Skocz do zawartości
Nerwica.com

zabrać 500 dla nierobów


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, carlosbueno napisał:

A powiedź ile Ty w życiu się narobiłeś, z tego co pamiętam nigdy nie pracowałeś. 

Rozumiem że można być przeciwko 500 plus ale czekam na jakieś rzeczowe argumenty a nie bo to nieroby czy dawanie patologii. 

To,też pachnie mi komunizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 555 napisał:

czyli dzieci nazywasz nierobami? Na co ida te pieniądze wedlug ciebie? Nie czasem na jedzenie , ksiazki , ciuchy jak myslisz ? Dziecku chcesz zabrac ? 

dzieci są najbardziej tu poszkodowane, a jak nie wiesz na co ta kasa idzie w większości i dla kogo to zmień dilera może wtedy przejrzysz na oczy 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
12 minut temu, carlosbueno napisał:

Chyba nie znasz podstaw komunizmu. Za komuny musiałbyś zapewne pracować, bo kto nie pracuję  ten nie je😊.  

Ale w PRL renciści też byli, a filozof pewnie pracowałby w jakimś zakładzie pracy chronionej, gdzie warunki byłyby w miarę dostosowane dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, weltschmerz napisał:

Ale w PRL renciści też byli, a filozof pewnie pracowałby w jakimś zakładzie pracy chronionej, gdzie warunki byłyby w miarę dostosowane dla osób z różnymi niepełnosprawnościami.

Mozliwe, a możliwe że by go odpowiednio nie zdiagnozowali i zapieprzałby w PGRze. 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
5 minut temu, carlosbueno napisał:

Mozliwe, a możliwe że by go odpowiednio nie zdiagnozowali i zapieprzałby w PGRze. 😊

A to tam się tak zapieprzało? Bo pamiętam jeszcze żale i tęsknoty za PGR, w tym to, że było tam "wesoło". 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
2 minuty temu, KotJaroslawa napisał:

pensja w górę, ceny również 🙂 

W sumie, wyje*ać 500+, za to podwyższyć minimalną do tych 2500 na rękę, nie wiem, ile to brutto... 🙂

Edytowane przez weltschmerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, weltschmerz napisał:

A to tam się tak zapieprzało? Bo pamiętam jeszcze żale i tęsknoty za PGR, w tym to, że było tam "wesoło". 🙂

A różnie bywało, czasami zapieprzało a czasami obijało. Moja mama była tam brygadzistką. A  to że za komuny się nic w pracy nie robiło to po części mit, owszem niektórzy tak ale czasami praca była cięższa niż dziś, bo jednak nie było takiej mechanizacji, automatyzacji, nawet paleciaków nie było nie mówiąc już o wózkach widłowych, a worki ze zbożem czy warzywami miały 50 kg a nie 20 kg jak dziś.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, KotJaroslawa napisał:

po moją matkę trzeba było jeździć bo na koniec dnia cały zakład był taki napierdolony że ledwo stali na nogach xD no ciężko było nie ma co :D 

Co do pijaństwa to prawda. W latach 80-tych wszyscy już mieli w dupie komunę, ale w latach 40,50 czy 60- tych ludzie zwykle bardzo ciężko pracowali. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest moja opinia? Ja tam nie wiem nie znam się chcę żeby było dobrze żeby był dobrobyt póki co jest całkiem ok w tym kraju to nie narzekam zobaczymy jak spadnie koniunktura. ale póki co się nie wychylam nie będę zgrywał Janusza ekonomii ani jakiegoś rewolucjonisty jak ktoś proponował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiejskifilozof napisał:

A widać,że mój temat wywoał.Burzę,to dobrze.Bo na forum ostatnio nudaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Ja nie tęsknie za komuno.Bo jestem wolno rynkowcem.

I tu popieram PO.Podobne zdanie mają moi znajomi.

Tylko jak PO rządziło wcale wolnorynkowe nie było, miało obniżać podatki, a wprowadzało nowe albo podwyższało np. Vat.  PO jest wolnorynkowe jak jest w opozycji, podobnie wygląda z antyklerykalizmem i świeckim państwem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
1 godzinę temu, carlosbueno napisał:

Tylko jak PO rządziło wcale wolnorynkowe nie było, miało obniżać podatki, a wprowadzało nowe albo podwyższało np. Vat.  PO jest wolnorynkowe jak jest w opozycji, podobnie wygląda z antyklerykalizmem i świeckim państwem. 

Ile poglądów na gospodarkę, tyle poglądów na wolnorynkowość PO, dla mnie była zbyt wolnorynkowa, promowała neoliberalną dzicz i tylko teraz próbuje umizgów wobec socjalliberalnego elektoratu. Natomiast PiS jest dla mnie nie do przyjęcia ze względu na pogardę dla norm prawnych, mniejszości, autorytarne zapędy prezesa, ogólnie obyczajówkę i to, że właściwie ich socjal ogranicza się do łapówek za głosy ludzi, którzy nie pojmują, że 500+ nie wyrosło na drzewach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, weltschmerz napisał:

Ile poglądów na gospodarkę, tyle poglądów na wolnorynkowość PO, dla mnie była zbyt wolnorynkowa, promowała neoliberalną dzicz i tylko teraz próbuje umizgów wobec socjalliberalnego elektoratu. Natomiast PiS jest dla mnie nie do przyjęcia ze względu na pogardę dla norm prawnych, mniejszości, autorytarne zapędy prezesa, ogólnie obyczajówkę i to, że właściwie ich socjal ogranicza się do łapówek za głosy ludzi, którzy nie pojmują, że 500+ nie wyrosło na drzewach.

To jaka partię poważasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
1 minutę temu, Wielki Selfini napisał:

To jaka partię poważasz?

W sumie żadną, najbliżej mi do Razem, ale Zandberg jest tak oderwany od rzeczywistości, że szkoda głosować. A widocznie ma posłuch wśród zwolenników i nie skłonią go do zmiany podejścia, ani go nie odwołają z władz partii. Drugie miejsce to chyba, z bólem przyznaję, SLD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×