Skocz do zawartości
Nerwica.com

zabrać 500 dla nierobów


wiejskifilozof

Rekomendowane odpowiedzi

Świat nie był i nigdy nie będzie równy i sprawiedliwy. Te 500 złotych nie miało nikomu pomóc tylko pozwolić wygrać komu trzeba kolejną kadencję, tylko tyle.
Co nie zmienia faktu, że jestem przeciwny tej akcji dobijającej gospodarkę i odbijającej się też chociażby na mnie na opłatach bankowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
15 minut temu, Zed napisał:

Wyjdźcie na ulicę w końcu! Nie macie już nic do stracenia...

A w dupie, lepiej opuścić ten chory kraj. W Polsce nigdy nie będzie normalnie ani dobrze, nie z tym społeczeństwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, weltschmerz napisał:

A w dupie, lepiej opuścić ten chory kraj. W Polsce nigdy nie będzie normalnie ani dobrze, nie z tym społeczeństwem.

I własnie udowodniłeś, że z takim podejściem nigdy nie będzie dobrze. 

A nikt nic za darmo nie daje,. Jak niczego nie ma, trzeba to samemu stworzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
9 minut temu, Zed napisał:

I własnie udowodniłeś, że z takim podejściem nigdy nie będzie dobrze. 

A nikt nic za darmo nie daje,. Jak niczego nie ma, trzeba to samemu stworzyć.

Sam wyjechałeś, więc o co chodzi?

Po prostu uważam, że Polska nie ma przyszłości. Gdyby odciąć wschodnie województwa, włącznie z częścią małopolskiego, przyczyniające się wydatnie do sukcesów psychoprawicy, to może jeszcze by była nadzieja. Ale jeśli mam być szczery, to nie rozumiem, skąd u Polaków taka rusofobia, kiedy nie ma narodu mentalnie bliższego dużej części polskiego społeczeństwa, niż Rosjanie. A to wyklucza potencjalne pojawienie się normalności i dobrobytu nad Wisłą.

Brałem udział w paru demonstracjach w zeszłym roku, było tych demonstracji mnóstwo w całej Polsce, a i tak dopiero pod naciskiem UE pisdzielce się częściowo wycofali z destrukcyjnej reformy sądownictwa. Dopiero groźby i naciski z zewnątrz do nich docierają, zdanie obywateli mają w dupie.

Edytowane przez weltschmerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to, że ciągle narzekacie zamiast robić cokolwiek, aby coś zmienić. Z Rosją żadnego dealu nie zrobisz bo oni nas nie lubią i to się szybko nie zmieni. 

Tu żadne demonstracje nie pomogą. Trzeba zrobić rozpierdol i tyle.

Edytowane przez Zed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Zed napisał:

O to, że ciągle narzekacie zamiast robić cokolwiek, aby coś zmienić. Z Rosją żadnego dealu nie zrobisz bo oni nas nie lubią i to się szybko nie zmieni. 

Tu żadne demonstracje nie pomogą. Trzeba zrobić rozpierdol i tyle.

Mnie to kosztuje kilkadziesiąt, może 200 złoty rocznie, za mało bym wyszedł na ulicę ;)
Rosjanie mają taką politykę jaką powinien mieć kraj, władza w rękach jednej osoby mającej jeden cel - poszerzać władzę i wpływy. Ustrój autorytarny w mądrych rękach to najlepsza forma władzy moim zdaniem. Powinniśmy brać z nich przykład i patrzeć jedynie swoich interesów.

6 minut temu, 555 napisał:

Filozof czyli dzieci nazywasz nierobami? Na co ida te pieniądze wedlug ciebie? Nie czasem na jedzenie , ksiazki , ciuchy jak myslisz ? Dziecku chcesz zabrac ? 

Część na pewno na to idzie ale inna część, cóż, zdrowie tych co płacą podatki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
4 minuty temu, 555 napisał:

weltschmerz czy mógłbyś przyblizyc mi temat reformy sadownictwa mianowicie czemu uwazasz ze byla destrukcyjna , ja nie w temacie telewizor mi sie zjaral radia nie posiadam. Z góry dzięki

Ty już pokazałeś w pierwszym swoim poście, na jakim poziomie dyskusja z tobą jest możliwa, więc daruję sobie.

