Skocz do zawartości
Nerwica.com

ESKETAMINA (Spravato)


tepi

Rekomendowane odpowiedzi

 

Dobrze że chociaż TLPD są jakąś tam alternatywą dla śmiesznych SSRI.

 

A co jest nie tak z SSRI?

ja np mam wrażenie że paroksetyna która działała dość dobrze trzy lata, po tym jak przestała, wywołała ciężką depresję, lęk cały dzień i gorsze myśli, od października się męczę, dużo gorzej niż przed paro, kolejne leki nic nie dają, już prawie nie funkcjonuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno zakończyła się III faza badań klinicznych esketaminy (w formie donosowej). W drugim kwartale 2018 podobno mają być opracowane wyniki tej fazy. Więc może esketamina będzie już za rok?

https://www.nerwica.com/viewtopic.php?f=11&t=61738

 

A co do samej ketaminy, to są kliniki wykonujące wlewy dożylne w leczeniu depresji. W USA jest to chyba popularne. W Europie podobno jest w Madrycie taka klinika. Pewien użytkownik miał wlew z ketaminy w takiej klinice.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A co jest nie tak z SSRI?

 

To że wielu osobom nie pomagają, na efekt czeka się tygodniami a ich działanie szybciej słabnie, trzeba żonglować mocno dawkami, przerzucać się na inny SSRI itp.

Ich efekt jest dobry jedynie przeciwlękowo, nędzne działanie na depresje.

W przypadku TLPD. SNRI jest z tym znacznie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dobrze że chociaż TLPD są jakąś tam alternatywą dla śmiesznych SSRI.

 

A co jest nie tak z SSRI?

ja np mam wrażenie że paroksetyna która działała dość dobrze trzy lata, po tym jak przestała, wywołała ciężką depresję, lęk cały dzień i gorsze myśli, od października się męczę, dużo gorzej niż przed paro, kolejne leki nic nie dają, już prawie nie funkcjonuje...

 

Nie zaprzeczam bo tak może być.

 

Ale może to też być nawrót choroby.

 

Nie da się stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DXM ciekawie działał na depresję i inne zaburzenia, więc Ketamina może okazać się jeszcze ciekawsza. Ogólnie DXM to chyba jedna z najprzyjemniejszych substancji bez właściwości uzależniających. Chodzi mi głównie o działania następnego dnia (tego kopa energii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero za 4-5 lat? miejmy nadzieję, że szybciej będzie dostępna esketamina w Polsce i oby okazała się skuteczna. Kontaktowałem się z firmą Celon Pharma i rozpoczęcie badań w Polsce na chorych z depresją przewidują na połowe 2018 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero za 4-5 lat? miejmy nadzieję, że szybciej będzie dostępna esketamina w Polsce i oby okazała się skuteczna. Kontaktowałem się z firmą Celon Pharma i rozpoczęcie badań w Polsce na chorych z depresją przewidują na połowe 2018 roku.

No tak tylko to dopiero rozpoczęcie badań. Samo badanie leku składa się z 3 faz i nie jest to wcale takie szybkie i proste. Od momentu rozpoczęcia badań klinicznych do produkcji,dystrybucji, masturbacji trwa ok 4-5 lat. Glyx 13 w 2015 roku był w II fazie badań i dopiero w 2020 roku zostanie dopuszczony na rynek w USA. Myślę ,że jak w 2022 roku ten lek wejdzie do obiegu to będzie dobrze. Obstawiam bardziej 2023 r. Rzeczywistość w medycynie bywa brutalna w stosunku do planów i trzeba będzie ok 5 lat poczekać. Nie ma zmiłuj. Ważne aby lek był skuteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero za 4-5 lat? miejmy nadzieję, że szybciej będzie dostępna esketamina w Polsce i oby okazała się skuteczna. Kontaktowałem się z firmą Celon Pharma i rozpoczęcie badań w Polsce na chorych z depresją przewidują na połowe 2018 roku.

No tak tylko to dopiero rozpoczęcie badań. Samo badanie leku składa się z 3 faz i nie jest to wcale takie szybkie i proste. Od momentu rozpoczęcia badań klinicznych do produkcji,dystrybucji, masturbacji trwa ok 4-5 lat. Glyx 13 w 2015 roku był w II fazie badań i dopiero w 2020 roku zostanie dopuszczony na rynek w USA. Myślę ,że jak w 2022 roku ten lek wejdzie do obiegu to będzie dobrze. Obstawiam bardziej 2023 r. Rzeczywistość w medycynie bywa brutalna w stosunku do planów i trzeba będzie ok 5 lat poczekać. Nie ma zmiłuj. Ważne aby lek był skuteczny.

