Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
wiejskifilozof

zabrać 500 dla nierobów

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Zed napisał:

No czaję, ja z kolei bardzo tutaj dobrze się czuję a w Polsce miałem z tym problem, szczególnie, jeśli idzie o tę dziwną ukrytą złośliwość. Nie wiem, skąd ona się bierze ale po prostu mamy to we krwi jako naród.

Z ta złośliwością to może i racja, ale ja za granicą, nie tylko w UK bo byłem też w 2 innych krajach czułem się tanią siłą roboczą, człowiekiem drugiej kategorii.,obcym. w Polsce tego nie czuje choć też ma wiele wad, zwłaszcza łamanie prawa pracy tak tu powszechne a tam nie do pomyślenia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, carlosbueno napisał:

Z ta złośliwością to może i racja, ale ja za granicą, nie tylko w UK bo byłem też w 2 innych krajach czułem się tanią siłą roboczą, człowiekiem drugiej kategorii.,obcym. w Polsce tego nie czuje choć też ma wiele wad, zwłaszcza łamanie prawa pracy tak tu powszechne a tam nie do pomyślenia. 

No to mówię - wschodni mental, upodlenie ludzi czymś codziennym, chodzi o dorwanie się do koryta i ukradzenie jak największej ilości pieniądza. Zero myślenia społecznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, Zed napisał:

No to mówię - wschodni mental, upodlenie ludzi czymś codziennym, chodzi o dorwanie się do koryta i ukradzenie jak największej ilości pieniądza. Zero myślenia społecznego.

Ale dla Ukrainy to my jesteśmy zachodem i my dla nich mamy przymioty podobne jak dla nas zachód, od wyższych pensji, poprzez większe poszanowanie prawa, lepsze drogi, po uprzejme  panie w kasach sklepowych.  Także od tej wschodniej mentalności trochę odbiegliśmy a może zawsze byliśmy gdzieś pomiędzy wschodem a zachodem, ku czemu bym się skłaniał.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, carlosbueno napisał:

USA nas sprzedało, Churchill też ale on podobno tego żałował, a USA w ogóle to nie obchodziło.  

Trzeba,było iść z Hitlerem na bolszewię.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
22 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

Trzeba,było iść z Hitlerem na bolszewię.

Też podzielam ta opinie, choć z perspektywy czasu jest dużo łatwiej niż wówczas. Większość krajów z Europy środkowo-wschodniej współpracowała z Niemcami i nikt im tego nie wypomina, a Polska poniosła tylko niepotrzebne straty. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nic dziwnego, kraje katolickie są najczęściej bogatsze od prawosławnych, podobnie jak protestanckie i silnie zlaicyzowane od katolickich. Nie ma to nic wspólnego z tym, kto po której stronie był, może oprócz tego, że opowiedzenie się po którejś ze stron pozwalało na uniknięcie pożogi.

@carlosbueno, bo tak jest, miesza się w Polsce wpływ wschodu i zachodu. Ale ja uważam, że jednak przeważa mentalność wschodnia, nawet wśród tych "liberalnie" myślących często ona wybija wraz z nieuzasadnionym rasizmem, homofobią, pogardą dla biedniejszych czy lekceważeniem inteligentniejszych i lepiej wykształconych.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy i nie zawsze.Katolicka Gwatemala,jest biedniejsza.Niż protestancka ,laicka Szwecja.Konserwatystów  nie lubię.Bo oni,nie rozumieją zmian na świecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, weltschmerz napisał:

Nic dziwnego, kraje katolickie są najczęściej bogatsze od prawosławnych, podobnie jak protestanckie i silnie zlaicyzowane od katolickich. Nie ma to nic wspólnego z tym, kto po której stronie był, może oprócz tego, że opowiedzenie się po którejś ze stron pozwalało na uniknięcie pożogi.

@carlosbueno, bo tak jest, miesza się w Polsce wpływ wschodu i zachodu. Ale ja uważam, że jednak przeważa mentalność wschodnia, nawet wśród tych "liberalnie" myślących często ona wybija wraz z nieuzasadnionym rasizmem, homofobią, pogardą dla biedniejszych czy lekceważeniem inteligentniejszych i lepiej wykształconych.

Katolicka Bawaria jest najbogatszym regionem głownie protestanckich Niemiec, ale to raczej wyjątek od reguły. Zresztą tzw etyka pracy protestantów jest już w mocnym zaniku i to bardziej odcinanie kuponów od dawnej pracowitości i oszczędności. 

Rosjanie uważają Polaków za udających zachód, za kraj który odcina się od swej słowiańskości ale nie do końca mu to wychodzi.  A na zachodzie uważają Polaków za ludzi wschodu, lud półdziki daleki od cywilizacji, bo prawdziwa Europa kończy się dla nich na granicy polsko- niemieckiej.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, carlosbueno napisał:

Katolicka Bawaria jest najbogatszym regionem głownie protestanckich Niemiec, ale to raczej wyjątek od reguły. Zresztą tzw etyka pracy protestantów jest już w mocnym zaniku i to bardziej odcinanie kuponów od dawnej pracowitości i oszczędności. 

Rosjanie uważają Polaków za udających zachód, za kraj który odcina się od swej słowiańskości ale nie do końca mu to wychodzi.  A na zachodzie uważają Polaków za ludzi wschodu, lud półdziki daleki od cywilizacji, bo prawdziwa Europa kończy się dla nich na granicy polsko- niemieckiej.  

I ja wcale się nie dziwię. Samemu mam dość mieszane uczucia sympatii do Polski, mimo, że się w niej urodziłem i wychowałem. No ale może to sprawa rodziców, którzy byli dość mocno pro-zachodni i nie wymagali ode mnie wpasowania się w społeczne standardy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi