Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Lilith

Social media

Rekomendowane odpowiedzi

Były już tematy o Facebooku, ale social media, to tak naprawdę nie tylko Facebook. To także Instagram, Youtube, Twitter, Pinterest, blogi i tak dalej. Jak się zapatrujecie na korzystanie z nich? Czy Waszym zdaniem w dzisiejszych czasach można bez tego funkcjonować?

I trochę inna strona - social media marketing. Uważacie, że promowanie firm w mediach społecznościowych wyprze pozostałe metody? A może już wyparło? Myślicie, że kampanie na portalach społecznościowych są przyszłością? Jakie błędy Waszym zdaniem popełniają marketingowcy przy promowaniu firm w mediach społecznościowych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
44 minuty temu, Lilith napisał:

Były już tematy o Facebooku, ale social media, to tak naprawdę nie tylko Facebook. To także Instagram, Youtube, Twitter, Pinterest, blogi i tak dalej. Jak się zapatrujecie na korzystanie z nich? Czy Waszym zdaniem w dzisiejszych czasach można bez tego funkcjonować?

I trochę inna strona - social media marketing. Uważacie, że promowanie firm w mediach społecznościowych wyprze pozostałe metody? A może już wyparło? Myślicie, że kampanie na portalach społecznościowych są przyszłością? Jakie błędy Waszym zdaniem popełniają marketingowcy przy promowaniu firm w mediach społecznościowych?

Ja z wymienionych mediów często korzystam tylko z youtube, ale przez nie się nie komunikuje także nie wiem czy to takie czyste  social media to taka bardziej sprywatyzowana, zdemonopolizowana  telewizja dla mnie. O instagramie i Twitterze słyszałem ale nie korzystałem a o tym pinterscie pierwsze słyszę, no ale ja zawsze byłem zacofany.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Youtube - może z powodzeniem zastąpić telewizję, a nawet każdy może tam swoją telewizję założyć jak ma czas, chęci i pomysł. 

Twitter - jest dla mnie bez sensu, ćwierkaja tam ludzie i nic z tego nie wynika, nie mam na niego czasu ale kiedyś go chwaliłem.

Facebook - powoduje depresję i inne ciężkie zaburzenia psychiczne, co zostało wielokrotnie udowodnione.

Instagram - podobno ryje beret bardziej niż facebook

Pinterest - nie znam

Blogi - fajna rzecz, nie prowadzę, ale czytam kilka.

W dniu 18.11.2018 o 12:06, Lilith napisał:

I trochę inna strona - social media marketing.

Zależy od wielkości biznesu, przykład - wyciąg narciarski + hotel, ośrodek zbudowany za miliony, narciarzy w sezonie jest tam od zaje*ania, prowadzone jest konto w social mediach, ale jak by go nie było, to czy ubyłoby turystów? Raczej nie.

Nieumiejętne prowadzenie konta + mały biznes, może zaszkodzić. Było o tym w równoległym temacie w zeszłym sezonie, pamiętam jak założyłaś - Janusz hotelarstwa wypowiadał się niepochlebnie na temat innych Januszy turystów, którzy nie byli zadowoleni z oferty hotelu :D 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Twitter jest ponoć dobry, jeśli się chce być maksymalnie na bieżąco z polityką. Takie czasy. :D

Youtube - a to w ogóle jest medium społecznościowe? Zgadzam się, że z powodzeniem zastępuje telewizję, a do tego można założyć swoją. Ja pomysłu ani chęci nie mam, ale doceniam to, że istnieje taki portal, bo inaczej wiele ciekawych osób nie pokazałoby światu tego, co ma wartościowego do pokazania. Oczywiście gówna na YT jest też mnóstwo, ale to już kwestia indywidualnego odsiewu treści bezwartościowych. Ciekawe, że np. Vimeo, chociaż prawie identyczne, już tak popularne nie jest.

Instagram - coś tam kojarzę, ale nigdy mnie tam nie ciągnęło. Porządne fotoblogi to raczej Flickr, Deviant, czasami Tumblr i parę innych portali.

Pinterest - w ogóle nie wiem, do czego to służy :D

Blogi - trochę nadgryzione przez wideoblogi, ale trzymają się dzielnie, też coś tam próbuję z różnym skutkiem skrobać. Ciekawe, że nie ma czegoś takiego jak audioblogi. 🙂

No a Facebook, gdyby nie messenger, to w ogóle nie wiem, po co byłoby tam trzymać konto. Może po ogłoszenia i dla paru grup. 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z portali fotograficznych lubię tumblr, pinterest, we heart it, a ostatnio również zszywkę. Instagram mnie osobiście jakoś nie przypadł do gustu, ale widocznie coś w sobie musi mieć, skoro zyskał aż taką popularność i tylu ludzie z niego korzysta.

Twitter lubię, gdyż we wpisach tam można zawrzeć dużo treści przy minimalnym nakładzie słów.

Blogowanie uwielbiam, najbardziej chwalę sobie blogspot. Kiedyś byłam też na wordpressie, ale doszłam do wniosku, że jednak blogspot daje więcej możliwości, większą kontrolę nad własnym blogiem.

Facebook jak to facebook - są tam niemal wszyscy, więc tam najłatwiej wypromować blog. Aczkolwiek denerwują mnie wyskakujące zewsząd reklamy próbujące nakłonić do wydania na promocję tego czy promocję tamtego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ogólnie, to nie założyłam tego tematu bez przyczyny. Mam zamiar zabrać się za kampanię w social mediach na 2019 rok i zależy mi na tym, żeby poznać perspektywę innych ludzi - nie tylko swoją własną. W zasadzie, to mam do zaplanowania dwie kampanie - szczegółową własnej firmy i zarys dla firmy, z którą współpracuję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi