryginalnego zoloftu to może bym nie miał po nim wysypki i innych rzeczy, mówisz ze go już nie można dostać?

tak nie można go nigdzie dostać, obdzwoniłam dziś apteki w poznaniu, szczecinie, koszalinie, kołobrzegu, zielonej górze i nigdzie nie ma i brak w hurtowniach

 

-- 27 gru 2014, 23:11 --

 

Ja np.biore fluoksetyne 40 mg pod nazwą fluxemed albo fluoksetyna egis i też różnie raz to,raz to i nie ma żadnych skutków ubocznych przy zmianie,bo to ten sam preparat

a wiesz że leków np przeciwpadaczkowych i neurologicznych Pani aptekarka nie wyda ci w zamiennikach, mimo tego że jest to ta sama substancja czynna? bo zamienniki w tej dziedzinie nie są dozwolone, ciekawe jak to do końca jest z ssri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja sie zastanawiam czy jakbym nie brał oryginalnego zoloftu to może bym nie miał po nim wysypki i innych rzeczy, mówisz ze go już nie można dostać?

tak nie można go nigdzie dostać, obdzwoniłam dziś apteki w poznaniu, szczecinie, koszalinie, kołobrzegu, zielonej górze i nigdzie nie ma i brak w hurtowniach

u mnie tez go już nie ma :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że leków np przeciwpadaczkowych i neurologicznych Pani aptekarka nie wyda ci w zamiennikach, mimo tego że jest to ta sama substancja czynna? bo zamienniki w tej dziedzinie nie są dozwolone, ciekawe jak to do końca jest z ssri

Co ty gadasz coś ci dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele.Antydepresanty jeśli tylko dawka sie zgadza,forma,ich ilość mogą a nawet muszą być wydane jako zamienniki jesli tego zażądasz.

http://leki-informacje.pl/leki_refundowane/dane/2467,zoloft.html ty na stronie pod nazwą zoloft w lekach refundowanych wyskakują 3 tańsze odpowiedniki leku w dawce 100 mg i aż 4 tańsze odpowiedniki leku w dawce 50 mg.

ten sam, ale substancje pomocnicze inne, stąd też pewnie powyższe objawy.

Naczytasz sie jakiś pierdół które ci są niepotrzebne i są przeszkodą w twoim leczeniu,myslisz ze co żelatyna,otoczka kapsułki czy powleczenie tabletki wywołuje objawy niepożądane ? Zastanów sie bo sobie wkręcacie dziewczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz że leków np przeciwpadaczkowych i neurologicznych Pani aptekarka nie wyda ci w zamiennikach, mimo tego że jest to ta sama substancja czynna? bo zamienniki w tej dziedzinie nie są dozwolone, ciekawe jak to do końca jest z ssri

Co ty gadasz coś ci dzwoni tylko nie wiadomo w którym kościele.Antydepresanty jeśli tylko dawka sie zgadza,forma,ich ilość mogą a nawet muszą być wydane jako zamienniki jesli tego zażądasz.

http://leki-informacje.pl/leki_refundowane/dane/2467,zoloft.html ty na stronie pod nazwą zoloft w lekach refundowanych wyskakują 3 tańsze odpowiedniki leku w dawce 100 mg i aż 4 tańsze odpowiedniki leku w dawce 50 mg.

ten sam, ale substancje pomocnicze inne, stąd też pewnie powyższe objawy.

Naczytasz sie jakiś pierdół które ci są niepotrzebne i są przeszkodą w twoim leczeniu,myslisz ze co żelatyna,otoczka kapsułki czy powleczenie tabletki wywołuje objawy niepożądane ? Zastanów sie bo sobie wkręcacie dziewczyny

 

skoro niektórzy mają takie objawy, a czytałam już wcześniej o czymś takim, to z palca sobie nie wyssali. Placebo owszem, ale to nie jest jedyne słuszne wyjaśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arnibarni,

weź sobie poczytaj http://www.aptekarzpolski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1068&Itemid=108 skoro twierdzisz ze skład tabletki nie może powodować różnic w jej działaniu

pisze tam też o wspomnianych lekach przeciwpadaczkowych dlaczego należy zachować ostrożność w leczeniu zamiennikami, także wspomniane są ssri ze może być z nimi problem pod tym względem

bo z tego co widze zarzucasz komuś pisanie pierdół a sama jesteś zielona w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro niektórzy mają takie objawy, a czytałam już wcześniej o czymś takim, to z palca sobie nie wyssali.

