Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Tańczący, muszę powiedzieć, że nie widzę różnicy w spaniu, identycznie wyglądało u mnie jak byłam na 50 mg. i tak samo jest teraz na 100mg. Cały czas biorę Mirtor 15 mg. przed spaniem. Nie wiem, jakby sprawa się miała, gdybym brała tylko sertralinę. Myślę, że na samej sercie musiałabym trochę dłużej czekać na sen. Czemu nie wróciłeś do mianseryny? Przestała działać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Meg1985, na 5mg miansy spanie raczej słabe a większe dawki powodują u mnie stan między lękiem a agresorem bez powodu, więc kombinuję z lekiem nasennym dalej ;)

 

-- 25 sie 2014, 21:35 --

 

A powiedz mi, czujesz się lepiej rano, w południe czy wieczorem przed wzięciem mirty? Bo ja o dziwo na mircie gorzej czułem się wieczorem zanim wziąłem proch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie byłeś zadowolony z mirty, pamiętam, że pisałeś, że Cię negatywnie nakręcała, ale może ta niska dawka, którą biorę 15 mg. byłaby dobra? Pewnie próbowałeś. Masz problemy z zaśnięciem, czy ogólnie kiepsko śpisz w nocy?

 

-- 25 sie 2014, 22:46 --

 

Tańczący z lękami, tak myślę i chyba największe spadki nastroju mam rano, nie wiem czemu, może sertra już po 24 godz. przetaje działać, bo biorę rano. Więc jak się budzę, czuję się źle, mam lęki, ale potem biorę Setaloft i wszystko zmienia się na lepsze. Oczywiście nie zawsze mam lęki, ale często. I później już do końca dnia jest dobrze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, wyjazd bardzo udany, Włochy cudowne, wracałam przez Austrię i muszę powiedzieć, że zawiódł mnie Wiedeń. Ludzie chłodni i zamknięci w sobie. Mówią strasznie dziwacznym dialektem i nie próbują pomóc cudzoziemcowi w zrozumieniu ich mowy. Strasznie zaniedbany naród. Oj dużo by opowiadać. Ok. już wracam do tematu.... Tańczący z lękami, widzę, że u Ciebie zmiany w lekach? zwiększyłeś Sertralinę? Jak zwykle dobry dobór repertuaru:) Tym razem Dżemik:) Brawo

Co do tych ludzi z Austri, moze maja depresje :roll:

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, nie mają do tego powodu, zarobki u nich nie takie małe, a chodzą gorzej ubrani niż Polacy, strasznie są zapuszczeni, ale oczywiście nie można uogólniać, bo zdarzają się wyjątki. Ale myślę, że nie powinni mieć powodów do narzekań, dość bogaty kraj, prawie cały na terenie górskim, bogate dziedzictwo kulturowe, a ludzie chłodni, oschli, prowincjonalni:(

 

-- 26 sie 2014, 14:22 --

 

Czy Wy też macie na sercie kiepski humor od rana, a potem w ciągu ulega on poprawie? u mnie najgorzej jest rano, tuż po przebudzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o austriaków to ja bylem w austri w wieku 19 lat, pracowalem tam kilka miesiecy, ale ja bylem na samym koncu Austri, mi sie trafili fajni ludzie u ktorych mieszkalem i pracowalem, fajne widoki to byly czasy czlowiek mlody dopamina szalala, a teraz sie czuje jak dziadek kurwa mac :evil:

Co do twojego pytania to ja tak mialem na kazdym leku przeciwdepresyjnym, zalozylem watek ostatnio wlasnie o tym ze najlepiej w depresji czukemy sie wieczorami i w nocy, a najgorzej z rana i to bez wzgledu na to czy bierzemy leki czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patryk29, a gdzie ten wątek, chętnie poczytam co tam ludziska piszą. Nie dołuj mnie proszę, że czujesz się jak dziadek, bo jesteśmy chyba w podobnym wieku, a ja właśnie dopiero teraz obudziłam się z zamiarem wyjazdu za granicę i ułożenia sobie jakoś życia. Mam refleks, nie ma co:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wątek odnaleziony:) A jeśli chodzi o to co wcześniej pisałam, to wszystko zależy od tego gdzie i na kogo trafimy. Tak samo w pracy, zawsze się znajdą super ludzie z którymi można konie kraść i zawsze jakieś wkurzające persony, na które nie możemy patrzeć, przynajmniej ja tak miałam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Kochani,dawno mnie tu nie było,być może nie pamiętacie już mnie. Od 2tygodni biorę Setaloft,pierwszy tydzień 25mg,teraz 50mg. Biorę ten lek ze względu na nerwicę lękową. Czuję się w miarę dobrze,ze skutków ubocznych dokuczaja mi mdłości,zawroty głowy,przyspieszone bicie serca,jednak nie to mnie martwi.Od kilku dni czuje strach w środku,wiem,ze nic mi nie grozi ale jednak czuję ciągle delikatny lęk. W dodatku mam natrętne myśli,że ten lek nigdy się nie rozkręci i że przez skutki uboczne może stać mi się krzywda. Po jakim czasie działa setaloft? Czy w ogóle będzie normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

małami to co opisujesz, to tzw. lęk wolnopłynący i wiem że jest męczący, to normalne że lek który przyjmujesz, z początku może nasilać lęk a nawet go wywołać, musisz poczekać parę tyg. na stałej dawce i powinno być coraz lepiej. Możesz też poprosić lekarza o coś przeciw lękowego doraźnie, nawet rodzinny powinien przepisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności na forum. Już na wstępie mam prośbę o poratowanie radą.... biorę po 100mg dziennie od ok.11 miesięcy i dziś się tak złożyło, że uświadomiłem sobie właśnie, że nie jestem pewien, czy dziś zażyłem dawkę :( Obstawiam tak 50/50. Co lepsze w razie czego... pominąć jedną dawkę, czy zażyć o 1 więcej?? Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze chyba nigdy w życiu nie byłam taka odważna (w sensie podejmowanie nowych wyzwań, kontaktu z innymi osobami), jak teraz.

Nie wiem w ilu procentach jest to zasługa setry..., ale mhm- podoba mi się to :105: .

 

miałam podobnie :)))

 

Miałaś? :( . Proszę Cię, napisz że to nie minie... :uklon:(napisz prawdę ;P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×