Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Negatywy podjęcia psychoterapii

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
W dniu 15.12.2018 o 14:52, Lilith napisał:

Jakie ryzyko Waszym zdaniem trzeba mieć na uwadze? 

Uzależnienie od psychoterapeuty? 

W dniu 15.12.2018 o 15:59, DeathOfTheMotorneuron napisał:

Istnieje cała masa psychologów, którzy nie popierają się zasadami evidence based medicine i ich działania maja zerowa efektywność, głównie jest do nurt psychodynamiczny 

Ciekawe, bo z tego co mi mówił psychiatra, zrozumiałem, że to własnie nurt psychodynamiczny ma ponoć udowodnioną skuteczność...

W dniu 15.12.2018 o 15:59, DeathOfTheMotorneuron napisał:

To chodzi o 150 zł za sesję 

Ja na szczęście znalazłem za stówkę. Fajne miejsce. Schodzi się po schodach w dół. Dobre,  przytulne, zaciszne. Jest atmosfera intymności. Fajnie się tam czułem.

Jak już będę obrzydliwie bogaty, to zamierzam tam wrócić.

W dniu 15.12.2018 o 16:06, DeathOfTheMotorneuron napisał:

Mindfulness jest za darmo i jego skuteczność jest naukowo dowiedziona, w stanie mindfulness obserwujemy inny rodzaj amplitudy na eeg. To działa, bez freudowskich bajek

Być może w mindfulness dobrze jest się uzbroić, idąc na terapię...?

Edytowane przez nvm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 15.12.2018 o 16:06, DeathOfTheMotorneuron napisał:

Mindfulness jest za darmo i jego skuteczność jest naukowo dowiedziona, w stanie mindfulness obserwujemy inny rodzaj amplitudy na eeg. To działa, bez freudowskich bajek

Ej, a mindfulness nie powoduje zaniedbania sytuacji życiowej? Bo jestem bardziej obecny tu i teraz, przez co nie traktuję z należytą powagą możliwych zagrożeń, które mogą wystąpić w przyszłości?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 godzin temu, nvm napisał:

Uzależnienie od psychoterapeuty? 

To w takim razie nie będzie terapia. Terapia ma pomóc w przepracowaniu problemów i samodzielnym funkcjonowaniu. Jeśli terapeuta pozwoli na coś takiego pacjentowi i tego z Nim nie przepracuje, to znaczy, że nie jest terapeutą tylko naciągaczem albo kretynem, który sam nie wie, na czym ma polegać terapia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

negatywy-mniej kasy w kieszeni

czasem pogorszenie nastoju gdy uswiadamiam sobie cos co chcialam zamiesc pod dywan/jak dzis/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@shira123jeśli mówimy o prywatnej psychoterapii, to faktycznie mniej kasy w kieszeni. Są jednak jeszcze te na NFZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nigdy nie wiesz czy trafisz na kogoś kompetentnego tym razem i ile razy trzeba się będzie zmienić osobę na początku i ile razy opowiadać ludziom swoją historię zanim trafisz na kogoś odpowiedniego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lilith tak, na NFZ.akurat w moim miescie czeka sie 3-4 tygodnie ale w duzych miastach ludzie po 3 lata czekaja.i to jest jakas paranoja... nawet juz w naszym szpitalu brakuje ponoc psychologow,nawet grupa nerwicowa nie powstala z braku kadry.../szkoda mi tych ludzi, pacjentow bo nie kazdego przeciez stac na terapie.

gdybym ja byla ministrem zdrowia to zrobilabym cos jak terapia polplatna 30 zl/godzine i wtedy juz wiele osob by dalo rade finansowo. ale jest,jak jest. no i grupy wsparcia tez brakuje w moim miescie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@shira123a tak z ciekawości, co ma minister zdrowia do cen w prywatnych gabinetach psychoterapeutycznych? I z drugiej strony - jakby tak obniżyć stawki, to kto by się na to zgodził i czy nie obniżyłoby to w drastyczny sposób jakości wykonywanych usług? W ogóle, nie wyobrażam sobie otwarcia gabinetu przy takich stawkach. Oczywiście patrzę teraz z perspektywy przedsiębiorcy, ale opłaty, podatki po prostu zżerają, a trzeba je miesiąc w miesiąc zapłacić. Chyba, że masz na myśli terapię w połowie lub w części dopłacaną w gabinetach prywatnych przez nfz, ale to jest raczej marzenie ściętej głowy. Chcesz, żeby wspomagał Cię NFZ, to musisz liczyć się z kolejkami. Chcesz szybciej, to kieszeń na tym ucierpi. Niestety, ale taka jest rzeczywistość. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

nieee,zle mnie zrozumialas...chodzilo mi o terapie polplatna na NFZ.

wiem ze to mrzonki)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

Lilith tak, na NFZ.akurat w moim miescie czeka sie 3-4 tygodnie ale w duzych miastach ludzie po 3 lata czekaja.i to jest jakas paranoja... nawet juz w naszym szpitalu brakuje ponoc psychologow,nawet grupa nerwicowa nie powstala z braku kadry.../szkoda mi tych ludzi, pacjentow bo nie kazdego przeciez stac na terapie.

Szkoda że nic z tym sensownego nie robią, zwłaszcza że - jakby nie patrzeć - zapotrzebowanie na tego typu pomoc rośnie i wszystko wskazuje na to, że będzie rosła. A łącząc to z kompletnym brakiem regulacji prawnych odnośnie wykonywania zawodu psychoterapeuty, przy zaporowych cenach terapii i niemożliwości jej podjęcia w ramach NFZ, jak grzyby po deszczu będą wyrastać wszelkie firmy spod znaku: "Ziutek sajkoterapi", "Egzorcysta za niecałe trzysta" i tym podobne altmedopodobne bzdury.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@na_leśnikjuż tak jest. Cała masa Ziutków i dlatego jest coraz większa loteria, na kogo się trafi. Moim zdaniem specjalistów przed duże "S" jest niewielu, zaledwie garstka w tym całym bagienku konowałów. Nie jest to pocieszająca perspektywa, ponieważ pacjent powierza takiemu swoje problemy i liczy na profesjonalizm. Tymczasem się okazuje, że tego profesjonalizmu nie ma a taki Ziutek tylko spotęgował problemy i jeszcze zraził do szukania pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Lilith dokładnie. Z resztą, wystarczy poczytać psychoterapeutyczne wątki na forum i przyjrzeć się ilu ludzi zraziło się do terapii, jeśli nie leczenia w ogóle przez takich cymbałów. Jakby nie wystarczyły same stereotypy utrwalone w kulturze odnośnie osoby psychoterapeuty czy psychologii w ogóle. Dziwi mnie to, że polskie towarzystwa zrzeszające terapeutów nic z tym fantem nie próbują robić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety, ale szkód wyrządzonych przez niekompetentnych psychologów i psychoterapeutów nie tak łatwo później naprawić. Psychika to nie kran czy źle położona posadzka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@na_leśnik i usłyszysz jeszcze, że to z Tobą coś jest nie tak. Że nie da Ci się pomóc, że jesteś zbyt zaburzony, czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi