Skocz do zawartości
Nerwica.com

gdzie jest sens?


Mrs.Nobody

Rekomendowane odpowiedzi

"Mam dobrą pracę, kilku znajomych, rodzinę" - pytasz, co dalej? Dlaczego miałbyś się zabić skoro spotkało Cię tyle szczęścia. Nie jeden by chciał dobrą pracę, nie jeden by chciał mieć do kogo otworzyć gębę a o rodzinie na pewno nie jeden pomarzył. Skoro dla Ciebie to nadal za mało to wywalcz w życiu coś więcej. Rób rzeczy, które przynoszą szczęście. Jeśli jesteś wierzący (ja jestem) to wiesz po co się rodzisz i za co umierasz. Jeśli nie: i tak masz wiele do wniesienia w życie innych ludzi, wiele do zrobienia tu na miejscu. Rodzimy się by umrzeć po to, by swoje "przeżyć", zmienić życie innych ludzi, swoje własne. Obdarować kogoś szczęściem. Inaczej nie byłoby ludzi. Inaczej nie byłoby nic. Wszystko przecież 'obumiera'. Jaki byłby sens nicości? To już odległa filozofia Kochana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Depresji nie da się zrozumieć, jest absurdalna. Można nie mieć ani jednego powodu do smutku, a i tak chcieć się zabić. Pytanie, czy da się to wyleczyć i co trzeba zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2018 o 23:30, Mrs.Nobody napisał:

Gdzie jest sens życia? mam dobrą pracę, kilku znajomych, rodzinę i co dalej? dlaczego mam się nie zabić? i tak w końcu to się stanie. po co to przedłużać? skoro rodzimy się by w końcu umrzeć to po co w sumie się rodzić?

Tyle wygrać :classic_laugh:

Życie ma sens gdy sami nadamy temu życiu sens, z resztą po co w życiu sens jak można się cieszyć każda chwilą :classic_tongue:

Generalnie są dwie opcje, albo nic co robisz nie ma znaczenia, zostaje tylko nihilizm i egzystencjalne cierpienie, albo wszystko co robisz ma znacznie, ale wtedy musisz brać odpowiedzialność za każdy swój czyn, wybór należy do Ciebie :classic_happy:

https://www.youtube.com/watch?v=NX2ep5fCJZ8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×