Skocz do zawartości
Nerwica.com

Pociesz. Napisz coś miłego.


one man show

Rekomendowane odpowiedzi

Nowa zabawa.

Osoba pisze coś smutnego albo po prostu pisze. A druga osoba musi jej dać wzmocnienie. Następnie zabawa nie musi być kontynuuowana przez te osoby, mogą się włączyć już nowe.

Czy mam odstawić klozapol?

Edytowane przez one man show

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.09.2018 o 16:20, one man show napisał:

Nowa zabawa.

Osoba pisze coś smutnego albo po prostu pisze. A druga osoba musi jej dać wzmocnienie. Następnie zabawa nie musi być kontynuuowana przez te osoby, mogą się włączyć już nowe.

Czy mam odstawić klozapol?

Nie wiem co to ale odstaw. Z założenia najlepiej byłoby żyć bez leków ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh weź się stary za siebie, mi już przedłużyli umowę w pracy ale z social skillem i mową jest kiepsko :P Chociaż nie tak tragicznie jak rok/dwa temu.

Nie wiem czy ja mam pecha w końcu czy farta do tego jaki jestem ;-;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tosia_j napisał:

ówjelbiam takie teksty

Sorry, ale nie popełniam zbyt często błędów a ty nadal mnie stalkujesz na każdym możliwym dziale i mnie cytujesz ;)

Z tego co wiem one man show jest dłużej o de mnie na tym forum, a ja dla wielu na serio byłem krytycznym przypadkiem.
Nie wiem czy bierze jakieś dragi, czy jego choroba jest znacznie gorsza albo nawet i bardziej skomplikowana od mojej, czy może bierze leki w kratkę (co i mi się zdarzało) - ale było widać jego brak współpracy z rodziną czy lekarzami. I co takiej osobie powiesz?
Ludzie i tak tutaj średnio sobie pomagają więc lepiej napisać cokolwiek niż nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reghum napisał:

Sorry, ale nie popełniam zbyt często błędów a ty nadal mnie stalkujesz na każdym możliwym dziale i mnie cytujesz ;)

no, jesli odbierasz to jako stalking, to był ostatni raz gdy zwróciłam na ciebie uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.11.2018 o 16:22, tosia_j napisał:

sark i wzmocnienia...chyba sie przewroce

Tę część akurat zignorowałem ;)

W dniu 7.11.2018 o 16:28, Abigail_1Sm25 napisał:

😉 Odstaw, pewnie, a potem wyląduj w psychiatryku w pasach. To lek ostatniego rzutu na schizofrenię, więc zastanów się, zanim coś napiszesz... 

Powiedziałem na początku, że nie wiem co to za lek ;) Zgadywałem. Założyłem, że jak większość masz bardziej hipochondrię niż poważną chorobę. No i nie chciało mi się nawet sprawdzić na Google tego leku ;)  No i myliłem się. Schizofrenia jest nieporównywalnie bardziej poważną chorobą niż depresja, moim zdaniem. Z depresji niektórzy wychodzą, ze schizofrenii, cóż, tutaj można walczyć ale nie całkowicie wygrać. Tak czy inaczej, ja bym odstawił i przyjął inny na Twoim miejscu, nie ma we mnie chęci do życia.

 

BTW, @tosia_j dopiero zauważyłem, że masz tyle postów, wow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SarkastyczneSerce, ja akurat mam Chad, ale na forum jest kilku schizofreników i doradzanie im, żeby odstawili jakikolwiek lek jest, delikatnie mówiąc, nieprzemyślane. Niektórzy i tak mają duży opór przed lekami, a odstawienie tych leków może im bardzo zaszkodzić. Klozapol jest lekiem, który ze względu na swoje poważne skutki uboczne jest przepisywany, gdy ileś innych neuroleptyków nie zadziałało, także rada "zmień na inny" jest nietrafiona.

Czasem "dobre" w Twoim mniemaniu rady mogą mieć opłakane skutki... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Abigail_1Sm25 napisał:

@SarkastyczneSerce, ja akurat mam Chad, ale na forum jest kilku schizofreników i doradzanie im, żeby odstawili jakikolwiek lek jest, delikatnie mówiąc, nieprzemyślane. Niektórzy i tak mają duży opór przed lekami, a odstawienie tych leków może im bardzo zaszkodzić. Klozapol jest lekiem, który ze względu na swoje poważne skutki uboczne jest przepisywany, gdy ileś innych neuroleptyków nie zadziałało, także rada "zmień na inny" jest nietrafiona.

Czasem "dobre" w Twoim mniemaniu rady mogą mieć opłakane skutki... 

