Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

102 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      26
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

mam brac wieczorem 100mg bo ponoc poprawi sen a w dzien zaktywizuje.po waszych postach zaczynam miec watpliwosci bo zawsze przy innych ssri branych w dzien wystepowala u mnie bezsennosc.

poltrwanie sertraliny to 26h wiec chyba wsio rybka kiedy sie wezmie i tak moze wystapic bezsennosc prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tylko w większy stres i leki powodowały bezsenność. Asertin dla mnie póki co najlepiej wpływa. No może na początku mojej walki z chorobą był jeszcze Citabax . Też zero ubocznych skutków. Nie mniej jednak esci już mnie kładło na kolana.

Dziś zwiększyłam dawkę do 75mg. Nawet ok. Zaczynam trzeci tydzień setralinę po odstawieniu esci. Mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkad zwiekszylem dawke po 9dniach z 50mg na 100mg, noce staly się mocno bezsenne, zasypiam dopiero nad ranem, we znaki daje się również uczucie wzmożonego ciepła, potliwość, i zadziwia mnie jeden taki szczegol który się również pojawil, nie wiem jak to wyjasnic, w pół świadomym momencie zasypiania dopada mnie taki zryw miokloniczny, nie nazywal bym tego drgawką albo napadem, ale nie jest to fajne uczucie,takie elektryczne szarpnięcie, czuje się przez ułamek sekundy jak bym spadał i nagle sie wyrywam w gore budząc, minie mi to kiedyś? nie czuje sie teraz dobrze, pojawil się delikatny niepokój, kidy mogę liczyc na powrot normalnych nocy i samopoczucia?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam ze mam pewne obawy ze może to być objaw zespołu serotoninowego, bo teraz tak czytam ze objawy zs to wlasnie m.in bezsenność ciśnienie, i mioklonie senne, ta obawa się wziela stad ze przed sertalina jadlem przez miesiąc fluoksetyne w dawce 40mg, miedzy fluoksetyna a setralina zrobiłem jedynie 5dni przerwy bo tyle nakazała lekarka,a fluo się trzyma bardzo długo do 5tyg, wiec trochę mnie zdziwilo ze ta przerwa wynosi zaledwie kilka dni ale nie dyskutowałem, nie wiem czy zejść spowrotem na 50mg czy po prostu się uspokoić i przyjąć to za zwykłe uboki które zaraz przejdą? dzwoniłem do mojego anioła stróża ale jest on teraz w innej przychodni w innym miescie a wizyte mam dopiero za miesiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BELFEGOR, u mnie podobnie. Teraz na 100 też jestem. Spać nocą nie mogę, zasypiam rano ( nie jest to u mnie coś niezwykłego ale przy lekach znów się nasiliło), te drgania w czasie snu zdarzały mi się również bez leków ale teraz mam je częściej ale nie przeszkadza mi to bo znam to zjawisko od dawna. Pocieszając, była tragedia, chodziłam po domu głośno mówiąc najpierw ze umieram a potem że chcę umrzeć... po ok.2 miesiącach dopiero zaczęłam czuć się delikatnie lepiej i mam nadzieję że będzie jeszcze trochę tendencji zwyżkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak oceniacie potencjal przeciwlękowy sertraliny ?po jakims czasie można zauwazyc takie działanie i na jakiej dawce?,

jestem 5dzien na 100mg, wcześniej było 9dni na 50mg, na razie to jest bardziej gorzej niż lepiej, natrafiłem się również na posluchy ze serta może być nawet lękotwórcza,poprzez działanie dopaminowe (?) może ktoś mnie wyprowadzić z tego ciemnego tunelu wątpliwości? , jak to z tym jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak najprosciej tlumaczac, niemozliwe jest zeby serta byla lekotworcza nawet w tych wysokich dawkach >150mg gdzie uwalnia sie dopamina bo po 1wsze to za duzo jest serotoniny ktora nie pozwala "rozwinac skrzydel" depaminie. (co bylo juz pisane)

lekotworcza dopamina sama w sobie moze byc ale nie w tak malych ilosciach. Gorzej bedzie to fakt odstawiac taka sertraline, gorzej od reszty SSRI

wszystkie leki dzialajace na dopamine trudno odstawic ale podczas kuracji dzialaja przeciwlekowo.

 

prawda? jak cos niech mnie ktos poprawi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maniek123321, Sertralina może być na początku lękotwórcza jak każdy SSRI, bo pośrednio(przez zwiększanie ilości endogennego liganda- 5-HT) agonizuje rec. 5-HT2c. Co do odstawiania nieprawda. Według praktycznie wszystkich opracowań najcięższymi do odstawienia lekami z grup SSRI/SNRI są paroksetyna i wenlafaksyna(w jej przypadku być może wynika to ze strukturalnego podobieństwa do tramadolu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 tabletek za mną, a ja czuję się coraz gorzej, nachodzą mnie myśli by to odstawić, nie czuję się sobą, mam szczękościsk, telepie mnie, natrętne myśli, niepokój, przed braniem leków aż tak źle się nie czułam. Czekać jeszcze? Najgorzej jest rano, wieczorem jakby trochę lepiej, ale takie poprawy samopoczucia w ciągu dnia są chwilowe. Zaczynam tracić nadzieję :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, To co opisujesz to typowe objawy dla tych leków na początku, trzeba to przetrwać, nie ma innej drogi, lekarz powinien Cie o tym poinformować.

 

-- 23 mar 2014, 13:08 --

 

Ewentualnie możesz wspomóc się benzo na początku, co by było bardzo wskazane choć by z tego względu że cierpisz na paniczny lęk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pika30, też przez to przechodziłem, to normalne, dark opisał wyżej o co chodzi. W zależności od organizmu może to trwać 2-4 tyg. dopóki nie zajdą odpowiednie zmiany receptorowe, serotonina będzie z początku "drażnić" te "złe" receptory.

 

-- 23 mar 2014, 13:40 --

 

Poza tym na napady lęku są skuteczniejsze ssri od sertraliny, chociaż to i tak zależy w głównej mierze od organizmu, predyspozycji danego człowieka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te leki często działają tak, że pogarszają stan na początku by poprawić go po jakimś czasie. Oczywiście jest też pewna granica złego samopoczucia i tego ile można wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×