Skocz do zawartości
Nerwica.com

Jak u was ukazuje się nerwica? Kontynuacja wątku z witam...


Olusia96

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się jeść kilka posiłków dziennie w szkole trochę to trudne ale kupuje sobie. Dużo wody pije ale to też kupuje sobie. Rano herbata i kanapka a na obiad mamuśka często zupki robi. 

@distorted_level68 nie wiem sama teraz często mi gorąco i mrowieje mi broda i policzki. A wieczorem często mam mdłości. Właśnie dużo pije wody bo mam suchosc w ustach. Zastanawiam się czy to nie jest właśnie od tabletek bo zwiększyłam dawkę o jedną tabletkę. Ale sama nie wiem nie znam się na tym. I teraz ciągle słaba jestem na nic nie mam siły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Olusia96 z dietą chodzi o to, żebyś nakręciła organizm, żeby miał siłę do walki z nerwicą. polecam ciepłe śniadania - kasza, owsianka najlepiej. pomyśl o termosie z czymś ciepłym, ziołami, które lubisz i wiesz, że mogą Ci posłużyć albo po prostu ciepłą wodą. dobrze, że są zupy. 

jak dzisiaj? u mnie dużo lepiej, ale wczoraj miałam robione pijawki :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej wszystkim ja dzisiaj normalnie nie umiem sie ogarnac...pojutrze do pracy ide po macierzynskim i stres mnie chce zjesc....boli mnie w klatce, w gardle...czuje sie jakbym sliny nie produkowala....a miesnie to mam tak obolale jakbym kilka ton nosila....nie moge sie wyciszyc....chodze jak na szpilkach, przeraza mnie jutrzejszy dzien dopiero bede wariowac...na dodatek od rana pradu nie ma wiec nie mam co ze soba zrobic...dziecko usnelo a ja siedze w tych ciemnosciach z telefonem...no masakra jakas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Martus17 napisał:

hej wszystkim ja dzisiaj normalnie nie umiem sie ogarnac...pojutrze do pracy ide po macierzynskim i stres mnie chce zjesc....boli mnie w klatce, w gardle...czuje sie jakbym sliny nie produkowala....a miesnie to mam tak obolale jakbym kilka ton nosila....nie moge sie wyciszyc....chodze jak na szpilkach, przeraza mnie jutrzejszy dzien dopiero bede wariowac...na dodatek od rana pradu nie ma wiec nie mam co ze soba zrobic...dziecko usnelo a ja siedze w tych ciemnosciach z telefonem...no masakra jakas

A chodzisz może na jakieś masaże? Mnie bardzo coś takiego pomaga. Wiadomo, że nie na długo, ale po takim konkretnym masażu i nastawieniu mojego krzywego kregoslupa przez jakiś czas czuje się dobrze 😄 Masz problemy podobne do moich z tą bolesną szyją, klatką, gulą w gardle, bolesnymi mięśniami itd więc może tez by ci pomogły i troche poluzowałyby się te pospinane mięśnie. 😉 Może ulga nie jest na długo bo wiadomo że znowu się za jakiś czas mimowolnie "pospinasz" ale moim zdaniem zawsze coś i przynajmniej na chwilę poczujesz sie dobrze. A jeśli chodzi o ściskanie w gardle czy problem z przełykaniem to mnie na przykład laryngolog przepisał taką mieszankę ziołową, nie wiem jak ty ale ja mam ciągle przesuszone to gardło (nie wiem dlaczego) i z tego powodu tez często mam problem z przeszkodą czy uciskami. Wiadomo - te ziółka nie wyleczą nerwicy ale mnie jest po nich troche lżej 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Olusia96 napisał:

dużo pije wody bo mam suchosc w ustach. Zastanawiam się czy to nie jest właśnie od tabletek

to jest od tabletek, sympramol ma słabe działanie uspokajające moim zdaniem, na mocną nerwicę i somatyzacje raczej niewiele pomoże 🙂 no mi nie pomógł xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@distorted_level68 oraz @KotJaroslawasłuchajcie. Ogl czy leki maja wejść w taką fazę że pomogą nam totalnie w tym czasie co je bierzemy? Czy one tylko nam pomogą w taki sposób że zmniejszą te objawy? Pytam się ponieważ czuję że jest lepiej ale jakoś szału nie ma ze mi to przeszlo. @distorted_level68 jak już pisałam ja biorę od początku października 1 sympramol po jakiś 2-3 tyg już nie pamiętam dostałam 2 tab wieczorem i tak do piątku teraz co minął i kazała mi od soboty brać 3 tabletkę więc też tak uczyniłam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Olusia96 napisał:

Ogl czy leki maja wejść w taką fazę że pomogą nam totalnie w tym czasie co je bierzemy? Czy one tylko nam pomogą w taki sposób że zmniejszą te objawy?

w teorii powinny całkowicie znieść objawy 🙂 a w praktyce to różnie bywa niestety 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Olusia96 napisał:

Aham no dobrze a czy gdy je odstawiamy to one nam wrócą? 