Widzisz i dla Ciebie to forum jest przeszkodą w wyleczeniu.Bo gdybys nie przeczytała takich rzeczy i nie nabiła sobie nimi głowy,być moze pani w aptece wydała by ci asertin,czy asentre i byś miała problem z głowy.Ale tu działa sugestia że ktoś coś miał i ty też bedziesz mieć.Po ketonalu można umrzeć a jednak jest to dobry środek przeciwbólowy.W takim razie nie żal mi was płaćcie 5 razy tyle za lek co za zamiennik,bo może kapsułka albo tabletka ma inny kolor i powoduje skutki uboczne.Ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz i dla Ciebie to forum jest przeszkodą w wyleczeniu.Bo gdybys nie przeczytała takich rzeczy i nie nabiła sobie nimi głowy,być moze pani w aptece wydała by ci asertin,czy asentre i byś miała problem z głowy.Ale tu działa sugestia że ktoś coś miał i ty też bedziesz mieć.Po ketonalu można umrzeć a jednak jest to dobry środek przeciwbólowy.W takim razie nie żal mi was płaćcie 5 razy tyle za lek co za zamiennik,bo może kapsułka albo tabletka ma inny kolor i powoduje skutki uboczne.Ehhh...

 

nie czytałam nic kompletnie, łyknęłam zamiennik - normalnie bez żadnego nastawienia, sugerowałam się tym że łykam ten sam lek czyli zoloft, nie kapujesz? skąd mam te skutki uboczne? Czułam się dobrze przez cały czas brania zoloftu, nie miałam problemów ze spaniem, nie miałam nawet takich skutków ubocznych jak wchodziłam na samym początku w lek. Mija mi 8 miesięcy psychoterapii i uwierz mi potrafię sobie radzić z takimi wkrętami

 

-- 27 gru 2014, 23:48 --

 

Mi psychiatra powiedziała, że jeśli nie będzie Setaloftu (bo to miałam przepisane) to na lajcię mogę wziąć zamiennik. Najważniejsza jest substancja czynna i to ona musi być ta sama, bez względu na nazwę handlową leku ;)

do niedawna też tak uważałam, dopóki nie przeszłam z zoloftu na asentrę. Nie wiem może akurat w moim przypadku tak dziwnie to podziałało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam o to psychiatrę na najbliższej wizycie :)

Słuchaj często jest tak że zarówno psychiatrze,lekarzowi jak i pani w aptece zależy na tym żebyś ty kupiła zoloft a nie asertin,bo oni mają z tego profity.Nie spotkałaś sie z tym jak przedstawiciel farmaceutyczny wcina sie w kolejke,lekarz go przyjmuje a on proponuje swoje 'najlepsze' produkty często z korzyscią dla lekarza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam o to psychiatrę na najbliższej wizycie :)

Słuchaj często jest tak że zarówno psychiatrze,lekarzowi jak i pani w aptece zależy na tym żebyś ty kupiła zoloft a nie asertin,bo oni mają z tego profity.Nie spotkałaś sie z tym jak przedstawiciel farmaceutyczny wcina sie w kolejke,lekarz go przyjmuje a on proponuje swoje 'najlepsze' produkty często z korzyscią dla lekarza :)

wiem o tym, ale na szczęście mam uczciwego psychiatrę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstaję rano jestem roztrzęsiona, mam dd , patrzę w lustro i jak bym to nie była ja, ciągle mi towarzyszy napięcie, nie mogę spać, nie mogę jeść, ogólne rozbicie, nie mogę się skupić, boję się że mogę być niebezpieczna i zrobić krzywdę dziecku, boję się że stracę świadomość.

 

Ciezko sobie takie rzeczy wkrecic :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, asentre produkuję KRKA. Ktoś pisał kiedyś na forum (nie wiem czy czasami nie miko84) że czuł wyraźnie słabsze działanie asentry w porównaniu do innych zamienników sertraliny i musiał zwiększyć dawkę. Może jednak coś w tym jest.

Ja wiem że substancji czynnej itp. powinno być tyle samo w leku bo inaczej nie dopuszczą zamiennika do sprzedaży, jednak wiecie jak to jest na świecie, gdzie pieniądz rządzi...

Pika jak chcesz zamiennik to weź sobie setaloft actavisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami w niektórych lekach występuje trochę inne działanie mimo że teoretycznie jest to ta sama substancja i wiem to od lekarki z którą się spotykałem kilka lat. Nie wiem czy ktoś z was próbował xanax i jego zamiennik ja tam czułem różnicę w działaniu a nie jestem człowiekiem który ulega sugestii. Myślę że jak zacznie się brać lek jednego producenta i organizm się zaadaptuje to już trzeba się tego trzymać. Ja brałem asertin od początku i było OK. Według Was który z leków SSRI ma największe działanie przeciwlękowe bez pobudzenia ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×