Skocz do zawartości
Nerwica.com

dać 1000 dla nierobów


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

 

Bezwarunkowy dochód podstawowy

https://pl.wikipedia.org/wiki/Bezwarunkowy_dochód_podstawowy

Warianty pomysłu wspierali m.in.:

Friedrich Hayek

Janis Warufakis

Bertrand Russell

Philippe Van Parijs

Charles Alan Murray

Tim Berners-Lee

Antonio Negri

Mark Zuckerberg

Elon Musk

Martin Luther King

Andrew Yang, kandydat w wyborach prezydenckich USA w 2020 roku z ramienia partii Demokratów, który uczynił z wprowadzenia bezwarunkowego dochodu podstawowego pod nazwą freedom dividend główny punkt swojego programu

W Polsce ideę bezwarunkowego dochodu podstawowego promują Stowarzyszenie Dom Wszystkich Polska i jego szef, Ryszard Kalisz

 

 

Roboty niech robią za nas, idzie taki robot do pracy, albo 20 robotów, zapier*alają po 18 godzin na dobę, 95% z zarobionych pieniędzy (wytworzone przedmioty, wykonane usługi) zabiera rząd, budują sobie luksusowe pałace, kupują samochody, a ja (nierób) dostaję kilka stówek do kieszeni i mi to wystarczy :D 

Urzędniczkom ból dupki ściska, bo muszą zapieprzać za 1800 przez cały miesiąc, a matki przychodzą i inkasują 2.000, albo 2.500 :D chUj z tym wszystkim, popieram jarosława, dawać ludziom jak najwięcej, zadłużać się, wprowadzać programy pilotażowe z dochodem podstawowym jak w krajach bogatych. 

Drukować, drukować, jeszcze raz drukować :D 

 

 

Zaciągamy kredyty, drukujemy, wydajemy pieniądze, spłacamy, to dziecinnie proste, a jak ktoś nie rozumie, to ten starszy pan tłumaczy nam to w kilka sekund :D 

 

 

Chaotycznie napisany temat, ale popieram bezwarunkowy dochód podstawowy.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 0:20 sekundzie ten drugi koleś zrobił dziwną minę, była to reakcja na słowa, że mogą dodrukowywać ile chcą. To w sumie tak jak powiedzieć ludziom, że są tępakami, biorobotami, mają mało czasu, sa stworzeni by zapierdalać, a w telewizji mówią im, że sobie drukują ile chcą i gó*no ich obchodzi ich los. Ważne by drukarki działały i miał je kto obsługiwać/serwisować, bo pracują na okrągło.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Liber8 napisał:

W 0:20 sekundzie ten drugi koleś zrobił dziwną minę, była to reakcja na słowa, że mogą dodrukowywać ile chcą. To w sumie tak jak powiedzieć ludziom, że są tępakami, biorobotami, mają mało czasu, sa stworzeni by zapierdalać, a w telewizji mówią im, że sobie drukują ile chcą i gó*no ich obchodzi ich los. Ważne by drukarki działały i miał je kto obsługiwać/serwisować, bo pracują na okrągło.

Dziś pieniędzy nikt nie drukuje, co najwyżej dopisuje kolejne cyferki na kontach. Cały ten świat finansów, bankowość się opiera na obracaniu i pożyczaniu nieistniejących pieniędzy. Mój umysł już tego nie ogarnia.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skurwysyny z solidarności,chu...z kut...dudą,na czele.Niech menele zdychają,będzie mniej nierobów.
Niech,się wieszają i topią.Z nieróbstwa.Zabrać,dzieci od rodzin meneli i biedoty.Bo,jak nie chcą pracować.Niech,zdychają chu..e,pod płotem.

Przez,darmozjadów Polska upada.

Pizdoland zdychaj PIS-da 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Skurwysyny z solidarności,chu...z kut...dudą,na czele.Niech menele zdychają,będzie mniej nierobów.
Niech,się wieszają i topią.Z nieróbstwa.Zabrać,dzieci od rodzin meneli i biedoty.Bo,jak nie chcą pracować.Niech,zdychają chu..e,pod płotem.

Przez,darmozjadów Polska upada.

Pizdoland zdychaj PIS-da 

Typowa wypowiedz obrońcy demokracji i konstytucji o liberalnym światopoglądzie. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, carlosbueno napisał:

Typowa wypowiedz obrońcy demokracji i konstytucji o liberalnym światopoglądzie. 😜

Boję się słowa liberalny, tak jak faszyzm. Bardzo są nadużywane.

Nigdy nie byłem dobry w dyskusjach politycznych - nie krzyże i się nie denerwuję ;) Zdecydowanie wolę ekonomię, cyfry rzadziej kłamią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy świat jest na takim poziomie, że maszyny mogą pracować za ludzi, ktoś te maszyny musi obsługiwać, naprawiać, jest jednak wiele prac, których maszyny nie wykonają.

Na pewno w Polsce tak nie jest, przecież jak bardzo brakuje fachowców, kierowców, budowlańców, szeregowych pracowników fizycznych, więc socjal pełną gębą w Polsce nie przejdzie, poza tym czy nam pozwolą drukować? a co z inflacją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Wielki Selfini napisał:

No nie wiem czy świat jest na takim poziomie, że maszyny mogą pracować za ludzi, ktoś te maszyny musi obsługiwać, naprawiać, jest jednak wiele prac, których maszyny nie wykonają.

Na pewno w Polsce tak nie jest, przecież jak bardzo brakuje fachowców, kierowców, budowlańców, szeregowych pracowników fizycznych, więc socjal pełną gębą w Polsce nie przejdzie, poza tym czy nam pozwolą drukować? a co z inflacją?