to zależy czy przyczyna naszych objawów jest organiczna, wtedy z pewnością tak, natomiast jeśli wynikają one z z sytuacji w okół nas i naszych uczuć to odpowiednie przepracowanie tych rzeczy które nam ciążą powinny dać efekt że objawy znikną, nawet bez brania tabletek 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i skończyło się sielskie życie, od 2010 walczę z nerwica a raczej walczyłem do 2013. Od 2013 objawy ustąpiły aż do teraz, jeśli cokolwiek się pojawiło to sporadycznie. 9 rok idzie bez leków bez psychologa. Aż do wczoraj, kiedy to o 3 w nocy się obudziłem i miałem problem z oddechem, zawroty głowy, oraz lęki. Ostatni raz takie coś pamiętam 5 lat temu. Tego nie da się zapomnieć. Dziś siedząc w pracy i pisząc tego posta uśmiecham się do siebie choc do śmiechu mi nie jest, kłuciew sercu, zawroty głowy i straszne zmęczenie. Tak chyba ktoś znowu stara się zawładnąć moim życiem. Cudownych świat wszystkim. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie od pewnego czasu zaowazylam również że mam niższe ciśnienie niż kiedyś. Gdy dzisiaj zmierzylam to miałam 106/48 i puls 90 może wy wiecie czym jest to 48 bo myślę że to mało? I jeszcze jedno dzisiaj jak brałam tabletki to się pomyliłam i zamiast 1 wzięłam 2 sympramolu. Więc wieczorem wziąść 2 normalnie i jutro rano 1 jak kazała? Wgl obudziłam się jakaś śpiąca z bólem w dołku a po śniadaniu zaczęło mnie ściska obok po lewej stronie. Raz mnie tak zakulo że się wystraszylam. Czasami po lewej stronie odczuwam jakby szybkie bicie serca ale gdy dotkne i sprawdzę bije normalnie też tak mieliście? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Olusia96 napisał:

Słuchajcie od pewnego czasu zaowazylam również że mam niższe ciśnienie niż kiedyś. Gdy dzisiaj zmierzylam to miałam 106/48 i puls 90 może wy wiecie czym jest to 48 bo myślę że to mało? I jeszcze jedno dzisiaj jak brałam tabletki to się pomyliłam i zamiast 1 wzięłam 2 sympramolu. Więc wieczorem wziąść 2 normalnie i jutro rano 1 jak kazała? Wgl obudziłam się jakaś śpiąca z bólem w dołku a po śniadaniu zaczęło mnie ściska obok po lewej stronie. Raz mnie tak zakulo że się wystraszylam. Czasami po lewej stronie odczuwam jakby szybkie bicie serca ale gdy dotkne i sprawdzę bije normalnie też tak mieliście? 

Ciśnienie masz zdecydowanie za małe....powinno być tak 120/80 a i tętno też masz za wysokie....wydaje mi się że możliwe że od leków sprawdź ulotkę albo porozmawiaj z lekarzem....co do ściskania też tak mam czasem mam wrażenie że płuca mi się nie mieszczą bo nie mogę oddechu złapać głębszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, dorota01 napisał:

A chodzisz może na jakieś masaże? Mnie bardzo coś takiego pomaga. Wiadomo, że nie na długo, ale po takim konkretnym masażu i nastawieniu mojego krzywego kregoslupa przez jakiś czas czuje się dobrze 😄 Masz problemy podobne do moich z tą bolesną szyją, klatką, gulą w gardle, bolesnymi mięśniami itd więc może tez by ci pomogły i troche poluzowałyby się te pospinane mięśnie. 😉 Może ulga nie jest na długo bo wiadomo że znowu się za jakiś czas mimowolnie "pospinasz" ale moim zdaniem zawsze coś i przynajmniej na chwilę poczujesz sie dobrze. A jeśli chodzi o ściskanie w gardle czy problem z przełykaniem to mnie na przykład laryngolog przepisał taką mieszankę ziołową, nie wiem jak ty ale ja mam ciągle przesuszone to gardło (nie wiem dlaczego) i z tego powodu tez często mam problem z przeszkodą czy uciskami. Wiadomo - te ziółka nie wyleczą nerwicy ale mnie jest po nich troche lżej 😉

Jeżeli chodzi o masaże zupełnie nie mam na to czasu....co do gardła za tydzień mam wizytę u laryngologa a dzisiaj odebrałem wyniki krwi i okazuje się że poza TSH podwyższonego wyniki są książkowe....co do ziółek pije melisę i może to efekt placebo ale jakoś mi lepiej po niej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Martus17 napisał:

Jeżeli chodzi o masaże zupełnie nie mam na to czasu....co do gardła za tydzień mam wizytę u laryngologa a dzisiaj odebrałem wyniki krwi i okazuje się że poza TSH podwyższonego wyniki są książkowe....co do ziółek pije melisę i może to efekt placebo ale jakoś mi lepiej po niej...

Ja też wyniki wszystkie książkowe, TSH też, laryngolog porobił badania i też wszystko ok a czuje się dalej beznadziejnie. Jutro mam wizytę u endokrynologa, zobaczymy co wymyśli. W poniedziałek znowu idę do laryngologa po resztę wyników i może tez na coś jeszcze wpadnie. Co do masażu jak znajdziesz czas to na prawdę polecam, a melisa jeżeli Ci pomaga to pij, pij. Na mnie melisa niestety w ogóle nie działa. Jak będziesz już wiedziała co i jak z tym gardłem to daj znać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim wczoraj było super dziś trochę gorzej. Czuję trochę serce ale skusilam się na papierosa chociaż już dawno nie palilam. Bardzo pracowite dni za mną wczoraj robiłam zakupy świąteczne i totalnie byłam zmęczona. Teraz zaczęłam super książę i wkoncu na spokojnie mogę usiąść i poczytać nie przejmując się, mimo coś mnie boli skupiam się na czytaniu i nie jest źle. Bylam u psychiatry dzisiaj i przepisałem mi dodatkowo do sympramolu rano escitil 10 brać 1 rano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Olusia96 napisał:

Bylam u psychiatry dzisiaj i przepisałem mi dodatkowo do sympramolu rano escitil 10 brać 1 rano

no i gitarka :D tylko pamiętaj że jak będą momenty że zrobi się nieco gorzej z samopoczuciem to się tym zupełnie nie przejmuj 🙂 po czasie wszystko powinno się ładnie ustabilizować 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×