Skocz do zawartości
Nerwica.com

Renta na zaburzenia psychiczne,depresja etc..


Gość myślący91

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie choruje od 18 roku życia jak chodziłem do szkoły, choruje na dystymie,zaburzenia lękowe,fobie społeczną,zaburzenia obsesyjno kompulsywne,zaburzenia osobowości od 6 lat nie jestem w stanie się wyleczyć,wszystkie leki jakie brałem wgl mi nie pomogły. Czy ktoś z was dostał rentę,rentę socjalną na takie zaburzenia ?, albo ma informację czy można dostać taką rentę. Dodam że te zaburzenia to nie są lekkie objawy tylko bardzo silne objawy. Próbowałem pracować ale nie dawałem rady za każdym razem kończyło się to wyleceniem z pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się kiedyś pytali czy nie chcę iść na rentę, bo w sumie zaczęłam mieć problemy takie jak Ty jeszcze wcześniej niż Ty zacząłeś.

Jeśli chodzi o rentę, to chyba w zusie dostaniesz informacje na ten temat, bo oni są od rent i też chyba załatwiania komisji. Wydaje mi się, że jak problemy są takie przewlekłe, to jest szansa dostać rentę, choć kokosy to nie są, chyba max na jaki można liczyć to 400 zł.

Ja osobiście nie chcę iść na rentę, wolę być uboższa o te kilka stówek, ale żeby nie ciągnęły się za mną papiery potem idąc do roboty. Z pracą wiem jak to utrudnia, ja przez swoją chwiejność, przeżywanie wszystkiego za bardzo zwalniam się teraz po miesiącu :/ ale i tak wolę sobie odejść i najwyżej może będą myśleć, że kapryśna jestem czy jakaś, ale zawsze lepiej tak niż jakbym miała otwarcie mówić o chorobie, choć mam taką ochotę :/ żeby wtedy ktoś ogarnął dlaczego tak a nie inaczej się zachowuję, choć wiem jak to źle widzą w pracy. Więc milczę.

Czy wolę też wychodzić na jakąś wolniej kumającą czy słabiej zapamiętującą, niż żeby jawnie było wiadomo, że zamulam po lekach.

 

Jedna koleżanka ma orzeczenie z powodu własnie podobnych przewlekłych problemów psychicznych. Dostaje jakiś tam zasiłek niewielki, tylko nie wiem czy to przypadkiem nie działa tylko jak ktoś się uczy.

 

Aczkolwiek, najlepiej właśnie będzie jak w zusie się dopytasz i ewentualnie swojego lekarza, ten powinien być zorientowany w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się starałem o rentę na Depresje Nawracającą w 2013-2014 roku. Miałem 3 komisje. Pierwsza w Zusie potem druga odwoławcza w Warszawie i trzecia przez skierowanie Sądu w Lublinie. Wszystkie wnioski niestety odrzucono. Trwało to z 8 miesięcy. Niestety , ale prawda jest taka, że zapomnij o rencie na takie zaburzenia. Nie jest takie proste ją otrzymać nawet pomimo długiej choroby( ja miałem jeszcze problemy z nogą i składałem na dwie choroby z orzeczeniem o niepełnosprawności). Poza tym musisz mieć świadomość ,że lekarze z komisji będą robili wszystko ,żeby Ci tej renty nie przydzielić. Trzeba być naprawdę chorym i podkreślam całkowicie niezdolnym do pracy ,żeby ją otrzymać- jeździć na wózku, mieć poważnie chory kręgosłup itd w przypadku zaburzeń psychicznych mieć schizofrenię z kartoteką szpitalną ew w rzadkich przypadkach CHAD to można się starać. Lepiej uderzyć na komisje po stopień Niepełnosprawności- tutaj można ugrać( jak dobrze przyaktorzysz stopień umiarkowany) Ale na orzeczeniu pracodawca będzie widział na co chorujesz i też w sumie lipa. Ja wyrobiłem takie orzeczenie ,ale z niego finalnie w ogóle nie skorzystałem.

Edytowane przez __Jack__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×