Skocz do zawartości
Nerwica.com

Rozczarowująca psychoterapia


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję rady od forumowiczów, którzy zwalczają nerwicę natręctw psychoterapią. Byłam dzisiaj na pierwszej sesji i była bardzo rozczarowująca. Tzn. po przedstawieniu mojego problemu Pani psycholog przez 15 minut powtarzała :aa, to taki problem. Opowiedziała mi również bajkę o czarnej mrówce i pokazała jak zamykać oczy. Była naprawdę bardzo miła, ale miałam wrażenie, że to ja prowadzę sesję. Nie wiedziała jak interpretować to, że w snach czuje wielki smutek, ale nie czuję go na jawie. Wróciłam do domu razem z natręctwami 🙂 Mam pytanie, czy sobie w ogóle darować, czy szukać psychoterapeuty, który się zajmuje stricte nurtem behawioralno-poznawczym? Czy komuś to w ogóle pomogło? W Internecie widzę, że terapią behawioralno-poznawczą zajmują się bardzo młodzi psychoterapeuci. Czy brak doświadczenia nie jest przeszkodą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co napisałaś to była zwykła wizyta u psychologa. Spotkania psychoterapeutyczne wyglądają inaczej.

 

Ja wyleczyłem natręctwa ignorując je tj.nie wykonując "rytuałów" wiec ,może Ci to pomoże w jakiś sposób. Pewnego dnia bylem bardzo zmęczony tymi natręctwami,do tego stopnia ze postanowiłem ,ze więcej nie będą kierować moim życiem i przeszło po kilku godzinach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×