Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak się planuje picie w danym dniu to lepiej nie brać rano tabletki w ten dzień, a na drugi tak (chociaż w organizmie może być jeszcze alkohol)?

 

Dobrze myślisz w dzień gdy masz ochotę wypić coś alkoholowego lepiej nie brać tabletki. A na drugi dzień po śniadanku można już wziąć tabletkę. wszystko powinno grać. Ja gdy brałem tabletkę i w ten sam dzień piłem mogłem spodziewać się bardzo często bólu brzucha, lepiej nie mieszać alko z lekami. Mówi się że może to w jakimś stopniu zaszkodzić w leczeniu, chociaż osobiście myślę ze dwa piwka niczemu nie szkodzą od czasu do czasu nie codziennie. A co do samego picia alkoholu w trakcie leczenia lekami to że nie będziesz brała jeden dzień leku gdy pijesz to nic nie da bo lek i tak będzie w organizmie w krwiobiegu raczej. Lek wypłukuje się dopiero po jakimś tam czasie.

 

enzymy uaktywnione przez picie mogą przekształcać niektóre leki w toksyczne związki, zdolne do uszkodzenia wątroby czy innych organów.

 

Jednorazowa dawka alkoholu zwiększa dostępność niektórych leków trójpierścieniowych, potencjalnie nasilając ich działanie uspokajające.

 

Substancja chemiczna zwana tyraminą, występująca w niektórych gatunkach piwa i wina, wchodzi w interakcje z niektórymi środkami przeciwdepresyjnymi, jak na przykład z inhibitorami monoaminooksydazy, czego wynikiem jest niebezpiecznie duży wzrost ciśnienia krwi. Nawet tak niewielka dawka alkoholu jak standardowy drink niesie ryzyko tego rodzaju interakcji.

 

Leki psychotropowe. Leki w rodzaju chloropromazyny (Thorazine) stosowane są celem zmniejszenia objawów psychotycznych takich jak urojenia i halucynacje. Jednorazowa dawka alkoholu zwiększa uspokajające działanie tych leków, upośledzając przy tym koordynację ruchową i powodując trudności w oddychaniu, które mogą być fatalne w skutkach. Połączenie chronicznego picia i przyjmowania leków psychotropowych może doprowadzić do uszkodzenie wątroby

 

Połączenie alkoholu i lorazepamu może powodować depresję oddechowo-krążeniową, dlatego też leku tego nie należy podawać pacjentom w stanie upojenia alkoholowego

 

Interakcja alkoholu z lekami - komentarz dyrektora NIAAA dr. med. Enocha Gordisa

Osoby spożywające napoje alkoholowe powinny być świadome faktu, że łączenie alkoholu z lekami - zarówno dostępnymi wyłącznie na receptę, jak i tymi, które dopuszczono do wolnej sprzedaży - może stać się źródłem problemów. Na przykład, nawet bardzo małych dawek alkoholu przypuszczalnie nie wolno łączyć z lekami antyhistaminowymi i innymi o działaniu uspokajającym. Osoby, które wypijają duże ilości alkoholu mogą wpędzić się w kłopoty, zażywając powszechnie stosowane preparaty (np. acetoaminofen) w trakcie picia lub w niedługim czasie po jego zaprzestaniu. Osoby starsze powinny zachować tu szczególną ostrożność z uwagi na to, że na ogół przyjmują większe ilości środków farmakologicznych, a zachodzące w ich organizmie procesy fizjologiczne często są z racji wieku upośledzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i widzisz bei TheMan ci napisał to samo co ja widać ogarnięty w temacie ale przecież mi tu nie można wierzyć :lol: Patryk Tobie nie polecam alkoholu Ty bez tego już nie wiesz co piszesz ;)

Chada jak ty pijesz alkohol i jarasz bake to nigdy z depresji nie wyjdziesz, odstawienie wszelkich

substancji psychoaktywnych to podstawa by z tego wyjsc, wczesnie pytanie zadala osoba z nn

nie wiedzialem ze ma nn, myslalem ze ma depresje, ale ja jestem tego zdania ze lepiej wogóle nie pic

jak sie bierze te leki, ale niech inni robia jak chca i ja nikogo nie oceniam swoja miara,ale pomyslcie

wypikesz drinkai pomyslisz o kurde nic mi nie jest moge sie jeszcze napic, wiadomo jak to jest na imprezie :)

poza tym po tym nawet jednym drinku nie myslisz juz racjonalnie, choc tak ci sie wydaje,szczerze mówiac

meczace jest komus cos doradzic czy pomóc a pózniej jeszcze zjeby za to dostac super :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, nerw na sertrze niesamowity (25mg) czy mogę dołączyć lamotryginę o jakiej porze jeżeli sertre biorę rano i ile mg?

 

możesz, ja łykam 75mg ale trzeba na nią wchodzić stopniowo bo ponoć częstym ubokiem są zmiany skórne i alergie i by zmniejszyć ich ryzyko wchodzi się bardzo powoli ponoć...

ja biorę lamo na noc, sertre w dzień.

 

Ponawiam pytanie,wie ktoś od jakiej dawki sertra dziala na dopamine ?

 

od 150mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie drugi dzień na dawce 50 mg(wcześniej przez 4 dni 25). Nudności o poranku i wieczorem jako skutek uboczny- mam nadzieję początkowy. Poza tym ok. Lęki są, dzisiaj nawet trochę słabszy dzień mam jednak znam potencjał tego leku, więc nie pozostaje nic innego jak czekać aż świat znów stanie się kolorowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×