Skocz do zawartości
Nerwica.com

mapa przyszłości


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.11.2018 o 16:00, wiejskifilozof napisał:

Jak oceniacie ?

Fajna zabawa z godłami i flagami, z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego :classic_wink:

 

A tu mamy inną mapę - gdyby liczba mieszkańców była proporcjonalna do wielkości państw, jest to mapa przeszłości (2015 r.) ale niewiele się zmieniło. Chiny są większe od od całej Europy łącznie z Rosją :D A Indie wyglądają na większe od Afryki. 

W tej wersji ucięli Amerykę Płn. Kanada wygląda dziwacznie, ma mniej pikseli od Polski (porównywalna ilość ludności) a obszar gigantyczny. 

 

5a91560648979_o.jpg?1519474182

żródło: http://naszemiasto.pl/artykul/zobacz-jak-wygladalby-swiat-gdyby-wielkosc-panstw-zalezala,4525288,art,t,id,tm.html

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wielka Rosja, czyżby była mniejsza od Nigerii i Bangladeszu😜. Ciekawe jakby wyglądały Chiny gdyby nie było przez wiele lat polityki 1-go dziecka a wcześniej mordów na masową skalę Mao Tse Tunga. 

Nigeria powoli zbliża się do 200 mln a jeszcze nie tak dawno( chyba lata 50-te) Polska miała porównywalną ilość ludzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosja i Kanada mają cechę wspólną, mroźny i nieprzyjazny klimat nie pozwala na uprawę ziemi, rozwój, rozmnażanie, czy cokolwiek :D

Tundra, tajga = ekstremalne warunki. Cywilizacja się niby rozwija, kraje relatywnie bogate, nie ma biedoty, ale temperatura -50 nocą odstrasza.

Albo Norwegia, Szwecja, Finlandia - kraje bogate, z najwyższej półki, a łącznie kilka pikseli, ten sam problem co Rosja i Kanada - za zimno :classic_smile:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Liber8 napisał:

Rosja i Kanada mają cechę wspólną, mroźny i nieprzyjazny klimat nie pozwala na uprawę ziemi, rozwój, rozmnażanie, czy cokolwiek :D

Tundra, tajga = ekstremalne warunki. Cywilizacja się niby rozwija, kraje relatywnie bogate, nie ma biedoty, ale temperatura -50 nocą odstrasza.

Albo Norwegia, Szwecja, Finlandia - kraje bogate, z najwyższej półki, a łącznie kilka pikseli, ten sam problem co Rosja i Kanada - za zimno :classic_smile:

Gdyby nie Golfstrom to w Polsce byłoby równie zimno co na Syberii i w środkowej Kanadzie. Na takiej szerokości geograficznej co leży np moje miasto zamieszkania w głębi Rosji bywa -50 stopni w Kanadzie podobnie a zima trwa pół roku. Wystarczy że ten prąd przestałbym płynąć i pół Europy byłoby zmrożone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, carlosbueno napisał:

Gdyby nie Golfstrom to w Polsce byłoby równie zimno co na Syberii i w środkowej Kanadzie.

W rzeczy samej, o prądzie zatokowym czytam od jakiegoś 2005 roku i stwierdziłem, że dalej nie ma to sensu. Źródła naukowe podają raz tak, a raz tak. Z uśmiechem czytam kolejne informacje na temat - Golfsztrom słabnie, Golfsztrom zanika, żenada. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Liber8 napisał:

W rzeczy samej, o prądzie zatokowym czytam od jakiegoś 2005 roku i stwierdziłem, że dalej nie ma to sensu. Źródła naukowe podają raz tak, a raz tak. Z uśmiechem czytam kolejne informacje na temat - Golfsztrom słabnie, Golfsztrom zanika, żenada. 

Wg niektórych klimatologów przez ocieplanie klimatu Golfsztrom ma się osłabić przez co w Europie mam być zimniej, takie to ocieplenie. No ale 90 % ludzi nie słyszało o tym prądzie i jakoś żyje. Nowy York leży za szerokości geograf. Neapolu a zimy bywają mroźniejsze niż w Polsce ale chyba nawet gdyby Golfsztrom ustał to i tak nie byłoby tak zimno jak w Ameryce na tej szerokości bo tam zimne prądy morskie są.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@carlosbueno 

36 minut temu, carlosbueno napisał:

No ale 90 % ludzi nie słyszało o tym prądzie i jakoś żyje.

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że słyszało o tym jeszcze mniej ludzi, a nawet jak słyszeli to mało kogo obchodzi planeta i procesy na niej zachodzące... zarobić, zanieczyścić, napić się, nażreć, zaruchać.

Żałośni jesteśmy jako ludzkość :classic_sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Liber8 napisał:

Zaryzykowałbym stwierdzenie, że słyszało o tym jeszcze mniej ludzi, a nawet jak słyszeli to mało kogo obchodzi planeta i procesy na niej zachodzące... zarobić, zanieczyścić, napić się, nażreć, zaruchać.

Według mnie to zdrowe podejście. Co z tego np że w Polsce ograniczą zanieczyszczenia, zamkną kopalnie itp jak Polska jak i cała Europa to kropla w morzu zanieczyszczeń emitowanych przez Azję i USA. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wiejskifilozof napisał:

Kto się boi związków zawodowych.Ten się boi UK zamknęła kopalnię i jak dobrze wyszła.Ale u nas związkowcy ciągle,żyją w PRL...mentalnie.

Z tymi kopalniami to sam nie wiem, kiedyś byłem za zamknieciem, teraz mam mieszane uczucia. Gdybyśmy mieli dużą ilość własnego gazu, albo po preferencyjnych cenach z Rosji, tudzież elektrownie atomową to bym je zamknął a tak to jednak jakieś nasze własne źródło energii nawet jak jesteśmy na tym stratni. UK ma własne duże złoża gazu na morzu północnym to jednak trochę inna sytuacja i nie ma ruskich z kurkiem gazu za miedzą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×