Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ciągły niepokój


Gabbana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę tutaj bo już nw do kogo się zwrócić. Mam nadzieję że ktoś mi da odpowiedź na moje pytania. Nerwice mam od 2 miesiecy na początku było okej. Bałam się straszliwie chorób miałam parę objawów ale mijały. Ostatnio zaczęło się gorzej. Pojechałam do szpitala wszystkie badania w porządku tomografia głowy, neurolog, badania krwi i ekg serca. Skierowano mnie do psychiatry bo dostałam ataku paniki że zwariuje. Dostałam leki, trochę mi po nich lepiej biorę je od 2 dni dopiero nie mam już takich lękow ale niepokój jest cały czas. Boję się tego że skoro nie mam napadów to czemu ciągle kręci mi się w głowie i gorzej widzę? Zaczęłam już normalnie jeść więc nie jest to z wyglodzenia ale wciąż mam zawroty głowy i problemy ze wzrokiem oraz czuje straszliwa senność mogłabym przespać cały dzień . Czuję się też trochę odrealniona. Czy po lekach powinno mi to już przejść? Czy potrzeba na to czasu? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jakie leki bierzesz. Powinnaś dostać SSRI - one zaczynają działać po około pięciu tygodniach (mogą też powodować pogorszenie widzenia, ale to minie). Mogłaś też dostać doraźnie jakieś benzodiazepiny uspokajające. One działają natychmiast powodując rozluźnienie, ale i senność. Nie można ich brać długo bo uzależniają. Najczęściej do czasu, aż SSRI się rozkręci i zacznie działać. Napisz co bierzesz, wtedy więcej osób powinno się tu wypowiedzieć i doradzić.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niepokój przy lękach to rzecz normalna, po lekach powinno Ci to przejść lub chociaż trochę się uspokoić, ale daj sobie trochę czasu, dwa dni to bardzo mało. Jeśli skutki uboczne będą się utrzymywać dłużej niż ten miesiąc to lepiej zapytaj psychiatry o to, bo być może zmieni leki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przypuszczałem - zoloft to SSRI, a sedam to benzodiazepina. Na działanie SSRI trzeba poczekać kilka tygodni. Ja tak miałem przy paroksetynie. Jak zaczną działać, to stopniowo powinnaś czuć się lepiej i objawy powinny ustępować. Dwa dni to niestety zbyt krótki czas by odczuć poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepiej to Ci teraz może być jedynie po benzo. Na zoloft musisz jeszcze sporo poczekać. Tak jak napisałem - około czterech - pięciu tygodni. Ale jak zadziała, to będzie lepiej. Cierpliwości. niestety przy tych lekach mogą wystąpić skutki uboczne. niestety nie można mieć wszystkiego:-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×