Skocz do zawartości
Nerwica.com

Nie dające spokoju natręctwa myślowe - nie wiem, co zrobić


nadanandieas

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

jestem nowa na forum. Założyłam tu konto, bo...niedawno powróciła nerwica. Mam 23 lata, kiedyś miałam objawy w wieku szkolnym. Są to głównie natręctwa myślowe równocześnie z ruchowymi na tyle, że np. kiedy myję ręcę i pomyślę o czymś "złym" to jeszcze raz powtarzam czynność. Tak samo z rzucaniem palenia - cały czas nie potrafię rzucić, bo nagle "pomyślę o czymś złym" w trakcie wypalania tego "ostatniego papierosa". Do rzeczy.

 

Przede wszystkim chodzi o mojego tatę. Nic mi takiego nie zrobił za dziecka, ale wiem, że od zawsze się go brzydzę. Unikam kontaktu cielesnego, brzydzę się jego chrząkaniem...choć po czasie odkryłam, że równocześnie z obrzydzeniem mnie to podnieca. I wtedy zaczęły się te natręctwa myślowe o mnie i o nim... Pojawiają się nawet w trakcie seksu z moim mężczyzną. Źle się czuję, nie umiem być "tu i teraz", próbuje wyrzucić to z głowy z natręctwami ale przez to zaczynam już np. spóźniaź się do pracy, na spotkania towarzyskie. Wciąż się siebie brzydze i próbuje się "oczyścić" za pomocą ciągów myślowych.

Pierwszy raz przyznaję się do tego. Mam nadzieję, że pomożecie.

Edytowane przez nadanandieas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej @nadanandieas 🤗. Sama jak byłam dzieckiem mialam natręctwa . Jednym z nich było częste mycie rąk . Mylam tak ,że były aż czerwone .  Z wiekiem minęło mi to . Ale gdy jedno natręctwo się kończyło . Pojawiało się następne . Gdy byłam dzieckiem leków nie przyjmowała . Radziłam sobie z tym sama . Natrętne myśli też miałam . Jeszcze pojawiają się czasem . Ale dzięki lekom z mniejszą siłą . I mam nadzieje,że w końcu całkowicie odejdą . A choruje na nerwice lękową. U Ciebie na razie podstawa to leki . Ale polecam także wizytę u psychologa lub terapeuty . Byś mogła się komuś o tym zwierzyć.

Edytowane przez Natallia97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×