Skocz do zawartości
Nerwica.com

wianki na święto zmarłych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie podoba mi się, że po zakończeniu święta, śmietniki pękają w szwach od śmieci zebranych z nagrobków 😕 Zmarli by tego nie chcieli 😕 Ale zmarli do gadania nic nie mają, żywi i tak zrobią co zechcą.

Jakość zdj. również katastrofa, ale na dworze ciemno, ponuro, mam słaby aparat w xiaomi i nie bardzo umiem go używać.

Instrukcja wykonania

- oskubujemy gałązkę

- robimy "kółko" z oskubanej części 

- z tego co oskubaliśmy robimy coś w rodzaju bukietu i związujemy drutem

- wiązki obwiązujemy dookoła kółka z gałązki (to najtrudniejsza część)

- na samym końcu wpinamy w wianek Chińskie kwiatki, różyczki i inne gó*na, tak by lepiej wyglądał

 

IMG_20181027_133309_HDR.thumb.jpg.2a0b2dedc8c9087fbc766af491f867e9.jpgIMG_20181027_133320_HDR.thumb.jpg.762fa58b6f06d8cfce70e231e187b726.jpgIMG_20181027_133422_HDR.thumb.jpg.3a8bc67123c379912ed617bf1abaa6c9.jpgIMG_20181027_133538_HDR.thumb.jpg.7ff34762c652b3223bf55ffd54432e5b.jpg

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może się Tosiu nie zrozumiemy, ani nie dogadamy, ale przeczytaj proszę i poznaj mój punkt widzenia
- jeden z moich znajomych ma 4000+ znajomych i udostępnia gó^no na okrągło, nazywa się Wiesław... yy RODO obowiązuje, nie lubię go, nie pogoniłem, czekam, aż sam mnie pogoni, tudzież wypie*doli ze znajomych, ale to twardy zawodnik, ostro się szczypiemy.
- druga sztuka to Sławomir, zadedykowałem im (sławkowi i wieskowi) ostatnią bajkę w postaci fragmentu serialu, nieprzyjemna była to scena i pan sławomir nie chce już mnie za to znać, zablokował mi możliwość pisania do niego. 
- wszystko co idzie na moim FB, idzie jako public, nie bawię się w manipulacje i ukrywanie treści przed częścią znajomych itd.

Tosia, jak żeś odebrała naszą rozmowę jako bym Cię pogonił, to przepraszam. Zaraz zaloguję się na FB i pierwsze co zrobię to wyślę Ci zaproszenie do znajomych, jak przyjmiesz, to super, jak nie, to też super, nie obrażę, bo niby o co? Jak wspomniałem w naszej rozmowie, internetowe pogawędki o niczym, to strata czasu i źle działa mi to na psychikę i czasem powoduje to lęki - nie wiadomo czego dokładnie druga osoba ode mnie chce.

Nie dążę do 5000  znajomych, przeciwnie, mam ~100 i mnie to przerasta, nieraz każdy "coś chce", bym zalajkował, bym skomentował....a w du*ie mam to wszystko.

 


Jestem po prostu nikim, z nas (drobnych) rolników, ludzie się po prostu śmieją, człowiek uprawiający swój ogródek jest zerem, nie ma szans na kasę, za jabłka płacą w skupach między 20 a 30 gr za kg
Nie opłaca się zbierać i dowozić do skupu.

Nie może zabraknąć kobiet w tym wpisie, więc napiszę jasno - żadna kobieta nie zechce biedaka co mu płacą marne grosze. 
Młode dziewuszki mają w sercach dźwięk silników nowych BMW, nie rowerów, ani wianków :( lecą na kasę i futerka z norek, na insta tępią zabijanie norek, choć prawdziwe futerka są przyjemniejsze. Gardzę.

 

Trzydziestki, czterdziestki i pięćdziesiątki są dużo mądrzejsze, ale niby jak to moją sytuację zmienia?

Własnymi rękami zebrałem ok ~300 kg jabłek, hehe max. 90 zł za wszystko w skupie
1 kg 30 gr 
10 kg 3 zł
100 kg 30 zł
300 kg 90 zł

Jak tu coś robić by się opłacało? Jak tu coś robić, by któraś spojrzała na to przychylnym okiem? Nie da sie ku*wa.

@Lunaa fajnie, że Ci się podoba :D 

@tosia_j 😍 podobne róże wpina się w wianek 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2018 o 12:58, tosia_j napisał:

kwiaty z liści klonu pasują jeszcze do stroików na groby 

Kwiaty wyglądają bosko 😍 jak dożyję do przyszłego roku, to się nauczę takie robić :D 

Trochę się spieliśmy z mamą, ubzdurała sobie, że oprócz grobów rodzinnych, będzie dbać o kilka innych, opuszczonych. To rodzi problemy, trzeba więcej gałązek, drutu, kwiatów, zniczy. 
Nie chodzi o koszty, ale o nerwy, kilkanaście wianków nie jest tak łatwo zrobić, potem trzeba to porozwozić na różne cmentarze.
Niektóre pomniki myje szczotką i wodą. 
Tydzień przed wszystkimi świętymi, to dla niej trudny czas, nie da se przetłumaczyć w żaden sposób, że wystarczyłby zapalony znicz i tyle.

Jest już na emeryturze, wolałbym, żeby w tym okresie nie zamieniała się w strusia pędziwiatra, ale usiadła, wypiła kawę, odpoczęła, bez cyrkowania z wiankami. 

Innych ludzi porąbało jeszcze bardziej, stawiają pomniki za 50, 60 tyś, na cholerę to? 😕 

Ja np bym chciał, żeby mnie spalono i rozrzucono prochy w górach :D Potem jak ktoś za bardzo przywiązuje wagę do pomnikowania i ma pomnik za 5 tyś. to jest mu przykro, że jego sąsiad złodziej, ma pomnik za 50 tyś :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ostatni dzień przygotowań i strojenia, jutro apogeum tego szaleństwa. Ciekawe ile osób zginie na drogach i ilu idiotów bez wyobraźni siądzie za kółko pod wpływem? 

Nie stroję, nie rozwożę, nie popieram. Obrałem ziemniaki i zrobiłem parę fot, ktoś musi w tym domu pożyteczne rzeczy robić :pirate:
Podaję parametry wianka (albo stroika, jak kto woli ;)
średnica ~ 60 cm
waga - 3, może 4 kg jak jest większy
dla porównania garnek z ziemniakami 3 l 

Pusta przestrzeń w środku specjalnie dla anemonki sfotografowana i to z dwóch stron ;) ale fakt, mało widoczna i wygląda jak stroik.
Jeszcze raz pochwalę kwiaty z liści Tosi, byłoby bardziej ekologicznie :D 
Lunaa thx ;) 

IMG_20181030_122514_HDR.thumb.jpg.57a0c2fe9bf3bc412d0e6b8f9ab37bf8.jpg

IMG_20181030_122428_HDR.thumb.jpg.bbd87304a067ee6a694372e267a43e6e.jpgIMG_20181031_112150_HDR.thumb.jpg.ba952a7889b63fe374a68efab9743188.jpgIMG_20181031_112237_HDR.thumb.jpg.5a1dbd264ca747bd72df0361ff802220.jpg

IMG_20181027_133459_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×