Skocz do zawartości
Nerwica.com

Witam :) Chętnie poznam nowe osoby .


Natallia97

Rekomendowane odpowiedzi

Nazywam się Natalia . Mam 21 lat . Cierpię na nerwicę lękową z atakami paniki . Mam także drgawki dysocjacyjne .Z nerwicą zmagam się od dziecka . Tylko w tamtym czasie nie byłam diagnozowana . Ale ataków nie miałam . Bardziej nerwicę natręctw .   Ataki zaczęłam dostawać od maja tego roku .  . Obecnie jestem na terapii grupowej  . Na która zaczęłam uczęszczać od 13 sierpnia .  Byłam także w zakładzie psychiatrycznym w Starogardzie na oddziale 7 . Miesiąc i tydzień.  Moje ataki były bardzo silne . Wyglądały jak ataki  padaczki . Obecnie ataków nie mam . Ostatni był 25 sierpnia . Mój stan jest stabilny , Przyjmuję leki Chloroprothixen w dawce 50 mg - 3 razy dziennie i Lamitrin 50 mg - 2 razy dziennie . Obecnie zmagam się z depersonalizacją . Odczucie odrealnienia towarzyszy mi co najmniej od 1,5 roku . Piłam bardzo dużo alkoholu . Pomagał mi zapomnieć o bólu wewnętrznym .   Ale poczucie oderwania od siebie zaczęło coraz bardziej się powiększać .Odstawiłam alkohol . Nie pije już pół roku . Ale mój stan się nie poprawił .   Psychiatra zrozumiała , że poczucie odrealnienia bardzo mnie męczy . Przepisała mi lek Kwetaplex . Przyjmowałam go w dawce 25,50,100 mg i nie poczułam żadnej różnicy .Mam odstawiony ten lek . W pon będę testować nowy lek z nadzieją , że pomoże  . Chętnie poznam osoby w moim wieku lub trochę starsze . By podzielić się doświadczeniami . I porozmawiać tak ogólnie . Chętnie zawrze nowe znajomości .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Natallia97 🙂

Doskonale Ciebie rozumiem, bo sam przez taki stan przechodziłem. Jest to bardzo trudne do zniesienia jak się jest tego wszystkiego świadomym. Z uczuciem odrealnienia zmagałem się trzy lata temu przez rok czasu i miałem przy tym ograniczoną świadomość. Podobne leki brałem, też chlorprothixen, depakine i clopixol depot Były to leki, które wpłynęły na objawy zaburzeń dysocjacyjnych, ale długo utrzymywała się blokada emocjonalna. Trwała ona praktycznie w całości do sierpnia tego roku, kiedy to lekarz zmienił mi leki na  paroksetynę, absenor i zostałem przy chlorprothixenie. Te leki mnie odblokowały, stałem się taki sam jak kiedyś, zanim miałem dysocjację. Jeśli chodzi o ataki zbliżone do padaczki to też je kiedyś miałem. Były one bardzo silne, uniemożliwiając mi jakiekolwiek funkcjonowanie, pojawiając się w dzień po kilkanaście razy. Rozumiem Cię doskonale i wiedz, że można z tego wyjść. W naszym wypadku, oczywiście poza lekami przepisanymi przez lekarza psychiatrę, trzeba stale odwracać uwagę od niechcianych myśli i uczuć, bo to one wywołują objawy tego rodzaju nerwicy psychosomatycznej...

Mi się udało opanować te ataki, ale nadal mam same objawy konwersji, gdzie moje ciało odmawia mi posłuszeństwa,  nie mając prawidłowej koordynacji ruchów  kończyn dolnych... Ale nie myślę już o tym na co dzień. Nauczyłem się żyć inaczej, bardziej pozytywnie myśleć i nie skupiać się tak bardzo na swoich objawach jak kiedyś. Nerwica natręctw jest inna bo dotyczy sfery myślenia a w dysocjacji reaguje zarówno umysł jak i ciało... czego nie da się całkowicie opanować( natręctwa też miałem w przeszłości i są nawroty pod postacią wypowiedzi mojego ojczyma, którego słyszę w myślach jak mi rozkazuje, ale się do tego już przyzwyczaiłem...

Życzę Tobie  abyś wyszła z odrealnienia i depersonalizacji i żeby ta okrutna nerwica nie rujnowała Ci życia No i żeby nowy lek zaczął działać tak jak byś tego chciała 🙂 

Edytowane przez miniu89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@miniu89   Ostatni atak był 25 sierpnia . Leki na nerwicę i częściową padaczkę są dobre . Ataków nie ma . Najgorsze mam za sobą . Pozostała depersonalizacja ale całe szczęście nie tak silna jak kiedyś 🙂 .  Ja nadal mam sztywnienie twarzy gdy wychodzę sama z domu . I myśli , że wszyscy się na mnie patrzą . Ale jakoś wychodzę . Na terapię grupową , która odbywa się codziennie od 8 do 13 . Obecnie czekam na przyjęcie na oddział 6 w Starogardzie .25  wrzesnia dostanę odpowiedź . Mam także zaburzenia osobowości . Dziękuje bardzo za wiarę i wyrazy wsparcia . Najgorsze za mną .Tak nowy lek będzie w pon kolejne podejście . Dam znać jak będe się czuć 🙂

Edytowane przez Natallia97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też cierpię na nerwicę lękową i depresję. Akurat mam nawrót nerwicy i zacząłem niedawno łykać lek i czuję się jak jedna wielka kupa gówna ale staram się jakoś trzymać czego życzę i Tobie. Mam 25 lat jeśli chcesz pogadać to pisz na pw albo jeśli wolisz mogę podać gg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×