Skocz do zawartości
Nerwica.com

Somebody help


AmbitiousLooser

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :) Chciałbym żebyś poświęcił/a chwilę na moje wypociny i spróbował/a ogarnąć moją ... psychę.
Może zacznijmy od sedna sprawy. Mam 19 lat, niedawno zacząłem studia oraz jestem pewien że mam depresję. Skąd takie stwierdzenie? Od pewnego czasu nie mam w sobie żadnej energii. Cały czas czuję na sobie presję z zewnątrz, że jeśli opuszczę się w nauce to stanę się totalnym zerem. Moje umiejętność interpersonalne są na tragicznym poziomie. Nie potrafię normalnie rozmawiać z ludźmi, nie potrafię patrzeć im w oczy, nie potrafię odezwać się w grupie, bo cały czas mam przeczucie że każdy mnie ocenia. Próbowałem już wielu sposobów na "nauczenie" się rozmowy. Czytałem książki, aby wzbogacić swoje słownictwo - nic nie dało. Próbowałem być na bieżąco z wiadomościami z kraju i na świecie - z 20 przeczytanych artykułów zapamiętuje może 1 jak dobrze pójdzie. Kiedy mówię coś zabawnego (przynajmniej tak mi się wydaje) mam wrażenie, że ludzie się śmieją aby nie było mi przykro. Mam straszne problemy z koncentracją. Cały czas chodzę zaspany nie zależnie od ilości snu. Od paru dni boli mnie głowa i bez codziennego łyknięcia środków przeciwbólowych nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Potrafię się rozpłakać na zawołanie, jeśli tylko pomyślę o moim życiu i o tym jak bezradny jestem w wielu sytuacjach. Łzy mi lecą nawet teraz... Nigdy nie byłem u żadnego psychiatry, bo nie chcę się tym dzielić z obcą osobą. Wiem, że większość "specjalistów" w Polsce potrafi jedynie przepisać środki nasenne i uspakajające, a nie potrafi rozwiązać problemów rozmową. Mam wrażenie że jestem aktualnie w fatalnym stanie psychicznym i pisząc ten post mam choć odrobinę nadziei, że znajdzie się dobra duszyczka, która doradzi mi co zrobić, aby się nie zabić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd wziąłeś ten bezsensowny wniosek, że psychiatrzy zapisują głównie środki nassene i uspokajace 

Jeżeli chcesz wiedzieć czy to naprawdę depresja musisz udać się do specjalisty, nikt przez internet nie postawi Ci tutaj diagnozy, zwłaszcza, że jak sam mówisz masz myśli samobójcze 

Ze swojego doświadczenia powiem Ci, że im prędzej tym lepiej 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×