 

Generalnie nie doradziłem żadnemu schizofrenikowi odstawienia tego leku. Chyba, że one man na to cierpi? Jeżeli tak to zmienia postać rzeczy. Nie jestem psychiatrą więc mogę tylko powiedzieć co ja bym zrobił. Gdy tylko bym miał zdiagnozowaną schizofrenię waliłbym w siebie najsilniejsze dostępne leki w dawkach jak dla konia. I NIGDY bym nie odstawił leku.

Co do rady zmień na inny to nie była rada. Ja osobiście gdybym chorował bym zmienił. Na ołowiany. To była moja opinia. Nie ma we mnie użyć potrzebnych by walczyć o zdrowie.

A moja "rada" nie miała być dobra ani zła. Moje słowa nigdy nie są oparte jakimkolwiek uczuciami. Co by było wymagane by coś było źle lub dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SarkastyczneSerce

Rozumiem. Niestety niektórzy mogą Twoje słowa potraktować jako "kropkę nad i", żeby nie brać leku, który tak bardzo chcieliby odstawić, a lekarz się nie zgadza. Np. taki problem właśnie z klozapolem ma @Lusesita Dolores.

W każdym razie chyba wszystko zostało wyjaśnione 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Reghum może moja sytuacja życiowa jest słaba.ale do znudzenia będę powtarzać że nie mam schizofreni pomimo że mnie na nią leczą 10 lat i zniszczyli mi życie. to nie moja wina, że psychiatria jest tak ulomna nie tylko jako nauk, ale także jako ludzie. że nikt pomimo braku przesłanek nie pomoże mi wyjść nie z choroby - bo z tego czerpie jakieś tam korzyści - wolny czas, renta - ale z trafiać do szpitala. bo tam już tarfiam jak nieważne zresztą.

 

walić.

 

chętnie poczytam jak udowadanisz jak jestem chory, a ja będę odpierał argumenty. tylko że nie będę mieć teraz dostepu do neta więc mogę nie odpisywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Abigail_1Sm25 napisał:

@SarkastyczneSerce

Rozumiem. Niestety niektórzy mogą Twoje słowa potraktować jako "kropkę nad i", żeby nie brać leku, który tak bardzo chcieliby odstawić, a lekarz się nie zgadza. Np. taki problem właśnie z klozapolem ma @Lusesita Dolores.

W każdym razie chyba wszystko zostało wyjaśnione 🙂

Lekarz to lekarz, trzeba słuchać. Nawet jeżeli się z tym nie zgadzasz to musisz. Wierzę, ze studia medyczne, praktyka i doświadczenie mają znaczenie w tej kwestii większe niż jakakolwiek opinia laika.

Tak, zostało 🙂

Godzinę temu, one man show napisał:

ale do znudzenia będę powtarzać że nie mam schizofreni

Najprostszym rozwiązaniem jest, że... Rzeczywiście jej nie masz. Piszesz spójnie, z sensem, nie wyglądasz. Znam chyba tylko dwie osoby ze schizofrenią, to widać podczas rozmowy. Może inny lekarz niech wyrazi opinię? I nie dawaj mi papierów poprzednich ani nie sugeruj z czym przychodzisz, niech sam powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idzie chłopak przez las i słyszy głos żaby dobiegający z trawy: 
- Jestem zaklętą księżniczką. Odczarujesz mnie, jeżeli mnie pocałujesz. 
Chłopak uśmiechnął się, schował żabę do kieszeni i poszedł dalej. Żabka zrozpaczona straciła nadzieję na zdjęcie klątwy i pyta go: 
- Słuchaj, czemu ty jesteś taki dziwny? Mógłbyś przez rok robić ze mną, co zechcesz, a ty nic... 
Chłopak wyjął żabkę i mówi: 
- Jestem informatykiem, na dziewczyny nie mam czasu, ale gadająca żaba to fajny gadżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Abigail_1Sm25 napisał:

@SarkastyczneSerce

Rozumiem. Niestety niektórzy mogą Twoje słowa potraktować jako "kropkę nad i", żeby nie brać leku, który tak bardzo chcieliby odstawić, a lekarz się nie zgadza. Np. taki problem właśnie z klozapolem ma @Lusesita Dolores.

W każdym razie chyba wszystko zostało wyjaśnione 🙂

Ale co zostało wyjaśnione???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lusesita Dolores, próbowałam wyjaśnić @SarkastyczneSerce, że jego rada nie była najlepszym pomysłem i mogła komuś zaszkodzić, choć on nie miał takich zamiarów. Wyjaśniliśmy sobie wszystko i jest ok. Nic poza tym, co zostało napisane, nie odnosi się do Ciebie, podałam tylko Ciebie jako przykład niechęci do klozapolu. I tyle 🙂

Edytowane przez Abigail_1Sm25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×