Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ale ciekawi mnie ten lek od dawna. Szkoda że lekarze w tym mój mają takie przykre zdanie na temat tianeptyny, chciałem ją ostatnio próbować to usłyszałem oczywiście że to dla rozchisteryzowanych bab.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdanie lekarzy o danym leku często jest bardzo krzywdzące i rodzi się na podstawie ich przekonań lub opinii innego kolegi lekarza. Zawsze można zmienić takiego lekarza. Nie wydaje mi się aby Twój obecny był Ci w stanie pomóc?

 

-- 20 sty 2014, 14:46 --

 

A podobną opinię "dla bab po menopauzie" słyszałem o escitalopramie. Każdy lekarz ma swoje widzimisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już tydzien na mixie 150mg sertraliny z 60mg miansy i nastrój rewelacja, choć początki były straszne. Dobrze podziałało na OCD i depresje.

Teraz tylko, żeby to utrzymać jak najdłuzej a najlepiej wiecznie:D

 

-- 20 sty 2014, 15:00 --

 

Popiół, zanim zaczniesz innych specyfików naprawde wypróbuj połączenie serty z miansą

 

-- 20 sty 2014, 15:06 --

 

chciałem ją ostatnio próbować to usłyszałem oczywiście że to dla rozchisteryzowanych bab.
szkoda, że nie powedział dla impotentów psychiatrów :smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmuję Setaloft po dłuższej przerwie, w trakcie której brałem bez efektów Efevelon. Odstawienie sertraliny było podyktowane tym, że miałem wrażenie, iż nie daje ona efektów, jakich bym oczekiwał (mimo bardzo dużej dawki, 250 mg).

Dopiero po 2-3 miesiącach od zaprzestania jej brania odczułem, jak bardzo mi pomagała. Wrócił bardzo kiepski nastrój, silny lęk i natręctwa.

 

Teraz biorę 100 mg Setaloftu i widzę, że naprawdę mi pomaga :smile: Czuje się zdecydowanie lepiej. Jakbym miał założoną blokadę na odczuwanie dołów. Dodatkowo natręctwa trwają zdecydowanie krócej, mogę skutecznie wdrażać ćwiczenia behawioralne.

Skutków ubocznych raczej nie zauważam. Może jeden: czasami za dużo jest tej energii we mnie, ale nie przeszkadza mi to :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stres może powodować nadaktywność osi HPA. Z czasem ten stres i kortykosteroidy niszczą "zawleczkę" w mózgu, która hamuje aktywność osi. Więc z czasem organizm nie potrafi przystopować i poziom kortyzolu jest chronicznie podwyższony.

 

Jeśli Twoim problemem jest ten kortyzol to powinieneś spróbować samej mirtazapiny/mianseryny lub amitryptyliny. Wszystkie SSRI/SNRI będą pogarszać, szczególnie początkowo Twój stan, bo podwyższają kortyzol (początkowo) i słabo go obniżają (brane dłużej). SSRI są najmniej skuteczne w depresji melancholijnej (w której jest nadmiar kortyzolu).

 

Skąd wiadomo czy problemem jest kortyzol? Jak osobniczo dobrać najbardziej optymalny LPD? Psychiatra i tak korzysta tylko z wywiadu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miko czytam to forum regularnie i słyszałem to już od Ciebie setki razy ;)

Niestety mirta/miansa nie dają rady, no chyba że trzeba na to lat bo przecież stars siał spustoszenie latami więc dlaczego nagłe obniżenie kortyzolu miało by tak szybko problem załatwić.

 

Połącz sertraline+mirtazapinę+bupropion lub reboksetynę i ewentualnie lek augmentujący np. buspiron, lit. Ewentualnie aktywizujące i przeciwlękowe neuroleptyki. W końcu coś musi zadziałać. I na depresję i na stres z lękiem. Jak się poruszy na ślepo każdy możliwy przekaźnik i receptor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popiół, zanim zaczniesz innych specyfików naprawde wypróbuj połączenie serty z miansą

 

Zgadzam się z ladywind, mix sertry i miansy to póki co najlepsze co brałam. Już chciałam odstawiać mianserynę, bo duży apetyt, poza tym na 150 sertry miałam skłonności do autoagresji+nieznośne wycofanie więc też zastanawiałam się czy nie próbować zmieniać, ale po wejściu na 200 i zwiększeniu mianseryny czuję, że to jest TO. Ewentualnie będę zwiększać miansę-nie mam już napadów obżarstwa (może dlatego, że trochę stresów w pracy) więc w końcu czuję, że mam szansę na lepsze samopoczucie.

 

khaleesi, ja biorę Zoloft-zamienniki na mnie źle działały (co prawda próbowałam tylko 2 generyków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 100mg na 75mg.... ach jak cudownie :))))

łatwo mi się rano wstaje, wróciła energia a przemineły spadki sił i zawroty głowy oraz uczucie ciężkości kończyn... :)

Lepiej też śpie w nocy niż na 50mg, choć bywa z tym różnie ale ogólnie jestem wypoczęta. No i libido wróciło :)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 100mg na 75mg.... ach jak cudownie :))))

łatwo mi się rano wstaje, wróciła energia a przemineły spadki sił i zawroty głowy oraz uczucie ciężkości kończyn... :)

Lepiej też śpie w nocy niż na 50mg, choć bywa z tym różnie ale ogólnie jestem wypoczęta. No i libido wróciło :)))

jak długo brałas 100?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 100mg na 75mg.... ach jak cudownie :))))

łatwo mi się rano wstaje, wróciła energia a przemineły spadki sił i zawroty głowy oraz uczucie ciężkości kończyn... :)

Lepiej też śpie w nocy niż na 50mg, choć bywa z tym różnie ale ogólnie jestem wypoczęta. No i libido wróciło :)))

jak długo brałas 100?

 

półtora miesiąca... dość długo więc by stwierdzić, że moje złe samopoczucie to nie uboki po zwiekszeniu dawki.

Zwłaszcza, że miałam inne uboki które minęły po jakiś 3 tygodniach od zwiekszenia np. zaostrzenie depresji i myśli samobojcze, a te fizyczne objawy za nic nie mijały więc to po prostu za duza dawka dla mnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dream*,

ciekawe, bo to nie jest jakaś bardzo duża różnica dawki

 

-- 20 sty 2014, 23:19 --

 

myśli samobójcze przy takiej zmianie dawki??

 

tyle, że ja na 100mg wchodziłam z 50mg więc zmiana dawki jest spora... a teraz zmniejszyłam niewiele i jest optymalnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×