Na temat samego 500+ zdanie mam takie, że sam w sobie program nie jest zły, tylko wciskanie ludziom pieniędzy do ręki jest demoralizujące i kosztowne dla ogółu. No i sam program jest łapówą, dzięki której PiS wygrał wybory prezydenckie, parlamentarne i wygra też kolejne.

@Zed, Afobazol xD

Edytowane przez weltschmerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
7 minut temu, SarkastyczneSerce napisał:

Część na pewno na to idzie ale inna część, cóż, zdrowie tych co płacą podatki ;)

Najważniejsze, że idzie na świeżaki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, weltschmerz napisał:

Najważniejsze, że idzie na świeżaki :D

No świeżaki akurat z tego co się orientuję (w życiu nie widziałem żadnego ani nie miałem żadnej naklejki, moja wiedza jest z internetu na ten temat) to idą chyba naklejki czy punkty za zakupy bez udziału alkoholi i papierosów. Tutaj akurat bym nie łączył 500+ i tych maskotek. Jedyny minus ich jest taki, że te kretynki robią wokół tego szum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wiejskifilozof napisał:

To ludzie, harują w pocie.I zarabiają po 1300 z,a nieroby.Mają dostać 500 +,kto wymysił.Każdemu po równo ?

A powiedź ile Ty w życiu się narobiłeś, z tego co pamiętam nigdy nie pracowałeś. 

Rozumiem że można być przeciwko 500 plus ale czekam na jakieś rzeczowe argumenty a nie bo to nieroby czy dawanie patologii. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 555 napisał:

weltschmerz czy mógłbyś przyblizyc mi temat reformy sadownictwa mianowicie czemu uwazasz ze byla destrukcyjna , ja nie w temacie telewizor mi sie zjaral radia nie posiadam. Z góry dzięki

Bo tak mówi UE i totalna opozycja , chociaż w Niemczech niedawno mianowano jako szefa czy może w-ce szefa trybunału konstytucyjnego aktywnego posła. Nie znam się zbytnio na sądownictwie ale to zawsze mi śmierdziało zwykła hucpą, bo to PiS rządzi a nie PO, a to przecież PO pierwsza zaczęła machlojki w tym temacie.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
5 minut temu, carlosbueno napisał:

Bo tak mówi UE i totalna opozycja , chociaż w Niemczech niedawno mianowano jako szefa czy może w-ce szefa trybunału konstytucyjnego aktywnego posła. Nie znam się zbytnio na sądownictwie ale to zawsze mi śmierdziało zwykła hucpą, bo to PiS rządzi a nie PO, a to przecież PO pierwsza zaczęła machlojki w tym temacie.  

W Niemczech po prostu ustalono takie prawo, a nie inne, zgodnie z tamtejszym trybem stanowienia prawa, a nie w nocy pod przewodnictwem byłego komunistycznego prokuratora. 🙂 A PO machinacji próbowała w TK i szybko rączki cofnęła od tego tematu, kiedy zaczął się robić smród wokół tego, więc mieszasz zupełnie różne historie ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, weltschmerz napisał:

W Niemczech po prostu ustalono takie prawo, a nie inne, zgodnie z tamtejszym trybem stanowienia prawa, a nie w nocy pod przewodnictwem byłego komunistycznego prokuratora. 🙂 A PO machinacji próbowała w TK i szybko rączki cofnęła od tego tematu, kiedy zaczął się robić smród wokół tego, więc mieszasz zupełnie różne historie ze sobą.

No ale opozycja krzyczy o trójpodziale władzy że niby to fundament demokracji, a tu się okazuje że w Niemczech ale też innych krajach tego nie ma.  Mi też reformy PiS niekoniecznie się podobają, ale lepsze coś niż ta stagnacja i kastowa sądokracja świętych krów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz

Ale ta reforma to tylko wymiana kadr na takie z nadania politycznego. A po tym, co się dzieje w prokuraturach i TK widać, że chodzi po prostu o upolitycznienie sądów, a nie usprawnienie ich działania.

