Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie... placebo czy też nie - póki co czuję się zaj*biście, zero niepokoju w ciągu dnia. Ta nerwica lękowa to dopiero abstrakcja - człowiek sam sobie te lęki wkręca, a tu nagle bum - znikają, gdy tylko sobie wmówi, że leki działają natychmiast. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

 

Z lekką nerwicą zmagałem się praktycznie przez całe życie, niestety masakryczne nasilenie w ostatnim czasie zmusiło mnie w końcu do wizyty u psychiatry. Przepisał mi asertin i doraźnie hydroxyzynę (która niespecjalnie na mnie działa ale to akurat mało ważne). Lekarz kazał brać asertin po 25mg rano i wieczorem. Na razie dokładnie od tygodnia biorę tylko rano - postanowiłem zacząć od minimum. Parę niezbyt nasilonych efektów ubocznych wystąpiło, choć trudno powiedzieć czy to lek, czy sama nerwica - no może poza huśtawkami stanu psychofizycznego: od całkowitego zamulenia, po mega energetyczne stany (przez 2,3 godziny nie potrafiłem usiedzieć na miejscu i miałem uczucie, że energia mnie rozerwie od środka plus milion myśli na sekundę). Ogólnie wydaje się, że nastrój się ustabilizował ale oczywiście musiała odezwać się moja stłuszczona wątroba. Od wczoraj mam cholerną zgagę, jakiegoś gula w gardle, przelewanie w żołądku i ucisk ze strony mojej kochanej przyjaciółki wątroby.

Nie wiem czy ktoś tutaj też miał przejścia z wątrobą i czy spokojnie można zwiększyć dawkę? Najwyżej kopnę się do apteki po jakiś hepatil plus coś na zgagę ;)

 

Druga sprawa - czy mogę powoli przejść na 50mg i czy bawić się w dzielenie tabletki na rano i wieczór czy lepiej całość rano łyknąć?

Wiem, że teraz biorę śmieszną dawkę ale mój organizm pierwszy raz ma do czynienia z takimi lekami i pewnie przy 50-tce też zaprotestuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei przecież nie bawię się w jakieś eksperymenty, czy coś. Po prostu trochę mnie martwi, że zaledwie po tygodniu brania tak małej dawki odzywa mi się wątroba. Nigdy nie zażywałem leków długotrwale i nie wiem czy to tylko jakiś skutek uboczny i to olać, czy kupić coś wspomagającego wątrobę.

Co do dawki - szczerze mówiąc bałem się skutków ubocznych więc zacząłem od połowy przepisanej dawki ale jak najbardziej mam zamiar zacząć brać tak jak kazał lekarz. CIekawi mnie tylko czy to jest jakaś różnica między 50-tką w całości, a rozłożoną na rano i wieczór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davin na jakiej podstawie to piszesz?

Jak to sobie wyobrażasz?

Panie doktorze, przyszedłem po coś na wątrobę za radą pewnego Davina, a i zapomniałbym dodać, że leki też przyjmuję inaczej niż pan zalecał, rzecz jasna także za radą Davina.

 

Pisząc to nie miałam zamiaru Cię obrazić, nawet gdy sama miałam problem to mi doradziłeś ;) .

Nie boisz się jednak, dawać tak radykalnych rad? Co jeśli to tak nie zadziała, co na to lekarz?

 

LuckyLuk, nie pytałeś psychiatry co robić w związku ze skutkami ubocznymi? Kiedy masz wizytę? To są Twoje pierwsze leki?

Współczuję skutków ubocznych. Ja jutro biorę pierwszy raz 100 i być może sama wystraszona napiszę "co mam robić" :zonk: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bei, na takiej że psychiatra mi karze robić badania co jakiś czas i po kiepskich próbach wątrobowych przepisał mi lek. A co do wszystkiego to może zmienić lekarza. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Davin, dlaczego miałby zmienić lekarza?

Nie neguję tego, że psychiatra może przepisać leki.

Chodziło mi o to na jakiej podstawie doradzasz branie tabletki raz dziennie, gdy lekarz kazał dwa?

Ja się nie znam, może faktycznie ten lek powinno się brać raz, ale wtedy co to byłby za lekarz, gdyby popełniał takie błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pewnym czasie organizm się wysyca lekiem, okres półtrwania to ponad doba, nie będzie miało z czasem większego znaczenia jak zażywasz.

Co do wątroby - trzeba to sprawdzić, może nawet badanie enzymów. Można poprosić o skierowanie na NFZ u swojego POZ...

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×