Skocz do zawartości
Nerwica.com

Potrzebuje pomocy, paniczny lęk przed pójściem do pracy


Zagubiona889

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy ponieważ już nie daje sobie ze sobą rady. 

Od niedawna mieszkam poza granicą kraju i chyba nie radzę sobie. Panicznie boje się iść do pracy. Głównym powodem mojego strachu jest słaba znajomość języka, to mi właśnie spędza sen z powiek. Ale też ogólny, irracjonalny strach który mnie paraliżuje. On urasta do takiej rangi że nie potrafię iść do pracy (wiem jak to głupio brzmi), nawet nie potrafię spróbować bo zawsze z rana płacz, wymiotuje, boli mnie brzuch i trzęsę się. Nie potrafię tego opanować i w ostatniej chwili rezygnuje. 

A później najgorsze; wyrzuty sumienia bo nie poszłam do pracy, bo nie nadaje się do niczego, bo jestem tutaj nikim ze słabym językiem. Dobijam się psychicznie.

Swoją frustrację wyładowuje na najbliższej mi osobie, wyżywam się, krzyczę, ranie ją słownie. Naprawdę nie poznaje siebie. Chciałabym wziąć się w garść, ale nie potrafię, jestem żałosna.

Czuję się pusta w środku, a jednocześnie mam potworny mętlik w głowie, nie potrafię myśleć racjonalnie. 

Coraz większą trudność sprawiają mi proste czynności; zmuszam się żeby się uczesać, jakoś wyglądać jak człowiek, zmuszam się żeby posprzątać w domu, żeby cokolwiek zjeść. Jestem bez energii, bez życia, nic mi nie sprawia radości. 

Czuję się podle bo wyżywam się na bliskiej osobie żeby sobie ulżyć... Mówię rzeczy których wcale nie myślę, nie wiem dlaczego. 

Jak mam poradzić sobie ze sobą? Ja już nie mam na to wszystko siły, czuje się naprawdę jakbym była śmieciem. Nie widzę już sensu w życiu. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Nie wiem w jakim kraju zyjesz, wiec nie jestem pewna, czy u ciebie sa oferowane kursy jezykowe z urzedu pracy? Dla osob na zasilku? Masz obecnie umowe o prace czy jestes osoba bezrobotna? Istnieja rowniez kursy wieczorowe. Lepsza znajomosc jezyka na pewno wplynelaby na twoje samopoczucie, poza tym mialabys cel. Terapia, wizyta u specjalisty? Za granica mozna znalezc polskojezycznych lekarzy. To jak opisujesz twoj stan, przpomina mi moje przejscia z depresja. Jezeli dodatkowo masz nerwice, nie probowalabym walczyc z tym samotnie, bez pomocy lekarza, terapii, lekow. Czy bliska osoba wie w jakim jestes stanie? Czy probowalas z nia szczerze porozmawiac?  Moze warto rozwazyc powrot lub urlop w Polsce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

ja po długim okresem niepracowania (choroby) również mierzyłam się w podobnym lękiem, na początku nawet tylko udawałam, że szukam pracy, a tak naprawdę nie wysyłałam CV. dopiero jak zlokalizowałam źródło lęku, było mi łatwiej nad tym pracować. ostatecznym rozwiązaniem było dla mnie pół etatu. 

 

jak już wiesz, z czym wiąże się (głównie) twój lęk, może spróbuj pouczyć się trochę języka? pomyśl sobie może, co może się konkretnie stać, jak czegoś nie zrozumiesz, albo nie będziesz potrafiła odpowiedzieć i ułóż sobie scenariusze reakcji. Wiesz, nie jest ważne, co inni o tobie myślą, ważne jest to, jak ty sama o sobie myślisz. że dziwnie spojrzą?  no to spojrzą. poza tym, niech się może zaczną uczyć polskiego: zobacz, ilu jest obcokrajowców, kltórzy po latach potrafią powiedzieć tylko "dzień doby".

 

rzecz w tym, żeby zobaczyć, że konsekwencje nie są tak ogromne, jak się ich spodziewasz. wtedy praca nad lękiem będzie odrobinę łatwiejsza. poza tym, jak cię ktoś przyjął do pracy,, to oznacza, że Twój język obcy jest wystarczająco dobry:)

 

osłuchiwanie się (wśród ludzi, radio, tv) i czytanie to dobry pierwszy krok, kolejnym będą kursy, i, być moze z bardziej fachową pomocą (psycholog online?) powoli z tego wyjdziesz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×