Skocz do zawartości
Nerwica.com

Co robić??


lucja951

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu płacze dość często, znajduje powody do bycia smutna. Czuje się jakbym była uzależniona od płaczu, od bycia załamana. Kiedy coś wreszcie jest w porządku to zawsze znajdę jakiś powód żeby znowu być smutną. Z jednej strony mam dość siebie, dość tego ciągłego smutku, ale z drugiej nie wyobrażam sobie życia bez ciągłego płakania i załamań. Rozmawiałam o tym z moją mamą, z panią psycholog i cały czas otrzymuje ta samą odpowiedz: "musisz zmienić swoje myślenie". I próbowałam, bardzo dużo razy, ale po kilku dniach 'pozytywnosci' jestem tym zmęczona i się poddaje. 

Przestałam już zawracać głowy mojej siostrze i mojej przyjaciółce bo mam wrażenie że nie chcą słuchać o tym jak ciągle jestem załamana. A poza tym, nie chce ich ciągnąć ze sobą w dół, choć mam wrażenie że i tak to robię. Kiedy mam zły humor i napływają mi do głowy złe myśli to nie potrafię ich powstrzymać i udawać że nic się nie dzieje, więc jestem wtedy zamyślona, smutna, nie chce mi się śmiać. No i ten zły humor czasem przechodzi na moją przyjaciółkę, przez co czuje się jeszcze gorzej.

Jak mam to wszystko powstrzymac? I gdzie mam znaleźć te silną wolę żeby to zrobić kiedy przez cały czas czuję się bezsilna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje jak masz bezcelowe życie. Masz jakiś cel? Pasję, hobby, zainteresowania? Szkoła, praca? Możesz wybrać jedno z dwóch:

1. Możesz wyznawać nihilizm i wierzyć, że nic nie ma sensu

2. Możesz jednak wziąć jakąś odpowiedzialność na siebie i pracować nad tym. Tylko nie bądź dla siebie tyranem. Mi czasami pomaga nawet głupie posprzątanie pokoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×