Co nie znaczy, że jakaś reforma nie jest potrzebna.

Niemcy nie mają tu nic do rzeczy, nie obowiązuje tam prawo polskie. 🙂

Edytowane przez weltschmerz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, weltschmerz napisał:

Ale ta reforma to tylko wymiana kadr na takie z nadania politycznego. A po tym, co się dzieje w prokuraturach i TK widać, że chodzi po prostu o upolitycznienie sądów, a nie usprawnienie ich działania.

Co nie znaczy, że jakaś reforma nie jest potrzebna.

Niemcy nie mają tu nic do rzeczy, nie obowiązuje tam prawo polskie. 🙂

Wg mnie teraz ma być upolitycznienie oficjalnie, a dotychczas było nieformalne, czyli de facto żadna różnica. Może chociaż sądy zaczną szybciej działać, choć w to wątpię. 

A tak w ogóle to uważam że kierownictwu UE zależy na tym żeby Polskę przedstawić w złym świetle przez nadanie jej łatki antydemokratycznej i faszystowskie  uczynić ja spolegliwą albo w przypadku odmowy wyrzucić z UE albo odciąć środki.  A to wszystko zaczęło się od zwycięstwa PiS i nie przyjęcia tzw uchodźców. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość weltschmerz
12 minut temu, carlosbueno napisał:

Wg mnie teraz ma być upolitycznienie oficjalnie, a dotychczas było nieformalne, czyli de facto żadna różnica. Może chociaż sądy zaczną szybciej działać, choć w to wątpię. 

A tak w ogóle to uważam że kierownictwu UE zależy na tym żeby Polskę przedstawić w złym świetle przez nadanie jej łatki antydemokratycznej i faszystowskie  uczynić ja spolegliwą albo w przypadku odmowy wyrzucić z UE albo odciąć środki.  A to wszystko zaczęło się od zwycięstwa PiS i nie przyjęcia tzw uchodźców. 

 

:D Tobie to można tłumaczyć do oporu, a i tak swoje i dyżurny temat uchodźców. Lepiej skończyć ten temat, na zakończenie z mojej strony dodam tylko, że inne kraje, w tym V4 też nie chcą uchodźców, a nie mają takich problemów, jak Polska, poza Węgrami oczywiście. Czyli jednak coś jest na rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś proponował, żeby problem z dzietnością rozwiązać po prostu poprzez obniżenie podatków dla rodzin które mają dzieci, czy powiedzmy chociażby obniżając Vat na wózki czy pampersy.Problem jest taki że ludzie raczej odczuwają dużo mniejszą wdzięczność dla kogoś kto im czegoś nie zabiera niż dla tego który im coś daje.Kaczyński nie jest głupi i o tym wiedział, więc teraz to wszyscy są wdzięczni jemu.No i przy takim rozwiązaniu z obniżeniem podatków nie można by też zatrudnić kolejnej rzeszy urzędników :--)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Xonar napisał:

Problem jest taki że ludzie raczej odczuwają dużo mniejszą wdzięczność dla kogoś kto im czegoś nie zabiera niż dla tego który im coś daje.Kaczyński nie jest głupi i o tym wiedział, więc teraz to wszyscy są wdzięczni jemu

To jest oczywiste, tak samo jak coroczne podwyższenie minimalnych zarobków ma za cel głównie zwiększenie wpływu do kasy państwa a nie poprawę bytu ludzi, którzy i tak w dużej mierze żyją z zarobków nieopodatkowanych. U mnie w pracy poza kierownictwem wszyscy zarabiają minimum a jakoś dziwne wielu ma niezłe auta czy postawione domy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, 555 napisał:

Filozof czyli dzieci nazywasz nierobami? Na co ida te pieniądze wedlug ciebie? Nie czasem na jedzenie , ksiazki , ciuchy jak myslisz ? Dziecku chcesz zabrac ? 

Nie jestem ,aż tak miłosierny.I ta wypowiedz pachnie mi komunizmem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×