Ale większość pracy na świecie już wykonują maszyny ;) Kwestia czasu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SarkastyczneSerce napisał:

Ale większość pracy na świecie już wykonują maszyny ;) Kwestia czasu.

 

Takie rzeczy to powtarzano już w XIX wieku, a póki co to wciąż brakuje rąk do pracy. Znikną jedne zawody pojawią się inne, świat nie znosi próżni. U mnie w pracy odkąd wdrożono system komputerowy to potrzeba więcej ludzi do jego obsługi, tak wygląda często owa komputeryzacja, informatyzacja i to nie tylko w państwowych firmach jak widać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden post na FB i mam na rano 50 chętnych do pracy pod firmą. Zdecydowanie nie brakuje rąk. Zdarzało mi się szukać, nie zdążysz pójść do kibla tak wydzwaniają.

Brakuje godnej pracy. Nikt nie chce je*ać cały miesiąc w paskudnych warunkach za dwa tysiące. Daj pracę za uczciwe pieniądze i nigdy nie zabraknie Ci chętnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, SarkastyczneSerce napisał:

Brakuje godnej pracy. Nikt nie chce je*ać cały miesiąc w paskudnych warunkach za dwa tysiące. Daj pracę za uczciwe pieniądze i nigdy nie zabraknie Ci chętnych.

Ale nie zmienia to faktu że występują niedobory pracowników przynajmniej w Europie. O końcu pracy i robotyzacji pisało już tysiące ekonomistów i futurologów, na razie tego nie widać, bo zmniejszająca się ilość pracowników fabrycznych wypychanych przez automatyzacje zastępują pracownicy handlu i usług.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SarkastyczneSerce napisał:

I to ma też związek ze wzrostem populacji. Nowy ludzie pracują w usługach bo już teraz są fabryki pracujące przy zgaszonym świetle 24h na dobę bez ingerencji człowieka do momentu awarii.

Pracowałem w wielu fabrykach w kilku krajach i wszędzie maszyny się  często psuły.  Automatyzacja niemal wszystkiego póki co jest mitem, wątpię żeby do tego doszło za mojego życia a nawet w xxi wieku.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SarkastyczneSerce napisał:

Inaczej wyobrażamy sobie chyba fabryki. Te z moich wyobrażeń są nowsze. Ale to przez to, że w tym temacie patrzę jedynie w przyszłość.

Pracowałem kilka lat temu i to w Polsce w supernowoczesnym zakładzie( za 300 mln wybudowany) i ciągle się tam coś psuło, mimo ze nie było tam ani jednej polskiej maszyny😜 . Wg prognoz szefa miało tam pracować kilku pracowników a w efekcie pracowało kilkudziesięciu, wszystkiego się nie da zautomatyzować, no i w tym wypadku ludzie byli tańsi od maszyn, bo za te poniesione koszty mógłby se zatrudnić setki ludzi za minimum i Ukraińców, którzy by więcej zrobili niż te maszyny. No ale te pieniądze na inwestycje były głównie unijne i tylko dlatego ta firma egzystowała.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, SarkastyczneSerce napisał:

Może właśnie dlatego się psuły, kto wie, może trzeba było dać zarabiać kuzynom czy znajomym za naprawy ;)

Od napraw byli głównie Czesi, a nawet jakiś Włoch, pewnie za godzinę brali  tyle co fizyczny nie zarobił cały dzień. Zresztą cała ta firma to być może była pralnia pieniędzy pod parasolem Platformy. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, carlosbueno napisał:

Od napraw byli głównie Czesi, a nawet jakiś Włoch, pewnie za godzinę brali  tyle co fizyczny nie zarobił cały dzień. Zresztą cała ta firma to być może była pralnia pieniędzy pod parasolem Platformy. 😜

Widywałem już czyjeś takie pralnie. Tylko trochę mniejsze, mniej rzucające się w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii dochód podstawowy dla każdego obywatela (poza patologią) uważam za bardzo dobry pomysł. W praktyce, nie wiem, czy któryś kraj byłoby stać na coś takiego. 

Generalnie jestem za jednym z takich systemów:

1. Dochód dla każdego obywatela oprócz patologii

2. Pracodawcy dają zatrudnienie mocno ułomnym osobą, które mogą być "kulą nogi"

3. Rozbudowany "system" szkoleń zawodowych, gdzie nawet mocno ułomna osoba zdołałaby się czegoś nauczyć, by znaleźć pracę i nie być "kulą u nogi"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mark123 napisał:

Generalnie jestem za jednym z takich systemów:

1. Dochód dla każdego obywatela oprócz patologii

2. Pracodawcy dają zatrudnienie mocno ułomnym osobą, które mogą być "kulą nogi"

3. Rozbudowany "system" szkoleń zawodowych, gdzie nawet mocno ułomna osoba zdołałaby się czegoś nauczyć, by znaleźć pracę i nie być "kulą u nogi"

1. Kto i na jakiej podstawie będzie kwalifikował "patologię"

2 . Pomysł dobry ale ma bardzo ograniczone możliwości realizacji.

3. Były kiedyś zakłady pracy chronionej, i mimo , że jestem do krwi liberałem to uważam , że likwidacja ich była największym błędem rządzących. 

Jestem liberałem i dlatego jestem za niskimi podatkami które powinny iść tylko i wyłącznie , na bezpieczeństwo wewnętrzne i zewnętrzne , edukacje / tu mam opory czy wyższe ..?/ innowacje i pomoc dla osób które znalazły sie nie z swojej winy w trudnej i mogącej się przewidzieć sytuacji / osoby niepełnosprawne itd /. Jak najwięcej powinno zostać w portfelu , bo raz każdy ma inne potrzeby , dwa najlepiej gospodarujemy swoim kapitałem , a państwowe rozdawnictwo , czytaj redystrybucja jest patologiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×