Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

pamiętam jak zaczynałam brać asentrę to było fatalnie. ale potem stopniowo z dnia na dzień sytuacja się poprawiała,

brałam ją rok i faktycznie dużo mi pomogła, ze mną jest tak że łatwo wpadam w złość i cały dzień chodzę z napietym układem mięśnowym ;) a asentra potrafiła wspaniale mnie rozluźnić, więc powodzenia

daj jej szansę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , jestem nowa na tym forum ale ja też potrzebuje z kimś pogadać. Na nerwicę lękową leczę się od 3 lat u lekarza rodzinnego (fluoksetyna) ale teraz nadszedł czas na psychiatrę. Zapisał mi Asertin po 50mg rano i zaczęła sie jazda. Biorę go od tygodnia i niezbyt sie czuje mam wrażenie że jestem obecna tylko fizycznie bo moje ciało jest gdzieś indziej. Czy mogą to być objawy uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki śliczne

 

ależ prosię bardzo i do usług.

 

 

jestem obecna tylko fizycznie bo moje ciało jest gdzieś indziej

 

to może być asertin albo jeden z objawów nerwicy, ale musiałabyś się skonsultoważ z lekarzem najlepiej. Ja, jak juz pisałam, tez miałam różne takie historie. Nie od razu prywykłam do asentry, ale teraz jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie,bo mam zamiar dzisiaj wypić 3 browce ksiaże tykko mam problem bo wziałem tabletke zoloftu,czy tto może miec ujemne działanie fizyczne i psychiczne i czy to tak jak bym zaczynał o dnowa leczenie i czy jak się przerwie na jeden dzień leczenie po to,żeby wypić to sie cos s tanie chodzi mi o leczenie czy jak sie przerwię na 1 dzień ,to tak jakbym od poczatku zaczynał sie leczyć przypominam,że piję raz na miesiąc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy tto może miec ujemne działanie fizyczne i psychiczne i czy to tak jak bym zaczynał o dnowa leczenie

spokojnie mozesz wypic te 3 browary - aczkolwiek nie polecam nie wpłynie to jakoś straszliwie na cały proces - bo leki w zasadzie nie lecza:)

 

piję raz na miesiąc !

 

najlepiej wogle nie pić

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja od jutra zaczynam brac Setaloft.Czytajac Wasze opinie troche sie go boje.Wczesniej bralam Seronil i czulam sie na nim super dopoki nie "przestal dzialac" a mam na mysli to, ze euforia minela.Nie liczac 1 tygodnia zwiekszonych na maxa lekow i wieczornych nudnosci to bylo super, czulam wielka wszechogarniajaca milosc do swiata ;) bylam zadowolona i pelna energii.Gdy mi to minelo dostalam Asentre.Nie odczuwalam jej wcale, ani skutkow ubocznych, ani juz tym bardziej zadnej poprawy.Teraz Setaloft, ale bardziej niz z leku ciesze sie z lekarza, w koncu trafilam na odpowiedniego.Oprocz leczenia farmakologicznego, moze zaczne niedlugo terazpie, bo nic nie pomaga tak jak terapia wlasnie.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zazywam asentre od 3 tygodni (+ sulpiryd + lek nasenny).

Nie wiem czy to leki, czy wiara w cuda spowodowały, że kilka godzin po zazyciu zaczęłąm się czuć dobrze. Byłam zszokowana reakcjami własnego organizmu. 2 dni trwała "euforia". Tak musze nazwac ten stan- całkowite rozluźnienie, usamiech na twarzy, jakas nieludzka siła, która powodowała, że nie odczuwałam zmęczenia, znużenia. Ze snem tez żadnych problemów (imovane). Rano nareszcie czułam sie wyspana.

Kolejne dni przyniosły uspokojenie. Teraz sytuacja sie unormowała- tzn. jestem rozluźniona, nie płaczę, potrafię dość rozsądnie oceniac sytuację. Pozostały jedynie stany lękowe, ale o zdecydowanie mniejszym nasileniu. rano troche boli mnie głowa. Wydaję mi się, że asentra akurat w moim przypadku okazała się strzałem w 10. Ktoś miał podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich tych, którzy biorą lub zaczynają zażywać lek Setaloft. Otóż ja, wkraczam w drugi miesiąc leczenia i cóż... mam pewne pytania i wątpliwości, i licze na szybką pomoc. Czy mi pomógł, trudno mi to stwierdzić, jednak zauważyłam, że po wypiciu alkoholu, źle się czuję i bardzo szybko "tracę przytomność". Nie chcę żeby ktoś pomyślał, że niewiadomo ile piję, jednakże bardzo mnie to nurtuje i zastanawiam się czy ktoś ma podobny problem. Jak organizm reaguje na połączenie z alkoholem? Czy to przez ten lek tak się zachowuje? Czy można "coś" wypić? Jak to jest? Licze na szybką odpowiedź :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój psychiatra twierdzi, ze jestem szczęsliwcem :D czyli osobą bardzo wrazliwa na działanie sertraliny.

Przeglądałam formu i doszłam do wniosku, że jako jedyna jestem w pełni zadowolona z działania asentry. Nikomu nie pomaga?

A może poprostu tutaj nie wypada być zadowolonym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałam, ze jestem szczęśliwcem. Byłam naprawdę w fatalnym stanie. Zupełnie nie spodziewałam się takich efektów. Lekarz wspomniał, że leczenie wymaga czasu. Dobrze, ze nie zajrzałam tu przed rozpoczęciem farmakoterapii.

Nie wiesz czy asentra moze miec wpływ na cykl? U mnie rozregulował się. (skrócił) Poza tym bardzo bola mnie piersi. W sumie nie wiem gdzie mam sie udac. Do psychiatry?ginekologa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziś jest czwarty dzień, biorę jedną rano 50 mg, poprzednie dni były ok, nie martwiłam się, nie dołowałam, jakbym odpłynęła, nie myślałam o byłym, nie wkręcałam sobie jakichś chorych historii z nim związanym itp. i ogólnie dobrze się czułam, wreszcie się uśmiechałam

a dziś wstałam zdołowana... i sobie na 'dzień dobry' wkręciłam, że on ma już jakąś nową pannę... przecież to nie powinno mnie w ogóle obchodzić!!! a nie mogę teraz przestać o tym myśleć, znowu nie chce mi się wstawać z łóżka...

 

może jestem niecierpliwa, może chcę mieć to już za sobą, może w złym miejscu to w ogóle napisałam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Camelio... cierpliwosci. te leki tak naprawde zaczynają działać dopiero po 3 tygodniach. na początku czułaś się dobrze, może to zadziałało jak efekt placebo. teraz przez jakiś czas możesz czuć się jeszcze bardziej zdołowana niż przed tem. przynajmniej ja tak miałam. przez tydzień najchetniej bym nie wychodziła z domu. musisz się trzymać i przetrwać jakoś ten czas. najlepiej mieć przy sobie kogoś.

ja właśnie skończyłam terapie tym lekiem. brałam go przez pół roku.

życze powodzenia i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Luxete ale nic mi nie pomaga a dzisiaj jest 14 dzień. Nadal jednak ten lek biorę i mam pytanie czy coś może się dziwnego dziać z moim organizmem gdy przez 3 dni nie będę brała tego leku? Tak wyszło, że wyznaczono mi kolejną wizytę za 31 a tabletki są na 28 dni. Może wystąpić jakaś reakcja?

Pozdrawiam

 

Jakiś czas temu wróciłem do Luxety, bo odstawiłem leki na 3 - 4 miesiące. Luxeta u mnie zaczęła znowu działać dopiero po jakimś 1,5 miesiąca. Luxetę spokojnie może wypisać Ci lekarz rodzinny, więc nie musisz czekać na wizytę u psychiatry. Oczywiście raczej nic się nie stanie jak nie będziesz brała przez 3 dni, najwyżej gorszy humor :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej.

jezeli chodzi o alkohol, to rozmawialam z moim psychiatra, mowil ze mozna wypic, nie duzo, chociazby dlatego ze podczas brania lekow alkohol szybciej kopie.powiedzial mi ze setaloft to lek ktory w miare krotko utrzymuje sie w organizmie, wiec sa male szanse na ew zatrucie sie alkoholem po lekach, co jak wiadomo po kazdych moze sie zdarzyc...

ja dzisiaj pierwszy dzien biore setaloft, czuje sie mowiac szczerze fatalnie, mam nadzieje ze to minie...

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×