 

A w wątku o "Rapastinel/Glyx-13" pisałeś, że Rapastinel ma być gotowy do wprowadzenia na rynek w stanach pod koniec 2018 roku więc są jakieś opóźnienia czy o co chodzi? w ogóle to wszystko dosyć mozolnie idzie i nie ździwie się jak nic z tego nie wyjdzie... Zresztą tym wszystkim koncernom farmaceutycznym na ręke jest obecna sytuacja bo leki typu SSRI sprzedają się świetnie więc zarobek mają ogromny. Do tego dużo klientów mają psychiatrzy i psychologowie a "wiadomo pacjent wyleczony klient stracony"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analityk wskazała, że firma powinna rozpocząć badania kliniczne II fazy esketaminy w połowie 2018 r., a także złożyć wniosek o wszczęcie I fazy badań klinicznych projektu Celonko.

 

"Widzimy największą szansę w rejestracji esketaminy, zwłaszcza, że Janssen wydaje się być dość blisko wprowadzenia swojego produktu na rynek. Największa różnica między produktami Janssena i Celona odnosi się do postaci podawania leku (donosowo vs. inhalacja) i celów medycznych" - napisano w raporcie.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/DM-BOS-obnizyl-cene-docelowa-Celonu-Pharma-do-35-1-zl-7581609.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatwierdzenie to jedno a jeszcze rejestracja i dystrybucja. Tutaj piszą ,że w 2022 r. będzie dopiero złożony wniosek o rejestracje leku w Europie i USA. Pewnie pojawi się w 2023 r. Czyli jeszcze co najmniej 5 lat zdychania ;). Ciekawe też w ogóle czy to gówno coś zadziała w praktyce i pomoże na nasze objawy co też nie jest tak na 100% powiedziane. Znając rzeczywistość będzie spore rozczarowanie.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Celon-Pharma-moze-podpisac-umowe-partneringowa-dot-leku-na-depresje-w-pol-19-wywiad-7605368.html

Edytowane przez __Jack__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2018 o 15:16, __Jack__ napisał:

Zatwierdzenie to jedno a jeszcze rejestracja i dystrybucja. Tutaj piszą ,że w 2022 r. będzie dopiero złożony wniosek o rejestracje leku w Europie i USA. Pewnie pojawi się w 2023 r. Czyli jeszcze co najmniej 5 lat zdychania ;). Ciekawe też w ogóle czy to gówno coś zadziała w praktyce i pomoże na nasze objawy co też nie jest tak na 100% powiedziane. Znając rzeczywistość będzie spore rozczarowanie.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Celon-Pharma-moze-podpisac-umowe-partneringowa-dot-leku-na-depresje-w-pol-19-wywiad-7605368.html

Ale to co podałeś to jest esketamina Celon Pharmy. Natomiast esketamina Janssena (chyba część koncernu Johnson & Johnson) ma ukończoną ostatnią III fazę klinicznę i pojawiły się już pozytywne wyniki. Więc możliwe, że już w przyszłym roku się pojawi na rynku.

Natomiast esketamina Celon Pharmy jest dopiero w I fazie klinicznej. Celon Pharma jest kilka lat do tyłu względem Janssen (Johnson & Johnson).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie by było gdyby pojawiła się już w przyszłym roku. Na pewno spróbuje tego specyfiku jak się pojawi na rynku. Nie mam już i tak nic do stracenia. Wszystkie LPD przetestowałem i niestety z marnym skutkiem.Zobaczymy jeszcze jak to zadziała i czy będzie jakiś efekt. Papier wszystko przyjmie i zawsze jest wiele obietnic i zachwalania jak nowy lek wchodzi na rynek. Pokaże wszystko praktyka i rzeczywistość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu jakiś przełom. Szkoda tylko, że my polacy zanim się tego doczekamy (i w ogóle o ile się doczekamy) to minie duuuużo czasu.

Sam byłbym tym bardzo zainteresowany bo nie mogę brać żadnych ssrajów i innych takich cudawienek. Jedyną alternatywą jest dla mnie NaSSa. I ewentualnie benzodiazepiny.

Edytowane przez ernest00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Tego co wiem oprócz Janssena o ten patent startuje Polska Firma Celon .

 Jeśliby produkcja ruszyła u nas , lek ten nie byłby aż tak kosztowny .

 Interesuje mnie czy tego leku nie będzie można cpać / czy zaraz rasowe ćpuny nie zepsują czegoś co mogłoby innym chorym pomóc w walce z derpresją ? 

 Ciekawe , czy będzie to przełom / 3 generacja po SSRI leków antydepresyjnych ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×