Skocz do zawartości
Nerwica.com

IBS


Jaśkowa

Rekomendowane odpowiedzi

Agusiu, nie pamiętam - dwa lata temu zaleczyłam nadżerki żołądka, zmniejszył się refluks, załagodziłam drażliwość jelita i nawet udało się uregulować pracę trzustki. Wcześniej musiałam zrobić wiele badań. W tym celu poszłam po prostu do szpitala, gdzie w ciągu dwóch tygodni zrobili mi wszystkie niezbędne badania i w dodatku za darmo a potem przepisano mi parę leków, których nazw już niestety nie pamiętam (mogę to jedynie sprawdzić w kartotece u mojego lekarza rodzinnego). Zresztą, nie jestem zwolenniczką podawania nazw, ponieważ laki powinny być dobierane do człowieka i jego potrzeb a nie na odwrót. Po około trzech miesiącach mój stan zdrowia się poprawił. Jednak jedno jest pewne - w tym samym czasie rozpoczęłam terapię u psychiatry - wydaje mi się, że to jest warunek konieczny dla odzyskania zdrowia fizycznego - tzn. równoczesne pracowanie nad zdrowiem psychicznym. Jeśli podłożem Twoich dolegliwości fizycznych jest nerwica to musisz się i nią zająć, w przeciwnym wypadku Słońce wszystkie starania będą krótkotrwałe i dolegliwości będą powracać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aga8420, być może i ma to podłoże psychologiczne - sama wywołujesz stres czekając aż zacznie 'grać'... Skurcze mięśni mogą faktycznie powodować nagromadzenie się gazów. Może po prostu postaraj się nie traktować tego tak śmiertelnie poważnie. A może zastosuj jakieś ćwiczenia relaksacyjne? Byle nie skupiać się wyłącznie na dolegliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×