Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pomóżcie mnie zdiagnozować - nie daję rady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Borykam się od długiego czasu z zespołem problemów, które nie wiem już jak rozwiązać. Praktycznie od 5 miesięcy żyje z następującymi dolegliwościami:
- przewlekłe bóle karku
- kołatanie serca
- ciągłe myślenie o własnym zdrowiu i ciele
- gonitwa myśli (różnych, pozytywnych i nie)
- mrowienie w lewej nodze
- uczucie jakby ucisku w szyi po jej dolnej lewej stronie
- ciągłe napięcie nerwowe i mięśniowe
- najgorsze, a jednocześnie trwające niemal bez przerwy poczucie snu na jawie, jakby takiego delikatnego odrealnienia.

Wyniki podstawowe (trzustka, wątroba, krew, mocz, tarczyca) totalnie w normie, środkowe wartości. Byłem u neurologa, bo męczyły mnie bóle głowy - po usunięciu zębów mądrości przeszło, ale ból karku jest ciągły. Chodziłem na masaże - pomagały na 1-2 dni i to napięcie w karku wraca. Miewałem przez chyba miesiąc strach przed zemdleniem, chociaż nigdy w ciągu 30 lat nie zemdlałem. Miewałem zaburzenia widzenia, ale to też zniknęło. Podczas tego delikatnego odrealnienia boję się, że wariuję.

Gdzie mam jeszcze szukać pomocy? Te najcięższe objawy (uczucie snu na jawie, kołatanie serca) nigdy nie pojawiają się naraz, albo jedno, albo drugie.

Zdarzają mi się pojedyncze dni, gdy czuję się subiektywnie dobrze, poprawnie, ale potem zaś wraca cały ten cyrk. Czy ja jestem chory psychicznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśleć myślałem, terminy są jakie są - dopiero w połowie stycznia uda mi się prywatnie gdzieś dostać.

Byłem ze 3 miesiące temu u psychologa i psycholog stwierdził po pierwszej wizycie, że to nerwica. Sądziłem, że sam ze sobą powalczę, bo kto inny niż ja sam mogę się przekonać, że nic się nie dzieje, ale te objawy nasilają strach, a strach nasila objawy i zamknięte kółeczko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i byłem znów u lekarza internisty - zbadano mi ponownie tarczycę (koloidalna jedna grudka, niepatologiczna, wszystkie wartości hormonów idealnie w normie), kompletną morfologię (książkowo) i wątrobę (bez problemów). Do tego USG całej jamy brzusznej, aorty.

Wszystko idealnie w normie.

Czy w takim razie to ciągłe uczucie snu na jawie, gula w gardle i regularne kołatanie serca (usg było czyste, żadnych ucisków na tętnice czy obcych ciał) to już ewidentnie znak zaburzeń nerwicowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz bóle karku ale nie zrobiłeś prześwietlenia odcinka szyjnego czy tam "karku" tylko USG brzucha? To brzuch cie boli czy kark?

Z jakiego powodu masz te wszystkie dolegliwości? Obudziłeś się któregoś dnia i stwierdziłeś że masz te wszystkie objawy , a wcześniej ich nie miałeś? Czym się zajmowałeś . zajmujesz od rana do wieczora?

Ile posiłków dziennie spożywasz?

Ile godzin śpisz na dobę (o której wstajesz i o której kładziesz się spać?)? wybudzasz się w nocy?

Ile masz lat? 18 czy 59?

 

Na początek. Kup sobie chelat magnezu firmy Olimp i bierz do 2 gram dziennie.

Pijesz kawe? palisiz papierosy? zazywałeś jakieś dopalacze albo narkotyki? brałeś jakieś antybiotyki? inne leki?

 

Ile masz wzrostu ? ile warzysz? Ile alkoholu spożywałeś w miesiącu? w ostatnim czasie tzn. mniej wiecej kiedy ci sie te objawy pojawiły?

Miałeś gastroskopie albo kolonoskopie? Może masz jakieś stany zapalne w przewodzie pokarmowym? helikobaktera?:)

MOżesz też kupić sobie L-tryptofan taki aminokwas z którego organizm robi sobie serotonine

 

Jak często robisz kupę? masz zatwardzenia albo sraczki? chorowałeś może na jakieś infekcje zanim ci sie ta "choroba" pojawiła? Masz jakieś inne problemy życiowe poza złym samopoczuciem?

Jak już będziesz u psychiatry to powiedż żeby ci nie przepisywał żadnych psychotrow tylko naltrexon i bierz codziennie przed snem 1mg. LDN low dose naltrexone - kupujesz 14 tabletek za 40zł i jedna tablteka starcza ci na około miesiąc. Muszisz je dobrze pokroić żyletka albo rozpuścić http://www.psychiatria.pl/forum/terapia-ldn-pomogla/watek/1423982/1.html w 100ml wody i zazywać po 1-8ml. Panelu cytokinowego nie robiłeś?:) albo dziennej zbiórki moczu i oznaczenia metabolitów podstawowych neuroprzekaxników? Psychiatra to tylko sprzedawca leków, nie robi żadnych badań tylko na chybił trafił przepisuje psychotropy i nie ma zielonego pojecia skąd biorą sięchoroby które niby leczy.

 

badałeś poziom witaminy D3? Możesz w sumie bez badania zacząć już przyjmować po 2000 jednostek dziennie.

Jakie masz ciśnienie i puls/tętno rano, w ciągu dnia czy wieczorem.

 

Można zbadać ilość serotoniny w surowicy krwi, wydalania kwasu 5-hydroksyindolooctowego (5-HIAA) w dobowej zbiórce mocz i wyniki skonsultować z psychiatrą (zanim przepisze "leki na serotonine") bo psychiatra jest specjalista od serotoniny przecież:)

Edytowane przez xanonymous

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×