Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ogródki vs Ogrody


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na film gościa z Ameryki i się zakochałem w jego ogródku 😍

Jest taki chaotyczny, tu trawa, tu grządka, tu drzewko, ciężko się połać co jest gdzie, piękny, dziki, nie za duży, nie za mały.

 

 

 

Dla kontrastu Ogród gościa z https://treborok.wordpress.com/zadziwiajacy-ogrod-igora-ladowa/comment-page-1/#comment-3952

Ku*wa, On niby to ma lepsze, większe, bardziej przejrzyste, równe, ludziom się to bardziej spodoba, ale nie mnie :mrgreen: Więcej fot pod linkiem.

02-zoil.jpg

06-zoil.jpg

07-zoil.jpg

17-zoil.jpg

 

Wypasiony, ale nudny :D 

 

 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JERZY62 napisał:

Co Ty widzisz w tym ogródku na YouTube? Jakaś burdelioza a nie ogródek :classic_biggrin:

:classic_biggrin:

@JERZY62 Ogródek z YT reprezentuje mój stan umysłu, wszystko jest pod ręką, wygląda chaotycznie i burdeliancko, ale nie w wyglądzie rzecz. Ma tam jakieś wkopane wanny (Ja miałem przeciętą beczkę, która przypominała wannę, też wkopaną, ale wlazły tam mrówki i zrobiły spustoszenie :D) nie analizowałem dokładnie tego filmu, obejrzałem pobieżnie.  
Podoba mi sie też podejscie tego gościa, tu się wsadzi to, tu to, tu tamto, jeb, jeb, większość rzeczy wykonana w pół dnia. 
Ogródek jest też dużo skromniejszy, to mi pasuje.  

Ogródek ze zdjęć - mój umysł by tego nie udźwignął, idealnie pozbijane deski, pewnie ma z tego plonów 150 razy więcej, niż gościu z YT. Jedyne podobieństwo z tym ogródkiem, to mam podobne ziemniaki (nie ma desek) ale też równiutko rosną w rządkach, jest ich dużo, ale sam bym nie dał rady tyle mieć, sadzimy to razem z rodziną  + czasem sąsiedzi.
Nakład pracy przy tak odje*anym perfekcyjnie ogrodzie by mnie przerósł. Jak by odpadła tam jedna deska, to bym się martwił i leciał to naprawiać, a w pierwszym ogródku z YT, odpadniętej deski prawdopodobnie nikt by nie zauważył :D Naprawiłbym ją za tydzień, albo miesiąc. 

Na forum pustki, ciekawe czy jest ktoś komu się bardziej podoba pierwszy ogródek od drugiego? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem rodzicom ogródek z filmiku i ogródek ze zdjęć :classic_laugh:

Powiedzieli, że gościu z filmiku jest głupi, a ten drugi na zdjęciach ma ogródek marzenie. No i jak tu z nimi dyskutować? 

Czemu każdy patrzy na równo zasadzone rządki, równo zbite deski, odległości między nimi itd. Ofc spodobał się im ten drugi, myślałem, że powiedzą coś pozytywnego o tym pierwszym z YT, niestety :( Mówią, że gościu jest głupi, a jego ogródek nie przypomina ogródka, ale jakieś zarośla, a te krzywo zbite deski są jak nagrobki, a nie miejsce na warzywa. 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@JERZY62, to poniekąd prawda, ale gość z filmiku mógłby mieć taki ogródek jak ze zdjęć, widzę tam sporo wolnego miejsca, on nie jest żebrakiem jakimś, stoi tam porządny niebieski traktor. Sporo z tej ziemi dookoła zapewne jest jego, ale prowadzi tak jak prowadzi, chaotycznie ale z fantazją :D bo wymaga mniejszych nakładów pracy.

Jeśli idzie o ziemię rolną, to jest w tej chwili tania, a prawda jest taka, że większości ludziom (tym którzy mają możliwość coś uprawiać koło miejsca zamieszkania), się nie chce, bo ceny warzyw i owoców są niskie, jak na Polskie zarobki. Żadnemu nowobogackiemu nie chce się brudzić rączek, woli tanie sklepowe. Nieraz jak mają możliwość uprawiać/hodować, to nie robią tego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×